Instalacja Windowsa XP nie działa, dysk SATA

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Awatar użytkownika
ZiNGO

Użytkownik
Posty: 733
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:37
Lokalizacja: Nowa Wioska (woj. lubuskie)
Kontaktowanie:

Instalacja Windowsa XP nie działa, dysk SATA

Post18 kwie 2009, 19:25

podczas instalacji systemu XP jak wybrałem z Boot Menu CD-ROM wszystko tam idzie a jak dochodzi do wybrania partycji na której chcę zainstalować system to nie ma na liście żadnej partycji, nic nie ma lista jest pusta. Dlaczego?
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2009, 20:08 przez rokko, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: poprawiono pisownię + zmiana tytułu
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Instalacja Windowsa XP niedziała

Post18 kwie 2009, 19:57

Sformatuj jeszcze raz partycję programem GParted. Jeżeli zajdzie potrzeba stwórz od nowa wszystkie partycje, a przed tym dysk twardy wyzeruj. Oczywiście dotyczy to wyłącznie sytuacji, gdzie nie posiadasz na innych partycjach cennych danych lub innych systemów operacyjnych. Po tej operacji, instalator powinien automatycznie się uruchomić bez wciskania klawiszy na ekranie z "naciśnij dowolny klawisz aby...".
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
ZiNGO

Użytkownik
Posty: 733
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:37
Lokalizacja: Nowa Wioska (woj. lubuskie)
Kontaktowanie:

Instalacja Windowsa XP niedziała

Post18 kwie 2009, 19:58

ale ja wogóle nie moge uruchomić komputera tylko muszę go zformatowac bo wyskakuje że nie mam pliku ii musze zrobić formata
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Instalacja Windowsa XP niedziała

Post18 kwie 2009, 20:04

Nie wiem czy zmieniałeś coś wcześniej w poście ale wydawało mi w trakcie odpowiadania, iż chodziło o nieco inny problem niż przedstawiony obecnie.
Tak, jednak po kolejnej edycji Twego posta i ponownej konieczności poprawienia Twoich błędów w pisowni jestem pewny, iż zmieniałeś post w trakcie, gdy ja pisałem odpowiedź ;)

a jak dochodzi do wybrania partycji na której chcem zainstalowac system to nie ma na liście żadnej partycji, nic nie ma lista jest pusta. Dlaczego?


Trzeba zintegrować sterownik SATA trybu tekstowego z instalką windowsa XP. Ewentualnie zmień tryb pracy dysku z AHCI/SATA na IDE/ATA.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
ZiNGO

Użytkownik
Posty: 733
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:37
Lokalizacja: Nowa Wioska (woj. lubuskie)
Kontaktowanie:

Instalacja Windowsa XP niedziała

Post18 kwie 2009, 20:06

a jak zmienić tryb pracy dysku? gdzie?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Instalacja Windowsa XP nie działa, dysk SATA

Post18 kwie 2009, 20:22

Nie wiem jaki Masz tam BIOS w tym swoim kompie ale zobacz w Integrated Peripherals.

Do Biosu wchodzisz wciskając przy starcie kompa klawisz DEL lub F2 (tuż po starcie na pierwszym ekranie będzie napis w stylu Press DEL to Enter Setup). Przejdź do wspomnianego Integrated Peripherals i tam zmień tryb pracy dysku z SATA Mode (AHCI) na IDE (ATA).

Opuszczając BIOS nie zapomnij zapisać zmiany.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
ZiNGO

Użytkownik
Posty: 733
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:37
Lokalizacja: Nowa Wioska (woj. lubuskie)
Kontaktowanie:

Instalacja Windowsa XP nie działa, dysk SATA

Post18 kwie 2009, 20:39

zaraz tak zrobie, a jak wszedłem do biosu i tam były różne ustawienia i było SATA1 i SATA2. Przy SATA1 było None a przy SATA2 był Samsung...(nazwa dysku twardego) nie znam sie na tym ale chyba powinno być odwrtnie co? Jak odwrotnie to jak to zmienić bo ja próbowałem i nic ;/

Screen:
Obrazek

o co pisałeś rokko żebym zmienił to miałem ustawione na IDE (ATA tam nie było) zmieniłem na AHCI i było to samo, znowu mam na IDE.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Instalacja Windowsa XP nie działa, dysk SATA

Post18 kwie 2009, 21:12

o co pisałeś rokko żebym zmienił to miałem ustawione na IDE (ATA tam nie było) zmieniłem na AHCI i było to samo, znowu mam na IDE.


To w takim razie zintegruj sterowniki trybu tekstowego z płytą instalacyjną Windows XP i wypal nową płytę ze specjalnie przygotowanego obrazu. Wszelkie sterowniki zintegrujesz za pomocą programu Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Przewodnik => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Jeszcze jeden => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Jeżeli nie wiesz jakie sterowniki pobrać to podaj model płyty głównej a najlepiej daj raport z aplikacji EVEREST Ultimate Edition 5.00 (Komputer -> Podsumowanie). Wrzuć cały raport na Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników w treści posta podaj tylko link do wklejki.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
ZiNGO

Użytkownik
Posty: 733
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:37
Lokalizacja: Nowa Wioska (woj. lubuskie)
Kontaktowanie:

Instalacja Windowsa XP nie działa, dysk SATA

Post18 kwie 2009, 22:21

już wszystko zrobiłem, zmieniłem to rokko co pisałes ale w innym miejsci i zieniłem IDE na RAID coś takiego i działało więc dzięki rokko za pomoc
Obrazek
Obrazek
Obrazek



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości