Problem z modułem aktualizacji w Zorinie 16.2

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
jankesd

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2023, 17:37

Problem z modułem aktualizacji w Zorinie 16.2

Post20 cze 2023, 18:49

Dzień dobry Państwu
Zwracam się z prośbą do fachowców od Linuxa
Mam zainstalowany system Zorin 16.2. na laptopie Mój problem polega na tym, iż ostatnio system pobrał aktualizacje do Zorina między innymi pliki systemowe tj. jądro , Gnome itp. Po pobraniu aktualizacji po prosił o reset laptopa i tego dokonałem. Normalnie się uruchomił, lecz po chwili na pasku zadań pojawił się wykrzyknik czerwony o komunikacie …..Podczas sprawdzania aktualizacji wystąpił błąd i nie mogę jego naprawić. Ponadto moduł aktualizacji oprogramowania nie można włączyć/ ikona pomarańczowa / jak również drugi moduł oprogramowania /tzw .walizka/

Próbowałem w terminalu coś zobaczyć i wyszło , że jest ….błąd szynyist pakietów 0%.

Pytanie z mojej strony ,czy można to w jakiś sposób naprawić ? Chyba, że zostaje tylko twardy reset . Może, ktoś na forum ma zainstalowanego Zorina i wystąpił taki sam problem?

Jeśli można to bym prosił o podanie ewentualnych komend .Dziękuje z góry za wszelką pomoc udzieloną. Napisałem również do Zorina o pomoc i czekam na odpowiedź z ich strony.

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Problem z modułem aktualizacji w Zorinie 16.2

Post23 cze 2023, 20:28

Spróbuj na początek polecenie "sudo apt install -f".
Po drugie jeśli możesz spróbuj zrobić screena tego błędu.



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości