Formatowanie dysku z USB

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Awatar użytkownika
patrolvip2

Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 12 paź 2012, 07:40

Formatowanie dysku z USB

Post15 maja 2015, 14:27

Witam,
mam laptopa na którym zainstalowane jest Ubuntu. Chciałbym przeskoczyć na Win7 lecz oczywiście nie mogę z poziomu instalatora sformatować dysku. Można ten dysk sformatować z poziomu jakiegoś bootowalnego USB na którym byłby jakiś program do formatowania po czym normalnie zainstalować Win7? Jeśli tak to proszę o rady co i jak ;)

PS. W grę wchodzi jedynie pendrive, płytka odpada

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Formatowanie dysku z USB

Post15 maja 2015, 14:57

Hirens posiada dużo narzędzi dyskowych:
http://www.hotfix.pl/uruchamianie-hiren ... h-a392.htm

w zakładce Hard Disk Tools jest narzędzie np. HDD Erase oraz wiele innych

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Formatowanie dysku z USB

Post15 maja 2015, 15:31

jw

Chyba to będzie najlepszy program.

W razie problemów możesz jeszcze sprawdzić HP USB Disk Storage Format Tool:
http://www.hotfix.pl/naprawa-pendrive-d ... h-a249.htm

Istnieje jeszcze możliwość sformatowania za pomocą odpowiednio przygotowanego
pod pendrive programu GParted ale to już "wyższa szkoła jazdy".

Jak stworzyć bootowalny pendrive z Windows 7, Vista lub XP
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Formatowanie dysku z USB

Post15 maja 2015, 23:51

Witam . Nie rozumiem po co formatowanie z USB lub Hirens . Przecież instalując Win 7 np. z DVD lub USB w instalatorze mamy opcję niestandardowej instalacji i tam można sformatować , zmienić itp. partycję/dysk .
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Formatowanie dysku z USB

Post16 maja 2015, 10:52

leon1956 pisze:Przecież instalując Win 7 np. z DVD lub USB w instalatorze mamy opcję niestandardowej instalacji i tam można sformatować , zmienić itp. partycję/dysk


patrolvip2 pisze: lecz oczywiście nie mogę z poziomu instalatora sformatować dysku.

Jak widać nie można :)

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Formatowanie dysku z USB

Post16 maja 2015, 12:58

lecz oczywiście nie mogę z poziomu instalatora sformatować dysku

Przecież pisze ze nie ta rady z poziomu instalatora sformatować dysku. leon1956 :D
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Formatowanie dysku z USB

Post16 maja 2015, 18:57

robiwielki co ty jadasz że cudze posty powtarzasz ? :D . A to że patrolvip2 napisał " lecz oczywiście nie mogę z poziomu instalatora sformatować dysku " wcale nie jest takie oczywiste . Przy instalacji Win7 czy to z DVD czy też z USB normalnie jest taka opcja . Może nie skorzystał z niestandardowej instalacji albo coś innego . Tego nie wiadomo bo nie opisał dokładnie dlaczego nie może sformatować dysku podczas instalacji win 7 .
djkamil09061991 pisze:Jak widać nie można :)

djkamil09061991 Piszesz tak że można zrozumieć to jakbyś nigdy nie instalował systemu Windows . W co wątpię . Opcji tej nie ma tylko w wypadku instalacji np. z folderu lub wirtualnego dysku .
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Formatowanie dysku z USB

Post16 maja 2015, 20:00

leon1956 pisze:djkamil09061991 Piszesz tak że można zrozumieć to jakbyś nigdy nie instalował systemu Windows . W co wątpię . Opcji tej nie ma tylko w wypadku instalacji np. z folderu lub wirtualnego dysku .

Po prostu wiele razy widziałem problemy gdy ludzie wracając z linuxa musieli używać jakiś zewnetrznych programów do formatowania dysku ponieważ z tym normalnym są problemy ;) wiec skoro autor od razu sugeruje ze takowe ma to liczyłem na to iż tym normalnym instalatorem zrobił co sie da ;) No mniejsza o to , zrobienie hirensa i wyczyszczenie dysku nie zabiera sporo czasu :)

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Formatowanie dysku z USB

Post17 maja 2015, 18:03

djkamil09061991 pisze:Po prostu wiele razy widziałem problemy gdy ludzie wracając z linuxa musieli używać jakiś zewnetrznych programów do formatowania dysku ponieważ z tym normalnym są problem
No właśnie ponieważ nie skorzystali z opcji instalacji niestandardowej tylko klikali dalej i robili instalację tzw. nakładkową . Stąd te problemy .Instalator "widział" zainstalowany system . Natomiast po wejściu w instalację niestandardową formatujemy dysk/partycję i instalujemy system na " czysto " czyli tak samo jakbyśmy sformatowali dysk/partycję za pomocą programu zewnętrznego np. Hirens , Geparted itd
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
patrolvip2

Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 12 paź 2012, 07:40

Formatowanie dysku z USB

Post17 maja 2015, 18:11

Czuję że muszę się udzielić...;)
Oczywiście że korzystałem z instalacji niestandardowej lecz tak jak Kamil pisał powrót bezproblemowy z Ubuntu na Win7 nie był możliwy ponieważ nie dało się formatować partycji. Okazało się że miałem problem również z Hirensem i odpaleniem go z pendrive więc z poziomu instalatora Win7 usunąłem partycje i z tego samego poziomu utworzyłem po czym sformatowałem i...poszło. Geniuszem nie jestem w tym temacie ale pomogło

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Formatowanie dysku z USB

Post17 maja 2015, 21:15

No tak .Ja też uczepiłem się opcji formatowania a przecież jak słusznie zauważyłeś jest i była opcja usuń . I to rozwiązało cały problem . Człowiek cały czas się uczy .
patrolvip2 pisze:Geniuszem nie jestem w tym temacie ale pomogło
. Ale dobrze kombinowałeś i to się liczy.:D .
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości