dziwne opcje folderów

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
ciaciek1991

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 21 lut 2010, 12:53

dziwne opcje folderów

Post07 maja 2010, 20:28

Mam taki dziwny problem wchodzęw opcję folderów chce dać pokaż ukryte pliki a tu coś po angielsku lol :D jak to przywrócic i dlaczego tak sie zrobilo?
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

dziwne opcje folderów

Post07 maja 2010, 20:34

U mnie jest to samo więc wygląda na to, że interfejs Windows nie został w 100% przetłumaczony. Nie pamiętam dokładnie, kiedy to się wzięło, ale wygląda na to, że powstało to w wyniku zainstalowania jakiejś poprawki lub innej wersji językowej aplikacji Internet Explorer, ale niestety nie pamiętam.

Instalowałeś ostatnio jakieś aktualizacje?
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

ciaciek1991

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 21 lut 2010, 12:53

dziwne opcje folderów

Post07 maja 2010, 20:36

właśnie ze nie ostatnio instalowałem tylko programy pdf editor, power pointa, offica 2007 oraz jakąs wirtualną drukarkę. nie chce mi się przywracać systemu bo nie wiem czy pomorze. a nie da się tego usunąć? jeśli nie muszę jakoś sie z tym pogodzic

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

dziwne opcje folderów

Post07 maja 2010, 20:44

Usuwać nie próbowałem, ale na siłę pewnie da się, można spróbować użyć Resource Hacker i na żywca edytować plik bodajże sysdm.cpl bo to on odpowiedzialny jest za to. Ale jak nie jesteś pewny to zostaw, w końcu to nic takiego, tylko dodatkowe opcje ustawień, tyle że po angielsku.

Zobacz sobie poradniki dot. tego zagadnienia Resource Hacker - modyfikowanie plików systemowych.

EDIT:
Tak, pomyliłem się ;) Sprawdziłem i wygląda na to że odwołania lecą do shell32.dll więc ten plik trzeba by zmodyfikować.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

dziwne opcje folderów

Post07 maja 2010, 21:44

Okienko jest chyba w C:\Windows\system32\shell32.dll (Dialog --> 29960 --> 1045(lub inna wartość, w przypadku j. polskiego 1045). Ale akurat te opcje są w boxie, gdzieś indziej muszą być ich nazwy zdefiniowane, ale gdzie - nie wiem. Jest tam tego cała masa, nawet żeby to okno znaleźć, musiałem przegrzebać wszystkie okna dialogowe w shell32.dll. Tak więc nie radzę Ci tego zmieniać, nie jest to warte tyle czasu. Nie wiem, najwyżej spróbuj przywrócić plik shell32.dll z płyty instalacyjnej, chociaż nie mam pewności, czy te informacje są tam zapisywane.
Pozdrawiam, koleś git



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości