Problem: myszka i klawiatura reagują z opóźnieniem

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
RastaMATI_92

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 05 kwie 2015, 14:14

Problem: myszka i klawiatura reagują z opóźnieniem

Post02 kwie 2016, 16:25

Witam.
Mam Windows 10. Pobierała mi się aktualizacja sterownika do Nvidia GeForce Experience i zatrzymała się na 35%. Po dłuższym czekaniu zrestartowałem ten program, ale nie pokazywało już nowej aktualizacji. Od chwili gdy wyłączyłem ten program, myszka i klawiatura reagują z opóźnieniem, we wszystkim (gry, przeglądarka int., na pulpicie). W samych grach licznik fps jest taki sam jak przedtem. Gdy przesuwam myszkę, to kursor przesuwa się tak przerywanie. Gdy naciskam na klawiaturę, to litery wyświetla po krótkiej chwili, z opóźnieniem. Internet też troszkę wolniej chodzi.

Przeinstalowałem ten program (geforce) i pobrała mi się najnowsza aktualizacja do niego. Odinstalowałem go programem Revo Uninstaller Pro (usunął wszystkie pozostałości). Pamiętam że usunął mi jakiś plik w folderze system32. Później przeinstalowałem program do mojej myszki (przewodowa). Klawiatura jest bezprzewodowa, nie wymaga sterowników. Te dwie rzeczy nic nie pomogły.

Co mógłbym zrobić żeby mi na ekranie klawiatura i myszka reagowały jak wcześniej? Jestem prawie pewien że to wyłączenie pobierania aktualizacji schrzaniło sprawę.

PS. Myszka: Natec Genesis GX57
Ekran TV: SONY KDL-50W685 + drogi kabel hdmi
Komputer: mocny

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Problem: myszka i klawiatura reagują z opóźnieniem

Post02 kwie 2016, 16:35

Witam, na początek zobaczył bym czy coś nie obciążą procesora w menadżerze zadań.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Problem: myszka i klawiatura reagują z opóźnieniem

Post02 kwie 2016, 19:59

Jeżeli masz myszkę oraz klawiaturę na USB ustaw:

zakładka w BIOS-ie Integrated Peripherals
--> USB Mouse Support --> Enabled
--> USB Keyboard Support --> Enabled
zatwierdź --> F10 --> Enter.

Może być w zakładce pod inną nazwą, zależy od BIOS-u.

Pobierała mi się aktualizacja sterownika do Nvidia GeForce Experience i zatrzymała się na 35%.

Przypuszczam że część sterowników do karty graficznej już została zainstalowana ale nieprawidłowo.
Pobierz najnowsze sterowniki do karty graficznej lub użyj Nvidia GeForce Experience
i podczas instalacji wybierz Instalacja niestandardowa --> opcja Czysta instalacja...
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Problem: myszka i klawiatura reagują z opóźnieniem

Post02 kwie 2016, 20:47

Ewentualnie jak nic to nie da to przywracanie systemu do np.wczoraj.

RastaMATI_92

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 05 kwie 2015, 14:14

Problem: myszka i klawiatura reagują z opóźnieniem

Post18 kwie 2016, 14:27

djkamil09061991 pisze:Ewentualnie jak nic to nie da to przywracanie systemu do np.wczoraj.

Dzięki pomogło :). Przywróciłem system do kilku dni wstecz i problem znikł bez śladu.

LupeR i XMan: Próbowałem waszych sposobów jak je przeczytałem, ale nie zmieniło. Dzięki wszystkim za pomoc :)
Temat można zamknąć.



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości