Jak Zoptymalizować windows XP professional ?

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Jak Zoptymalizować windows XP professional ?

Post27 gru 2015, 11:12

Kameleon 12K? Nie popatrzyłeś dobrze na procesy. Pies wyje na kłamców. Tak zmyślać, to nie nas. Podajesz RAM, że to proces zajmuje 119K. Albo pisz 119MB RAMu, albo 119 000K, a palemoon atom jest łatwiejszy i wcale nie cięższy od jaszczurki.
A tłumacz sobie Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Jak Zoptymalizować windows XP professional ?

Post27 gru 2015, 13:55

Ja się tak nie znam zbytnio. Wiec napisalem tak dlatego. Wiec lepszy jest palemoon niz k-meleon ?
I co zrobiles ze masz tak malo procesow ? Jak moge je zmniejszyc u siebie ?

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Jak Zoptymalizować windows XP professional ?

Post27 gru 2015, 16:26

A otwórz Usługi, kliknij w Zapisz, zapisz do pliku tekstowego, zapodaj na jakiś darmowy hosting i tu daj linka. Poczytam i te, które jeszcze można bezpiecznie wyłączyć, to przeczytam i Ci napiszę, postaram się w wolnym czasie.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Jak Zoptymalizować windows XP professional ?

Post27 mar 2016, 16:09

Gedo podaje Ci screeny z moich usług. Jeśli masz czas, to proszę zobacz na nie i napisz mi jakie jeszcze mogę wyłączyć.
1) Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

2) Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

3) Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Jak Zoptymalizować windows XP professional ?

Post28 mar 2016, 00:53

Co chcesz? Lepsza zapora systemowa i blokowanie szpiegostwa w przeglądarce, niż procesy baidu. Nawet pale moon atom pójdzie z rozszerzeniem ghostery. Żadnych tam adblocków, bo ciężkie.
Co do paru usług, - A co to za usługa "rozszerzenie stero..."?
Wyłącz calkiem procesy frameworkow - net runtime optimization, microsoft .net framework, oraz windows presentation.
Usługa NT LM securiti niepotrzebna, gdy wyłączona usługa telnet.
Wyłącz ASP.NET State Service Provides, MS Software Shadow Copy Provider,
Co do usług team viewer, gdy wyłączony routing i dostęp zdalny, czy usługi quick java, to nie wypowiadam się. Jedno niepotrzebne, a drugie nie działa.
Na co Ci był Team Viewer?
Więcej Ci nie pomogę. Za mało pamięci, za słaby komp. No i speców trzeba, żeby wg logów usuwali Ci niepotrzebne programy.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Jak Zoptymalizować windows XP professional ?

Post28 mar 2016, 09:28

Usluga "rozszerzenie stero..." to jest Rozszeżenie Sterownika Instrumentacji Zarządzania windows.
Czy wyłączyć to ?
To co podałeś mi to wyłączyłem. Czy jak wyłącze procesy baidu to antywirus Baidu będzie mi działał ?
Team Viever potrzebowalem zeby mi ktos pomogl zdalnie. Pozniej go odinstaluje.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Jak Zoptymalizować windows XP professional ?

Post28 mar 2016, 11:55

Rozszerzenie Sterownika Instrumentacji Zarządzania windows pozostaw na ręczny. U mnie tego akurat nie ma.
Co do baidu, to na pewno nie będzie działał. To jest inaczej. Podobnie w comodo trzeba było nie zgodzić się na dodatkowe komponenty i usługi. Te dodatkowe, co wlazły z comodo, to można było odinstalować i to dokładnie. Wtedy znikały dodatkowe usługi. Tak ogołocony comodo był nawet lekki.
Na pewno spece od baidu pomogą Ci zredukować dodatkowe usługi tego programu. Ale nie wiadomo, ile tego baidu masz zainstalowane.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Jak Zoptymalizować windows XP professional ?

Post28 mar 2016, 12:46

Mam zainstalowane tylko Baidu Antivirus i nic więcej jeśli chodzi o baidu.
Powiedz mi proszę, skąd mogę wziąć tego pale moon atom ? zeby byl po polsku. I rozszerzenie ghostery ?
Czy jeszcze coś mogę wyłączyć w usługach ?
Moze Baidu BdSandbox Virtual Service tez mozna wylaczyc ? i antivirus bedzie dzialal jak myslisz ?

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Jak Zoptymalizować windows XP professional ?

Post28 mar 2016, 13:14

Spolszczenie i ghostery to już znajdziesz z poziomu palemoon atom. Masz bezpośredni odnośnik Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Potem po uruchomieniu palemon atom, stąd pobierzesz spolszczenie Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Potem w dodatkach, tak, jak w firefoxie znajdziesz ghostery, albo jaki disconnect, który zwalnia od ustawiania blokowania szpiegostwa i malware.

Jednak spolszczenie działa tylko z tej strony - Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
- w pasku adresu Pale Moon należy wpisać about:config i zatwierdzić przyciskiem Enter
- znaleźć pole general.useragent.locale i zamienić en-US na pl-PL
- po ponownym uruchomieniu przeglądarki interfejs będzie w języku polskim


-- 28 mar 2016, 12:14 --

Jak potrafisz ustawić oszczędnie, to będzie leciutki... Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Jak Zoptymalizować windows XP professional ?

Post28 mar 2016, 13:38

Zrobilem tak jak napisales, ale palemoon mam po angielsku. Plik PL wgralem do folderu dictonaries.
Przy otwarty palemoon skacza mi procesy, zobacz:
1) Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
2) Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
3) Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Jak to ustawic oszczednie ? I co zrobiles ze masz tylko 21 procesow uruchomionych ? jak je zmniejszyc u mnie ?

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Jak Zoptymalizować windows XP professional ?

Post28 mar 2016, 13:57

To Ty nawet nie potrafisz poprawnie ustawić palemoon atom. Nie ustawiłeś w about:config. A mnie on z paroma dodatkami jeszcze lżej idzie.
Kiedyś pisałem Ci, jak oszczędnie ustawić firefoxa. Jak ustawić prywatność, czyszczenie przy zamykaniu, jak ustawić, żeby nie wyszukiwał aktualizacji itd.
Mam 21 procesów, bo nie mam durnych av i teamviewerów, ani usług javy.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Poczytaj też tu: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Plik pl nie wgrywa się do żadnego folderu! Z poziomu przeglądarki palemoon atom instaluje się pakiet i słownik jak normalne dodatki/rozszerzenia!
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Jak Zoptymalizować windows XP professional ?

Post28 mar 2016, 22:24

av czyli nie masz anty virusa ? jeśli odinstaluje jave ro nie będę miał tez usług javy. CZy zatem jest jakas wtyczka na palemoon żebym mogl wejść na czat jakiś ? bez korzystania z javy ?
I co zrobić, żeby filmy na YouTube mi działały w seamonkey i w palemoon ? mam zainstalowany na windows XP silverlight i adobe flash player w wersji 19.
I powiedz mi proszę, skąd mogę pobrać ghostery na palemoon. I czy trzeba aktualniać palemoon do nowej wersji czy używać cały czas tylko tej co mi dałeś ?

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Jak Zoptymalizować windows XP professional ?

Post29 mar 2016, 00:01

Palemoon używaj choćby przez pół roku. Silverlight niepotrzebny do YT. Najnowszy flash player jest dobry. Nie mam antywirusa, ale zapory używam. Nie wszędzie czat wymaga javy, ale nigdzie nie czatuję.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Jak Zoptymalizować windows XP professional ?

Post29 mar 2016, 06:56

A czy mógłbyś mi jeszcze powiedzieć albo podać dobre ustawienia w abaut:config na palemoon żeby był lżejszy ?

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Jak Zoptymalizować windows XP professional ?

Post29 mar 2016, 08:07

Świadomość nikła, a naiwność zwykła.



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 13 gości