Prośba o udzielenie pomocy PRACA Z POWERSHELL/VBS Tor/GNUnet

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
MR_GNUBOXLAND

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:41
Lokalizacja: 127.0.0.1{LIBERIA}

Prośba o udzielenie pomocy PRACA Z POWERSHELL/VBS Tor/GNUnet

Post09 maja 2016, 16:48

Witam ;)

Chciałbym zapytać w jaki sposób przy udziale PowerShell/VBS czy też prostych BAT wykonać konfiguracje sieci, miałbym namyśli NP: wyłączenie niektórych usług systemowych(Takich jak IPv6 Teredo tunneling czy Innych tego typu usług) oraz inne sposoby Przeprowadzenia konfiguracji cichej sieci w tym także dla połączeń Tor/innych technologi cebulowych przy tym zarówno komunikacji (XMPP/Torchat bądź także innego typu) wyznaczanie portów dla danych połączeń czy jak również metodę zezwalania dla wybranego programu na dostęp do sieci, Mam na myśli możliwości wykonania opisanych czynności z udziałem BASH/POWERSHELL(Lub innego narzędzia).
Jednakże sam jestem zwolennikiem Dystrybucji LINUX'A ze względu na jego możliwości mimo to chciałbym poznać podstawowe metody zarządzania/konfiguracji dla windows, uzyskana wiedza zawsze się przyda ;)
Prosiłbym także o nie odsyłanie mnie do google, ponieważ wytłumaczenie przez kogoś tak "krótko" będzie korzystniejsze.

Mój cel to poszerzenie zasobu wiedzy o metody na skonfigurowanie bezpiecznej sieci by móc spokojnie korzystać z bitcoin jak również innych technologi tego typu.

Poprzedzając pytanie czemu nie skorzystam odrazu z GNU/LINUX:
Rozumiem iż GNU/LINUX poprzedza windows jeśli chodzi o rozwiązania w bash czy większą funkcjonalności(jak choćby domyślna możliwości dopasowania systemu do użytkownika co w przypadku Windows jest niewykonalne z powodu ograniczonej możliwości ingerencji w system) .
Jak Również to iż w obu systemach występuje duża różnica między ich Administracją, Licencjonowaniem czy nawet sposobem Dystrybucji programów jednakże pomimo tego staram się uzyskać podstawy elementarnej wiedzy przy administracji w obu przypadkach,oprócz tego znajomości zarządzania w obu systemach zawsze będzie przydatna w różnych sytuacjach przy pracy z systemami jednocześnie poszerze swój zakres wiedzy z tego działu;)
Jednakże odnośnie poszerzania wiedzy o której pisałem, nie mam na myśli uczenia się całości Powershell'a a jedynie Nabyć/Przyswoić sobie kilka jego podstawowych Rozwiązań/Metod które umieściłem w pytaniu ponieważ zasadniczo rozumiem że WINDOWS I Linux to zupełnie inna filozofia "życia" z racji tego iż im bardziej ktoś nauczy się obsługi windowsowych rozwiązań, tym trudniej przyzwyczai się do rozwiązań GNU/Linuks'a.

Osobiście mam w planach instalacje 2 dystrybucji: ARCH LINUX/SEANux czy Whonix jednakże zanim przejdę do tego wolę najpierw opanować Administracje na windows a dokładniej Przyswoić sobie w jaki sposób należy przeprowadzić konfigurację opisane w pytaniu by móc uzyskać trochę elementarnej wiedzy na temat Administracji Windows.

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc i Pozdrawiam.
Mr.REBOX1337
PS:Jeśli temat został utworzony w złym dziale bardzo prosiłbym o przekierowanie go do odpowiedniego działu.
Jeżeli jednak rzeczywiście Pomyliłem działy,przepraszam za to zdarzenie AD.
Jestem początkującym w temacie administracji sieci.


  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości