Kopiowanie plików Windows 8.1

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
BluesKenny

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2016, 20:49

Kopiowanie plików Windows 8.1

Post26 cze 2016, 12:36

Cześć! Otóż wczoraj spotkała mnie bardzo dziwna sytuacja. Sformatowałem jedną partycję dysku laptopa na laptopie, wykręciłem dysk i wpiąłem go do komputera oraz przekopiowałem pliki. Montując HDD ponownie w laptopie po jego uruchomieniu pokazuje, że ta partycja jest pusta. Myślałem, że wystąpił błąd przy kopiowaniu tych plików więc podpiąłem dysk ponownie pod komputer. Ku mojemu zdziwieniu PC wykrywa te pliki w całości, można się do nich dostać bez problemu jednak tylko na komputerze ponieważ laptop nie wiedząc dlaczego ich zwyczajnie nie widzi. Na lapku i komputerze jest zainstalowany Windows 8.1.
Dodam, że wcześniej mając na komputerze inny system operacyjny taka sytuacja nie występowała.
Z góry dzięki za udzieloną pomoc i poświęcony czas.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Kopiowanie plików Windows 8.1

Post26 cze 2016, 20:52

Powiedz proszę co to była za partycja? W sensie czy to partycja tylko z jakimiś Twoimi danymi czy to partycja systemowa czy też partycja typu recovery? I teraz jeszcze coś czego ja nie zrozumiałem do końca. Najpierw bowiem piszesz, że partycja była sformatowana, a potem piszesz o kopiowaniu plików. Wyjaśnij tą kwestię szerzej, skąd i gdzie kopiowałeś pliki?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

BluesKenny

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2016, 20:49

Kopiowanie plików Windows 8.1

Post26 cze 2016, 22:23

Najpierw na laptopie sformatowałem partycję "D:" (na "C:" mam system i była ona w ogóle nie ruszana). Później podpiąłem laptopowy dysk kabelkiem sata do komputera i na partycję "D:" skopiowałem swoje pliki. Po zakończeniu kopiowania odpiąłem dysk (przy wyłączonym komputerze) i wkręciłem do laptopa. Kiedy uruchomiłem laptopa i włączyłem mój komputer partycja nadal pokazuje się jak zaraz po formacie mimo tego że 3 minuty wcześniej skopiowałem na nią pliki z komputera. Mało tego po wykręceniu tego dysku i ponownym wpięciu go do komputera, ten pliki widzi w przeciwieństwie do laptopa który ma z tym problem.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Kopiowanie plików Windows 8.1

Post27 cze 2016, 20:36

Rozumiem, a to może po prostu ten dysk nie ma przypisanej tylko samej litery. Pokaż jak jest on widoczny w zarządzaniu dyskami.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości