Nie można włączyć Windows'a XP

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
aresmilo

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 30 lis 2009, 17:41

Nie można włączyć Windows'a XP

Post23 gru 2009, 21:47

Witam,

mam kolejny problem - tym razem po włączeniu komputera, pojawia się normalnie ekran startowy - można wejść do biosu czy wybrać kolejność bootowania ale potem zamiast logo Windows'a i ładowania pokazuje mi się czarny ekran z tekstem "Przepraszamy, że Windows nie został poprawnie uruchomiony...", mogę w tym oknie wybrać tryb awaryjny, tryb awaryjny z siecią, ostatnią poprawną konfigurację lub uruchomić Windowsa. Po wybraniu ostatniej pozycji pojawia się logo WinXP oraz niebieski pasek postępu pod spodem i od razu komputer się restartuje i cały proceder powtarza się raz jeszcze. Robiłem tak ze 20 razy i nie mogę uruchomić Windy. Dodam, że 2 razy po wybraniu właśnie ostatniej opcji wyskoczyło coś na kształt blue screen'a - niebieski ekran z białymi napisami, trawało to jednak mniej niż sekundę i nic nie można było przeczytać. W oknie "Przepraszamy..." jest wzmianka, że niepoprawne uruchomienie systemu mogło być spowodowane instalacją nowego sprzętu lub oprogramowania. Wariant sprzętowy odpada a z programów - wczoraj instalowałem QuickTime'a ale nie wiem czy to może mieć jakikolwiek związek. Wczoraj nie było z komputerem żadnych problemów - wyłączyłem go normalnie a dziś od rana wystąpił opisany problem. Proszę o pomoc.

PS. Dodam jeszcze, że wybór opcji "ostatnia poprawna konfiguracja" nic nie daje a "tryb awaryjny" tak na dobrą sprawę też nie - skanuje tylko przez chwilę jakieś pliki a potem wyrzuca mnie z powrotem na wybieranie opcji.

Awatar użytkownika
Everest

Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 08 lis 2009, 17:55

Nie można włączyć Windows'a XP

Post23 gru 2009, 22:00

Spróbuj nagrać ten bluescreen i podaj jego kod,
Uruchom system z płyty Windowsa i naciśnij R naprawianie sytemu, to może da efekt, jeśli nie to z botowalnej płyty Linuksa spróbuj przywrócić system

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Nie można włączyć Windows'a XP

Post31 gru 2009, 21:42

kolego @Everest chciałbym bliżej poznać metodę przywracania sprawności systemu Windows z poziomu Linuksa,
pytam ponieważ systemy Uniksowe nie są mi obce ale zawsze warto dowiedzieć się jak inni radzą sobie w tym zakresie,
i aby nie było wątpliości nie pytam o błędy na samej partycji systemowej oraz błędy bootsektora startowego
tylko o wyeliminowanie błędów systemowych Windows ? z poziomu np Linuksa z którego jak mniemam z powyższego postu kolega korzysta
pozdro z Nowym Rokiem



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości