Uszkodzone konto Windows i logowanie usługi klient zasad....

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
heroex2

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2013, 17:29

Uszkodzone konto Windows i logowanie usługi klient zasad....

Post23 cze 2013, 17:47

Witam.
Mój problem jest taki: przegrzał mi się laptop i komputer wyłączył się samoczynnie. Mam Windows Vista. Kiedy potem go włączyłem długo się uruchamiał i.... po włączeniu nie zobaczyłem swojego pulpitu tylko cały pusty pulpit z podstawowymi ikonami i informacją, że nie udało się załadować pulpitu. Włączył się profil tymczasowy. Znalazłem takie rozwiązanie problemu:

Kod: Zaznacz cały

Zalogować się jako admin (lub podłączyć się zdalnie do rejestru) wejść doklucza rejestru:HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileListTam znajduje się lista profili w postaci SIDów.Mogą być co najmniej 2 wpisy z takim samym SIDem i na końcujednego powinien być dopisek .bak. Sprawdzić czy to jest na pewno ten profil uż. przeglądając wartość ProfileImagePath (w jednym kluczu powinien wskazywać na TEMP, a w innym na prawidłowy katalog usera). Skasować cały klucz, który wskazuje na profil TEMP i usunąć końcówkę .bak z tego "dobrego"wpisu.

Tak też zrobiłem i owszem gdy zalogowałem się po raz pierwszy na konto to wszystko było po staremu, mam na myśli ikony itd. ale było czarne tło, style okna były inne trochę i nie można było ich zmienić. Nie dało się zmienić też tapety. Zrestartowałem komputer i.... teraz nie mogę się już wcale zalogować. Pokazuje się tylko informacja: "Logowanie usługi Klient zasad grupy nie powiodło się. Odmowa dostępu" W trybie awaryjnym zrobiłem drugie konto, nadałem mu prawa admina i przez nie mogę się dostać bez problemu do systemu i do plików starego konta, jednak jak wiadomo nie ma nic na pulpicie ani nie ma starych ustawień.Co mogę zrobić aby odblokować tamto konto?

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Uszkodzone konto Windows i logowanie usługi klient zasad....

Post24 cze 2013, 07:32

Cześć. Z nowego konta użyj klasycznego przywracania systemu przez narzędzie w menu start->wszystkie programy->Akcesoria->narzędzia systemowe



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości