Ekran w laptopie nie działa po wyjęciu kabla HDMI

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Exbitz

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 16 lis 2014, 19:55

Ekran w laptopie nie działa po wyjęciu kabla HDMI

Post21 lis 2015, 13:23

Mam bardzo poważny problem. Próbowałem podłączyć laptopa do TV kablem HDMI i niestety nie udała mi się ta sztuka, bo z jakichś powodów laptop nie potrafi wykryć żadnego TV (próbowałem dwóch na dwóch różnych kablach), ale z tym już się pogodziłem. Przy próbie podpięcia do drugiego telewizora, bezsilny wybrałem połączenie z projektorem. Ekran w laptopie zgasł jakby szukał sygnału, w TV dalej nic, więc odpiąłem kabel i... Obraz nie wrócił do laptopa. Nie pomógł restart systemu, nawet wyjęcie baterii nic nie dało. Jest jakiś skrót klawiszowy albo sposób na przywrócenie obrazu do laptopa? Nigdy więcej nie spróbuję włożyć do niego kabla HDMI, ale muszę mieć na nim obraz! Co ciekawe, na Win8 nie miałem takich problemów, dopiero na siódemce.

Uprzedzając pytania - system legalny i aktualny, wszystkie sterowniki najnowsze, żadnych wykrzykników ani znaków zapytania w menedżerze urządzeń. Obie karty graficzne działają poprawnie i prawidłowo przełączają się w grach między sobą.

Bardzo proszę o szybką odpowiedź, laptop jest mi pilnie potrzebny! :(

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Ekran w laptopie nie działa po wyjęciu kabla HDMI

Post21 lis 2015, 14:00

Sprawdzałeś podczas rozruchu laptopa tam gdzie wchodzi się w system awaryjny
i wybranie opcji Ostatnio znana dobra konfiguracja --> Enter ?
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Exbitz

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 16 lis 2014, 19:55

Ekran w laptopie nie działa po wyjęciu kabla HDMI

Post21 lis 2015, 14:40

Zrobiłem tak i nie pomogło. Co jeszcze mogę zrobić?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Ekran w laptopie nie działa po wyjęciu kabla HDMI

Post21 lis 2015, 15:38

Model laptopa? Czy nie ma klawisza funkcyjnego Fn oraz drugiego z symbolem monitora np F8. Naciśnięcie obydwu przełącza ekran.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Exbitz

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 16 lis 2014, 19:55

Ekran w laptopie nie działa po wyjęciu kabla HDMI

Post21 lis 2015, 17:16

Lenovo g500s. Klawisz funkcyjny Fn jest, próbowałem kombinacj Fn i ctrl z wszystkimi klawiszami od F1 do F12 (symbol monitora jest na F10), wciskałem same klawisze F1-F12 i nadal nic. Przy uruchamianiu laptopa ekran normalnie działa, system startuje, ale podczas startu ekran się odłącza i nic nie widać. System działa, da się włożyć i wyjąć płytę do napędu itp... Nie mam żadnego pomysłu.

-- 21 lis 2015, 17:08 --

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

-- 21 lis 2015, 17:16 --

Znalazłem rozwiązanie problemu na innym forum - wystarczyło użyć skrótu Win + P i wybrać strzałkami opcję ekranu w laptopie. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości