Jak zakotwiczyć skrót incognito w Chrome na pasku zadań ?

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Jak zakotwiczyć skrót incognito w Chrome na pasku zadań ?

Post12 gru 2014, 05:55

Witam, ostatnio musiałem od nowa postawić system Win 7 x64 i zauważyłem że brakuję mi jednego elementu który miałem i dość często używałem w poprzednim systemie, nie pamiętam czy już tam był czy ja go tam jakoś umieściłem :mrgreen:
Mianowicie na pasku zadań jest skrót do przeglądarki Google Chrome i w nim z prawo kliku wywołuję się listę szybkiego dostępu (jump lists):
Obrazek
poprzednio był na tej liście także skrót do okna incognito a teraz go nie ma, ma ktoś pomysł jak ten skrót z pulpitu umieścić na tej liście ?

Przeciągnięcie skrótu z pulpitu nad ikonkę przeglądarki nie działa.
Z ciekawości kliknąłem ppm na skrót od IE i o dziwo tam już na liście jest zakotwiczona taka opcja:
Obrazek
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

wlisik

Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 27 kwie 2013, 13:55

Jak zakotwiczyć skrót incognito w Chrome na pasku zadań ?

Post12 gru 2014, 11:05

Odinstaluj i zainstaluj Chrome. Usuń też dane aplikacji.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Jak zakotwiczyć skrót incognito w Chrome na pasku zadań ?

Post12 gru 2014, 13:16

LupeR » dzisiaj, o 05:55

Z tego powodu nie możesz spać ;)

Mam najnowszą wersję i u mnie jest tak (system 32-bit):
Obrazek

Sprawdź wg. tego tematu:
problemy/nieprawidlowe-wyswietlanie-ikon-w-windows-7-t24470-15.html

Wygaszacz został zakotwiczony w IE oraz dodatkowo obok w pasku zadań:
Obrazek

Nie mam tego skrótu, być może wystarczy go skopiować do jakiegoś folderu Google
w C:\Użytkownicy\ przy zaznaczonym Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski ?
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Jak zakotwiczyć skrót incognito w Chrome na pasku zadań ?

Post12 gru 2014, 20:13

Wszystkie porady wypróbowałem, niestety nic się nie zmieniło, zdaję się że to wina nowej wersji przeglądarki bo nie mogę sobie przypomnieć abym wcześniej sam dodawał do jump listy taką pozycję, musiała już się tam znajdować. No nic, obejdę się jakoś bez tego, dziękuję za porady, jak kiedyś wpadnę na rozwiązanie to dam znać :)
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
Kaen1227

Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: 21 cze 2014, 14:56

Jak zakotwiczyć skrót incognito w Chrome na pasku zadań ?

Post12 gru 2014, 22:40

Ja na przykład nie mam w IE okna Incognito, w Operze mam, w Google też. :?
Chrome Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Opera Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
IE Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Myślę że to mogą być ustawienia folderów, ustawienia wizualne, lub ustawienia inne które mają na to wpływ.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Jak zakotwiczyć skrót incognito w Chrome na pasku zadań ?

Post13 gru 2014, 19:42

Wydawca programu może z tej opcji zrezygnował? Nowsza wersja, inne opcje w menu.

Na ścisłość, nie możesz stworzyć ikonki szybkiego uruchamiania tylko do trybu Incognito?

Kod: Zaznacz cały

"C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" -incognito


Ps. Na ścisłość da się tę opcję dodać do menu kontekstowego, tylko trzeba by w rejestrze poszukać gdzie to dokładnie siedzi.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Jak zakotwiczyć skrót incognito w Chrome na pasku zadań ?

Post01 gru 2016, 20:34

rokko pisze:Na ścisłość, nie możesz stworzyć ikonki szybkiego uruchamiania tylko do trybu Incognito?

Mogę je na przemiennie przypinać do paska zadań ale nigdy razem. Albo incognito albo zwykłe okno Chrome.
Mogę także zakotwiczać inne "zadania" do jump listy obu skrótów więc wszystko raczej działa prawidłowo.
Ciekawostka, prawym na skrót na pulpicie, w menu znajduję się opcja "Przypnij do paska zadań", jeśli któryś ze skrótów jest już przypięty wtedy temu drugiemu na pulpicie w menu ppm zmienia się ta opcja na "Odepnij od paska zadań". Wynika to chyba z tego że oba skróty prowadzą do tego samego czyli chrome.exe

rokko pisze:Ps. Na ścisłość da się tę opcję dodać do menu kontekstowego, tylko trzeba by w rejestrze poszukać gdzie to dokładnie siedzi.

Trafiłem gdzieś podczas poszukiwań rozwiązania na taką poradę, nawet była opisana cała procedura, niestety miała ona skutki uboczne w postaci nie działania lub źle działającej innej opcji, nie pamiętam o co dokładnie chodziło (niestety nie chcę mi się teraz tego szukać) więc zrezygnowałem.

Nie będę już poszukiwał rozwiązania bo szkoda oczu na taki mały defekt :)
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

-- 01 gru 2016, 21:34 --

Okazało się że ta opcja o której tu mowa powróciła, nie jestem pewien dokładnie kiedy producent ją przywrócił bo dawno nie sprawdzałem. Ale za to sprawdziłem datę postawienia systemu (cmd -> systeminfo) i o dziwo jadę na nim od 4.12.2014 więc to ten sam system. Chyba pobiłem własny rekord żywotności systemu.

:D
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości