Problem z utworzeniem płyty recovery WIN 7

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
ogniotrwaly

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 17 sty 2014, 18:40

Problem z utworzeniem płyty recovery WIN 7

Post01 lut 2014, 17:37

Witam
po ostatnich przejściach stwierdziłem, że muszę zrobić płytkę recovery tak na wszelki wypadek.
No i jak zwykle problem.
Przez menedżer odzyskiwania nie mogę nagrać płytki bo się pluje, że partycja recovery jest uszkodzona lub jej brak
Start > Wszystkie Programy > Konserwacja > Utwórz dysk naprawy systemu nie mogę bo nie mam w programach
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników to też nie chodzi bo wywala błąd po odpaleniu narzędzia i włożeniu płyty
komputer jest z programu HP Renev i miał wgrywany Windows 7 przez HP. Mam dysk recovery i niby obraz płytki, ale myślę, że narzędzia łącznie z F11 przy starcie są ustawione może na recovery starego systemu, a nie wersji PL?
mam folder WindowsImageBackup
plik HP_WSD.dat i HPSF_Rep.txt
wszystko z 2012r, a folder zajmuje 26GB

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z utworzeniem płyty recovery WIN 7

Post02 lut 2014, 10:50

to też nie chodzi bo wywala błąd po odpaleniu narzędzia i włożeniu płyty

Jaki konkretnie błąd?
Błędów związanych z tworzeniem płyt WinRE może być sporo.
Wykonaj zrzut ekranu z podglądem na error lub podaj kod błędu wraz z treścią.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

ogniotrwaly

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 17 sty 2014, 18:40

Problem z utworzeniem płyty recovery WIN 7

Post02 lut 2014, 14:46


Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z utworzeniem płyty recovery WIN 7

Post02 lut 2014, 17:39

Pierwszą metodę z poradnika zastosuj dot. zmiany domyślnego symbolu dziesiętnego.

Kod: Zaznacz cały

http://support.microsoft.com/kb/982736/pl
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

ogniotrwaly

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 17 sty 2014, 18:40

Problem z utworzeniem płyty recovery WIN 7

Post02 lut 2014, 21:40

Zrobiłem, był "," zmieniłem na "." i restart
znowu mam ten sam komunikat :cry:
jakieś pomysły? Może coś z tym obrazem systemu na partycji recovery?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z utworzeniem płyty recovery WIN 7

Post03 lut 2014, 21:40

Tym sposobem z artykułu nie tworzy się kopii systemu z recovery tylko płytę odzyskiwania systemu Windows ze środowiskiem naprawczym WinRe. Płyta ratunkowa systemu WinRe a płyta recovery z OS-em to dwie różne sprawy.
Płytę z OS-em nagrasz przez kreator - producent laptopa dostarcza dedykowane oprogramowanie, do utworzenia pełnej kopii potrzeba kilku płyt.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

ogniotrwaly

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 17 sty 2014, 18:40

Problem z utworzeniem płyty recovery WIN 7

Post03 lut 2014, 21:57

Ja rozumiem, że to są dwie różne rzeczy, ale tak jak pisałem nie mogę się w razie wysypania systemu zabezpieczyć ani tak, ani tak.
Narzędzie do tworzenia płyt recovery nie chce ich zrobić bo twierdzi, że jest problem z partycją recovery którą mam i jest na niej 26GB danych z którymi nie wiem co zrobić.
Prawdopodobnie problem wziął się stąd, że jak ściągnęli kompa do Polski wgrali nowy system PL i obraz na partycję recovery przez który teraz nie działa ww. narzędzie, ani dedykowany przy rozruchu F11.
Stąd chciałem mieć chociaż płytkę do odzyskiwania i naprawy której też nie mogę zrobić.
Jak mi się wysypie system to zostanę bez możliwości działania bo nie mam opcji przy wyborze sposobu rozruchu napraw komputer. Jest tryb awaryjny, normalny, z obsługą sieci itp. ale nie ma napraw komputer bo powinno działać F11 i tam powinny być chyba jakieś opcje.
Pomysły? Może jakiś program który na podstawie mojego obrazu zrobi jakąś pomocną płytkę?
to co jest na dysku
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z utworzeniem płyty recovery WIN 7

Post03 lut 2014, 22:08

Jeśli nie da się wywołać to wina złego mbr (bootmanagera), da radę to przywrócić ale to już zaawansowane rzeczy ale poczytaj...

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

W razie czego napisz do supportu HP albo na ich forum.

Co do alternatywnych metod.
Ja zawsze tuż po zainstalowaniu systemu i sterowników robię obraz partycji systemowej przy pomocy CloneZilli - open source'owy sofcik uruchamiany z bootowalnej płyty, który pozwala zrobić wierną kopię partycji systemowej. Jak coś się zepsuje kilka minut i masz system postawiony na nogi.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

ogniotrwaly

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 17 sty 2014, 18:40

Problem z utworzeniem płyty recovery WIN 7

Post03 lut 2014, 22:26

u mnie narzędzie recovery działa bo przywraca np. sterowniki tylko nie pasuje mu ta nieszczęsna partycja.
Aktualizacja zakończyła się niepowodzeniem, a tej reszty to nie kumam.
Masz pomysł jak zrobić choćby jedną z tych płytek?
Z HP nie jest tak prosto bo nie rozpoznają mojego kompa bo jest z programu renev
Microsoft mnie odsyła do HP, a HP mnie nie zna

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z utworzeniem płyty recovery WIN 7

Post03 lut 2014, 23:16

Hmm nie znam tego programu Renew HP-ka. Jeśli oni to wspierają i firmują swoim logo powinni świadczyć support. Konkretnych wskazówek co i jak szukaj u nich w supporcie. Na 100% da się przywrócić F11 podczas uruchamiania, trzeba tylko zamienić mbr na fabryczny.

No okej w Acerach działała stara metoda ze zmianą aktywnej partycji, w HP-kach może też zadziała. Sprawdź. Tylko UWAGA! Jak zmienisz aktywną partycję na recovery stracisz dostęp do Windows!

Jeśli partycja nie jest zabezpieczona, będzie widoczna w oknie zarządzania dyskami (Start => Uruchom => diskmgmt.msc), jeśli jest zabezpieczona będzie nieco trudniej ale dedykowany soft jak Acronis czy nawet GParted jest w stanie wyświetlić tę partycję. Wracając do tematu, jeśli jest widoczna możesz ustawić "Active" lub "Bootable" w zależności od softu, w ten sposób z niej nastąpi rozruch i będziesz mógł skorzystać z kreatora odzyskiwania podczas uruchamiania komputera.

Z góry mówię że metodę sprawdzałem kiedyś na Acerach bo akurat podobny problem był jak u Ciebie, dla HP-ków nie wiem czy działa.

Tylko przypominam - zmiana spowoduje utratę dostępu do systemu operacyjnego, żeby ponownie system normalnie startował musisz przestawić aktywną partycję na systemową z Win. Dobrze byś wcześniej pobrał narzędzia Acronisa, GParted i wypalił na płytach.

Modyfikacji możesz też dokonać bezpośrednio z poziomu wiersza poleceń diskpart, ale musisz mieć płytę Recovery systemu. Kiedyś były udostępniane w necie, teraz z tego co widzę już nie są trzeba samemu zrobić :/

Rozwiązania używasz na własną odpowiedzialność! Podałem to jako jedno z obejść problemu, które akurat działa w Acerach.

Co do odzyskania funkcjonalności F11 bądź błędów z utworzeniem płyt recovery pisz do supportu HP.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

ogniotrwaly

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 17 sty 2014, 18:40

Problem z utworzeniem płyty recovery WIN 7

Post04 lut 2014, 22:23

kurcze ryzykowne
czyli jeżeli dobrze zrozumiałem:
1. Acronis zrobić obraz dysku na wszelki wypadek
2. Aktywować partycję recovery i zrobić płytki jak się da
3. Aktywować aktualną partycję z WIN i mieć nadzieję, że się nic nie posypało :)
Do HP nie napiszę bo nie rozpoznaje mojego kompa. Dzwoniłem i jedyne co to zaproponowali kupno płyt recovery w atrakcyjnych promocjach... stwierdzili, że skoro ich narzędzia nie chodzą to partycja jest uszkodzona... ehh support....
No dobra, a jeżeli się skupić na płytce ratunkowej systemu WinRe jakieś pomysły?
Bo jak spierdzielę system żona mnie zamorduje......

Wyczytałem jeszcze, że zamiast aktywować partycję mogę dołączyć dysk wirtualny skoro mam takie pliki jak .vhd tylko pytanie jak wtedy uruchomić taki system? Może z takiego czystego można zrobić płytki?
dołączyłem oba wirtualne dyski i taka jest ich zawartość:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
i co można z tym zrobić?

-- 04 lut 2014, 20:39 --

Rozmawiałem z supportem HP i mogę jedynie kupić płytki za 208zł lub za darmo jak wykupię 15m-cy McAfee za 149zł
Nie biora odpowiedzialności za wgranie przez dystrybutorów WIN PL bo to likwiduje możliwość utworzenia recovery. Aha płytki są oczywiście hiszpańsko języczne :)
Tak więc pozostaje mi Wasza pomoc

Zostawiam na razie temat płytek recovery. Jak się wszystko posypie to będę kombinował z tym co mam na D.
Pozostaje płytka z WinRe czy jak sposób z miejscem dziesiętnym nie wypalił to zrobić tą drugą sugestię w rejestrze?
Jeśli tak to rozumiem, że mam zrobić kopię rejestru na wszelki wypadek i teraz skorzystać z narzędzia w poradzie, czy ręcznie jak tam wypisali?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z utworzeniem płyty recovery WIN 7

Post05 lut 2014, 09:53

Nie chcą pomóc w naprawie bo chcą opchnąć płyty recovery.
Tak jak wyżej pisałem, możesz użyć tego sposobu ze zmianą aktywnej partycji ale tylko wtedy kiedy będzie to konieczne.

Sprawdziłem to wczoraj na innym kompie z Win7 - faktycznie problem występuje podobny, ale po zmianie symbolu dziesiętnego z przecinka na kropkę, zrestartowaniu systemu i ponownym odpaleniu kreatora tworzenie płyty ruszyło, także wygląda na to że rozwiązanie które kiedyś przedstawiałem na blogu Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników wciąż działa.

Niemniej jednak jeśli wciąż u Ciebie są problemy odbierz pw które do Ciebie przesłałem.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

ogniotrwaly

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 17 sty 2014, 18:40

Problem z utworzeniem płyty recovery WIN 7

Post05 lut 2014, 18:25

OK dzięki będę w domu to sprawdzę i mam nadzieję, że na tym zakończymy, a o resztę będę się martwił później
Niestety DAEMON Tools Lite nie chce zamontować zobaczę inny program

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z utworzeniem płyty recovery WIN 7

Post05 lut 2014, 18:59

Ewentualnie sprawdź sumy kontrolne.
Wygenerujesz je choćby w Marxio FLV http://www.hotfix.pl/sprawdzanie-sum-ko ... w-a172.htm

SHA1 - acc6decf608f14c382d7ee1346e380ad13675e91

MD5 - 66be261b81fc361b435be07c9ee965cc

Jak zgadza się to jest ok.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

ogniotrwaly

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 17 sty 2014, 18:40

Problem z utworzeniem płyty recovery WIN 7

Post05 lut 2014, 19:19

Już OK. Inny program do montowania napędów i poszło
Inny program do wypału i też poszło
Odpala z płyty przy rozruchu tylko tak:
najpierw mam do wyboru w wersji DOSowej że tak powiem sprawdzenie pamięci albo rozruch lub F8 dla zaawansowanych funkcji
jak idę w F8 to także DOSowo wyświetla mi się lista po angielsku zestaw podobny jak do normalnego rozruchu u mnie chyba z F9 ale też bez napraw komputer jak dobrze pamiętam dałem żeby uruchomił normalnie komputer i dopiero wtedy weszło tło Windowsa ale w oknie było coś o odzyskiwaniu systemu i wyborze klawiatury więc dalej nie brnąłem bo nie chciałem nic namieszać.
Myślałem, że odpali się od razu takie okienko windowsa jak w poradnikach pokazane...



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości