Problem z update do 10

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Problem z update do 10

Post02 sie 2015, 20:52

Witam. Próbuję sobie 8.1 dać do 10 jednak za nic, on nie ma ochoty tego zrobić. Próbowałem tego triku z konsolą i owszem coś tam w sprawie 10 robił, jednak po "sprawdzanie wymagań" daje komunikat z błędem 8007001f i niemożliwe do zainstalowania aktualizacji. Której de facto nie ma do zainstalowania (czyt. aktualne)
Próbowałem poprzez obraz płyty z tego programu media coś tam od MS i robi robi i daje komunikat w stylu "Przepraszamy ale nie możemy ustalić czy można zaktualizować" oraz żeby wyłączył i spróbował ponownie, ale i tak nic a nic.

Poza tym coś czytając o tym błędzie, że możliwe że coś jest nie podłączone i rzeczywiście w menadżer urządzeń jedno urządzenie miałem, ale zainstalowałem to i nie miałem, ale tak jak nie mogłem tak nie mogę.

Próbowałem przeczyścić ccleaner, przy wyłączonej zaporze, AV też nic. Włączyłem też plik wymiany, ale też nic nie zmienia.

Ktoś ma jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
greh

Globalny Moderator
Posty: 2879
Rejestracja: 24 sty 2009, 17:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Problem z update do 10

Post02 sie 2015, 21:12

Wszystkie aktualizacje do aktualizowanego systemu zainstalowane?
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zignorowanie PW od moda powoduje chorobę, zwaną żółtaczką.
Ludzie! Piszcie po polsku. Jest różnica czy robisz komuś ŁASKĘ, czy LASKE.

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Problem z update do 10

Post02 sie 2015, 21:23

Tak. Napisałem że "niemożliwe do zainstalowania aktualizacji. Której de facto nie ma do zainstalowania (czyt. aktualne)"

Swoją drogą dziwne, że pokazuje tu na forum że piszę z 7 xd

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z update do 10

Post02 sie 2015, 21:29

Czysta instalacja Windows 7 + SP1 i wszystkie łatki, później Upgrade do Windows 10. Będzie szybciej niż kombinowanie jak ruszyć ten błąd.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Problem z update do 10

Post02 sie 2015, 21:32

Ale ja nie mam 7. Mam 8.1. Dziwne zaś jest to, że tu na forum teraz pokazuje że piszę z 7 :D

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z update do 10

Post02 sie 2015, 21:37

Fakt przeoczyłem :)

Tu coś piszą więcej z przykładowym rozwiązaniem... dla WIn7 ale zastosowanie może znaleźć także dla Win8

Kod: Zaznacz cały

https://social.technet.microsoft.com/forums/windows/en-US/bff25ebf-4f7b-4bfd-a0c8-bc860625691d/error-code-8007001f-windows-updates-are-not-working
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Problem z update do 10

Post05 sie 2015, 21:48

Sprawdziłem to co napisali. Czyli czysty boot, sfc i problemy. Natomiast to co trza pobrać nie pobrałem bo tam jest do max 7 przeznaczone.

-- 05 sie 2015, 21:48 --

Widzę że żadnych po za formatem nie ma pomysłów?
No ja jednak trochę powalczyłem i dotarłem do tabelki z rozpiską tych błędów. Przy tym 0x8007001f jest coś o tym rzekomo, że podłączone urządzenie w systemie nie działa, ale nie mam pomysłów jakie? Menadżer nie marudzi z wykrzyknikiem ?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z update do 10

Post08 sie 2015, 22:06

Dlatego że nie ma sensu tracić czas i kombinować. Już byś 10x zainstalował system i aktywował ;)
Wiadomo że człowiek najwięcej nauczy się rozwiązując problem ale czasem nie warto walczyć jak można go obejść oszczędzając przy tym sporo czasu.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Problem z update do 10

Post13 sie 2015, 21:22

No zrobiłem to jakiś czas temu, ale wróciłem do 8.1 :D Z kilku powodów z 10 związanych. Co do problemów, wydaje mi się że jak się chce być w pewnym stopniu "znawcą PC" to wypadałoby znać powody dla, których te błędy występują. xD

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z update do 10

Post17 sie 2015, 16:48

heros1303, sami spece Microsoftu nie wiedzą co jest grane :) o czym zresztą możesz przekonać się na ich forum. Nikt nie jest omnibusem i też pewne rzeczy musisz samemu odkryć bo nikt za Ciebie tego nie zrobi.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości