Instalacja Win7 na laptopie z Win8.1

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Exbitz

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 16 lis 2014, 19:55

Instalacja Win7 na laptopie z Win8.1

Post15 wrz 2015, 11:57

Chciałem zrobić czystą instalację siódemki na laptopie (Lenovo G500s). Wszedłem w boot menu, wybrałem napęd, ale w tym momencie na górze ekranu pojawił się komunikat: "[symbol napędu] has been blocked by the current security policy". Wiecie jak temu zaradzić i normalnie zainstalować Win7?

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Instalacja Win7 na laptopie z Win8.1

Post15 wrz 2015, 12:04

wyłącz secure boot w biosie

Exbitz

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 16 lis 2014, 19:55

Instalacja Win7 na laptopie z Win8.1

Post15 wrz 2015, 12:12

Zrobiłem to, ruszyło bootowanie z płyty, ale kiedy tylko załadowało się do końca, na środku ekranu pojawił się napis "Starting Windows", który widzę już od dobrych 15 minut. O co tu chodzi? Myślałem, że pojawi się normalnie okienko z wyborem partycji, możliwością formatowania itd.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Instalacja Win7 na laptopie z Win8.1

Post15 wrz 2015, 12:24

Secure Boot wyłączyłeś ale nie przełączyłem chyba trybu z UEFI na CSM BIOS ?
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Exbitz

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 16 lis 2014, 19:55

Instalacja Win7 na laptopie z Win8.1

Post15 wrz 2015, 12:28

Zrobiłem to i rozwiązało problem. Dzięki!

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Instalacja Win7 na laptopie z Win8.1

Post05 paź 2015, 19:56

Ja się jeszcze tak podepnę pod temat.
Również zainstalowałem Windows 7 na laptopie Acer, który miał zainstalowany fabrycznie Windows 8.
Instalacja przebiegła pomyślnie.
Zainstalowałem wszystkie sterowniki ze strony producenta oczywiście pod system Windows 7.
Chipset i wszystkie drivery do podzespołów i aplikacje. W menadżerze urządzeń jest wszystko OK.
System jest zatem zainstalowany niejako pod UEFI, który pracuje pod emulacją Biosu? Tak to rozumuję.
Swoją drogą chciałem spróbować zainstalować Bios ze strony producenta pod Windows 7 i dostałem komunikat, że jest zainstalowana wersja 2xxxx i nie ma możliwości zainstalowania wersji niższej czyli 1xxx jaka była na stronie producenta pod Windows 7.
Zastanawia mnie, czy jednak wszystko jest w porządku, ponieważ w grach po około 2 minutach spada taktowanie rdzeni procesora (oraz napięcia zasilające procesor) z 2,195 GHz x 22 do 1,496 GHz x 15. Oczywiście gry klatkują.
Nie wiem, czy przyczyny należy szukać w zbyt wysokiej temperaturze procesora ( osiąga wówczas na chwilę 80 stopni ) i wówczas to taktowanie spada automatycznie do niższej wartości i temperatura oczywiście nie wzrasta.
Tak mi się wydaje, że przyczyną może być temperatura.
Procesor ma temperaturę dopuszczalną 85 stopni i chyba to jest przyczyną.
Czyli należy chyba wziąć się za czyszczenie i zmianę pasty.
Dziwi jednak fakt, że nie obciążony lapek ma temperaturę procesora 40 stopni, więc sam nie wiem.
Swoją drogą mam starszego laptopa i mój procesor ma temperaturę krytyczną 105 stopni, więc nie wszystko co nowsze jest lepsze - tak wynika z tego.
Te same gry chociaż mam grafikę 512 MB chodzą u mnie płynnie a na tym drugim lapku z grafiką 1 GB dzieją się takie cyrki.
Czy zatem obwiniać o ten stan za wysoką temperaturę procesora, czy jednak może to być coś z UEFI/Biosem?



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości