Jaki system wybrać po XP, Windows 7 czy Windows 8 ?

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Jaki system wybrać po XP, Windows 7 czy Windows 8 ?

Post21 kwie 2013, 20:35

Normalnie wpisujesz nazwę użytkownika i potem hasło masz. Jeśli nie chcesz hasła zostawiasz wolne i dalej. Co do przygotowania dysku na system to zależy. Każdy powie co innego. Ja na przykład mam dwie partycje. Na jednej mam sam system a na drugim dane/programy czy gry. Inny może mieć wyszegółowane więcej partycji kolejno do gier, systemu, dokumentów czy filmów na muzyce skończywszy.
Zależy po prostu co będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli nie chcesz eksperymentować to sprawdzone dwie partycje gdzie systemowi dasz załóżmy ok 35-50gb (na system zalecam sporo) ponieważ po dłuższym czasie aktualizacje oraz pliki w dziwnym katalogu systemowym od Visty wzwyż będzie osiągać kolosalne rozmiary. U mnie np dałem 35gb samemu systemowi i co? Ledwie trzyma ok 1-1,5gb. Na drugi dysk zaś przeznaczyć całą resztę i tam mieć swoje zapasy gier/filmów, programów itp.

Co do grafiki sprawa wygląda inaczej. Najlepiej by było wypisać jakie mniej więcej tytuły przewidujesz grać? Bo tak trudno sprecyzować jaką grafikę wybrać. Jeśli masz sentyment do średnich tytułów to hd6850 wystarczy. Jeśli masz coś na oku co ma wyjść niedługo i wiesz, że fizyka/grafa będzie wyglądać bardzo ładnie to lepiej dać więcej i kupić coś lepszego.

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Jaki system wybrać po XP, Windows 7 czy Windows 8 ?

Post08 paź 2013, 19:56

Chciałbym wrócić do tematu bo finalnie mam jeszcze dwa pytania.
1. Czy w podanym modelu płyty głównej w jej BIOS-ie w ustawieniach jest także opcja bootowania z pendrive`a, a więc USB ?
Pytam bo dziś ta funkcja zapewne znajduje coraz powszechniejsze zastosowanie, a tego nigdzie nie widzę w podanych opisach.

2. Karta graficzna. Zapewne wybiorę tę: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników, którą rozważam jako jeden z wariantów bardzo prawdopodobny.
Nie wiem tylko czy ten model karty zawiera i obsługuje technologię wysokich wydajności obliczeń, efektów i innych rzeczy CUDA, opracowaną przez firmę NVIDIA i tylko o ile wiem przez nią opatentowaną i produkowaną.
Podobno jednak chipy i rdzenie NVIDIA CUDA, być może pod inną nazwą są dodawane do procesorów kart innych modeli ? :D

władziuXXX

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2013, 13:01

Jaki system wybrać po XP, Windows 7 czy Windows 8 ?

Post20 paź 2013, 13:02

Na tej stronie można też sprawdzić jaki system ma komputer, czy urządzenie Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Jaki system wybrać po XP, Windows 7 czy Windows 8 ?

Post20 paź 2013, 16:36

władziuXXX pisze:Na tej stronie można też sprawdzić jaki system ma komputer, czy urządzenie Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Świetnie tylko, że z tego raczej niewiele wynika w sensie szczegółów - to raczej w każdym razie dobrze i ogólnie znane i oklepane fakty.
O systemie tak, ale o sprzęcie to tam chyba nic nie ma ?

A poza tym co to ma w ogóle wspólnego z tematem, powiedz ?? :think:



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości