Problem z aktualizacją do W10 przez serwis.

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Nerdzik

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:06

Problem z aktualizacją do W10 przez serwis.

Post05 sie 2015, 12:48

Od wtorku poprzedniego tygodnia (28.07) mój laptop pojechał do serwisu, w którym wykonano reinstalację W8.1, po powrocie wczoraj (04.08) nie miałem ikonki z W10 na pasku zadań, na drugim laptopie z W8 jest pobrany.
I tutaj moje pytanie, czy mam jeszcze możliwość darmowego zainstalowania W10? Wcześniej przed serwisem zapisałem się do "kolejki" aby go pobrać.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Problem z aktualizacją do W10 przez serwis.

Post05 sie 2015, 13:15

Sprawdzałeś przez Windows Update pobranie aktualizacji ?
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z aktualizacją do W10 przez serwis.

Post05 sie 2015, 13:18

Tak, musisz po prostu zainstalować aktualizacje poprzez Windows Update, konkretnie aktualizacja o numerze o ile dobrze pamiętam KB3035583 wymuszała pojawianie się ikonki upgrade do Windows 10, jednakże warto zainstalować wszystkie będące w WU aktualizacje przed zedycowaniem się na update, chyba że później i tak będziesz robić czystą instalację to wtedy nie ma to tak dużego znaczenia. Updejt powiedzie się nawet bez zainstalowanych aktualizacji z WU, grunt by tę jedną zainstalować bo inaczej ikonki na pasku nie zobaczysz.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Problem z aktualizacją do W10 przez serwis.

Post05 sie 2015, 16:16

Kod: Zaznacz cały

Wcześniej przed serwisem zapisałem się do "kolejki" aby go pobrać.


Ale to gdzie się zapisałeś do kolejki, adres stronki ??.
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Problem z aktualizacją do W10 przez serwis.

Post05 sie 2015, 17:06

A nie możesz przez Windows 10 Media Creation Tool? tam pobiera z tego co wiem wszystkie potrzebne poprawki i instaluje 10

Nerdzik

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:06

Problem z aktualizacją do W10 przez serwis.

Post05 sie 2015, 18:08

Robiwielki, zapisałem się w aplikacji jak kliknąłem na aktualizację do W10 na pasku zadań.

Zrobiłem tak jak mówiłeś rokko, zainstalowałem wszystkie aktualizacje. Ale teraz mam już zupełnie inny problem. Podczas ponownego uruchamiania wyświetla mi się niebieski ekran, a na nim "komputer napotkał problem i należy uruchomić go ponownie", na końcu jest kod błędu amdkmpfd.sys. Wyświetla się tak dwa razy, a następnie menu z 2: see advanced options i reset. Wybiorę pierwszą to mam z 4 opcjami menu: kontynuacja bez niczego robienia (nic nie daje), wyłączenie laptopa (nic), use a device (nie mam W8 na płytce) i troubleshoot, klikam 4 i mam refresh (nie mam płytki) your PC, reset your PC (remove all files, i czy gdy to wybiorę to usunie mi Windowsa z dysku? :D) i advanced options, wybieram to i 6 opcji: system restore , system image recovery (nie próbowałem) command prompt (otwiera konsolę), uefi firmware settings (co to robi?), startup repair (nie może sam naprawić), startup settings, tu mam 10 opcji, trochę dużo pisania ;-;

Co mam teraz zrobić?
Ostatnio zmieniony 05 sie 2015, 18:08 przez greh, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa drobnych błędów

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z aktualizacją do W10 przez serwis.

Post05 sie 2015, 18:40

Boot do trybu awaryjnego, po crashu Windows 8 automatycznie wyświetli opcje odzyskiwania, będąc już w trybie awaryjnym odinstalowanie sterowników karty graficznej, standardowo przez deinstalator (jeśli nie jest oparty na plikach instalatora MSI), albo przez menedżera urządzeń (devmgmt.msc, PPM na urządzeniu => Odinstaluj).
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Nerdzik

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:06

Problem z aktualizacją do W10 przez serwis.

Post05 sie 2015, 19:25

Możesz dokładniej wyjaśnić jak zrobić "Boot"?

Jeśli chodzi Ci o tryb awaryjny, to... nie działa, pokazuje się to co wcześniej pisałem 2 razy.

Działa mi już awaryjny, co dalej?

Włączyłem przywracanie, teraz poczekać parę godzin i napiszę nowego posta co się zrobiło, stery mogę zainstalować te co polecił mi djkamil? Wcześniej przed serwisem działały bezproblemowo. problemy/problem-z-usypianiem-hibernacja-laptopa-t34208.html

I teraz potrzebuję szybkiej porady, po przywróceniu zaczęło wszystko działać, czy instalować te stery co wyżej napisałem?



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości