Problem z uruchomieniem laptopa - BSOD na starcie

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Bargor

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2009, 16:10

Problem z uruchomieniem laptopa - BSOD na starcie

Post17 lis 2009, 16:18

Witam.

Zainstalowałem wczoraj na laptopie program RegCure ( Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników )
Miał on za zadanie przeczyścić mi rejestr, znalazł +1 000 błędów to kazałem mu je z fix'owac, poprosił mnie o reset i tak zrobiłem i teraz jest taka sytuacja.

Włączam laptopa przelatuj ten pierwszy ekran ( u mnie z likiem siemensa) pojawia się Obrazek i w ciągu 1s może 0,5s mignie niebieski ekran ( nie jestem w stanie nic tam przeczytać ) i laptop się resetuje.

Nie pomaga Ostatnia znana konfiguracja, ani tryby awaryjne !

jak to naprawić proszę o pomoc.

System: Windows xp Professional

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Laptop z włączeniem.

Post17 lis 2009, 16:22

To jest BSOD, daj raport z dumpa. Zobacz Bluescreen (BSOD) - szukanie przyczyny powstawania. Czytanie plików DMP
Edit: Odpal konsolę odzyskiwania Konsola odzyskiwania systemu Windows XP .
Wtedy najlepiej zastąpić pliki rejestru, uszkodzone, plikami, które powstały podczas instalacji, wtedy jednak, będziesz musiał zainstalować wszystko ponownie, nie wiadomo, przez jaki plik system nie działa. Może jeszcze spróbuj jakoś skopiować pliki z katalogu C:\Windows\Minidump . jakimś live cd itp.
Pozdrawiam, koleś git

Bargor

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2009, 16:10

Re: Problem z uruchomieniem laptopa - BSOD na starcie

Post17 lis 2009, 17:00

nie mam w Windows tego folderu C:\Windows\Minidump

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z uruchomieniem laptopa - BSOD na starcie

Post17 lis 2009, 17:04

Widocznie miałeś wyłączoną opcję tworzenia zrzutów pamięci.

Zobacz przywracanie rejestru spod konsoli odzyskiwania => Przywracanie rejestru Windows (pkt 4)
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Bargor

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2009, 16:10

Re: Problem z uruchomieniem laptopa - BSOD na starcie

Post17 lis 2009, 18:03

:D

Przywróciłem rejestr ale teraz mam tylko konto administratora, czy da się i jak przywrócić do rejestru moje poprzednie konfiguracje?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z uruchomieniem laptopa - BSOD na starcie

Post17 lis 2009, 18:58

jak przywrócić do rejestru moje poprzednie konfiguracje?

Jeżeli jest taka sytuacja, że na skutek przywrócenia rejestru utraciłeś informacje o kontach użytkowników, w tej sytuacji najrozsądniejszym wyjściem będzie migracja profilu.

Przechodzisz na konto administratora i zakładasz nowe konto, możesz do tego celu użyć przystawki lusrmgr.msc ewentualnie spod konsoli.

O migracji profilu więcej napisano w tym poradniku => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości