Dziwne zachowanie WIN XP. Winna pamięc RAM? Proszę o pomoc

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Dziwne zachowanie WIN XP. Winna pamięc RAM? Proszę o pomoc

Post19 sie 2017, 23:14

Mi to sprzętowo wygląda. W biosie bym najpierw załadował ustawienia domyślne. Taśmę bym też wymienił, po latach mogła się wysłużyć.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Arcadio Morello

Użytkownik
Posty: 702
Rejestracja: 25 sty 2012, 00:52

Dziwne zachowanie WIN XP. Winna pamięc RAM? Proszę o pomoc

Post20 sie 2017, 23:44

cosik_ktosik pisze:Mi to sprzętowo wygląda. W biosie bym najpierw załadował ustawienia domyślne. Taśmę bym też wymienił, po latach mogła się wysłużyć.

Witam.
Miałem takie objawy, że dysk systemowy jakiś czas po włączeniu komputera wyłączał się, BIOS go nie widział (tak samo nie widział nagrywarki CD/DVD, która jest podłączona tą samą taśmą) dlatego też zamówiłem nową taśmę PATA:
Obrazek
Po wymianie taśmy PATA komputer ruszył (BIOS widzi dysk i nagrywarkę), ale co jakiś czas zaczął się w czasie pracy restartować... Pojawiły się jakieś BSODy.
Jedna rzecz mnie w BIOSie zastanawia. BIOS widzi dysk systemowy jako master, ale dlaczego nagrywarkę BIOS też widzi jako master?
Jak zworka jest ustawiona na slave...
Nie wydaje mi się, żeby winny był dysk systemowy. Testowałem go wielokrotnie programem HD Tune i za każdym razem wszystkie sektory były zielone. Żadnych bad sektorów. To samo program CrystalDiskInfo określa dyski jako "dobre".
Skanowałem Malwarebytes czy też Kaspersky -> żadnych wirusów, adware czy malware.
W czasie upałów (ok 35-36 stopni C) temperatury komputera nie przekraczały 55 stopni.
Dyski miały ok 43-45 stopni w czasie upałów. W zimniejsze dni ok 39-40 stopni C.
Patrzyłem też na kondensatory płyty głównej i nie są wybrzuszone. Poza tym to jest innej konstrukcji płyta główna:
Obrazek
W BIOSie przywrócić ustawienia domyślne czy zresetować BIOS?

luki21

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2017, 21:52
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Dziwne zachowanie WIN XP. Winna pamięc RAM? Proszę o pomoc

Post31 sie 2017, 21:54

Witam, chętnie się dołączę.

Awatar użytkownika
Arcadio Morello

Użytkownik
Posty: 702
Rejestracja: 25 sty 2012, 00:52

Dziwne zachowanie WIN XP. Winna pamięc RAM? Proszę o pomoc

Post25 wrz 2017, 12:15

Padła płyta główna... :cry:



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości