Uszkodzony rejestr, brak WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
mickeymouse91

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2009, 17:31

Uszkodzony rejestr, brak WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Post18 sty 2009, 17:44

witam jestem posiadaczem laptopa fujitsu-siemens z serii Amilo model pi 1505. Wczoraj podczas pracy w Wordzie z braku energii laptop padł. Od tej chwili windows w ogóle nie chce wystartować... w momencie gdy powinien wczytywać się system pojawia się okno które mówi "Windows could not start because the following file is missing or corupt : \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM you can attempt to repair this file by starting Windows Setup using original Setup CD-ROM
select 'r' at the first screen to strat repair" wsadzam płytę od Windowsa resetuje lapa i i w tym niebieskim oknie wciskam r i mi wyskakuje komunikat ze mam się upewnić czy wszystkie dyski twarde są dobrze podłączone lub zasilone. Musze odzyskać te pliki które mam na komputerze! próbowałem poprzez linuxa ubuntu poprzerzucać sobie pliki na bezpieczna partycje i sformatować ta systemowa ale jednak... przy linuxie potrzebne jest stworzenie kilku partycji i za pomoca programu gpparted chciałem to zrobić... ale system plików na dysku to NTFS... i nic nie mogę zrobić w gpparted nawet przy standardowym checku dysku się wywala po 9 sekundach. Dodatkowo przy ikonce dysku jest taki wykrzyknik.
Co mam zrobić ? Czy dysk jest do wyrzucenia ? może w biosie coś trzeba grzebać ? prosiłbym o szybka pomoc ! gdy wciskam r pojawia mi sie taki komunikat co mam robic ? mówiono mi ze to uszkodzenie rejestrów co ma robic ?! Błagam o pomoc... Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zmieniony 18 sty 2009, 17:59 przez cosik_ktosik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem temat

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Uszkodzony dysk ?

Post18 sty 2009, 17:58

Komunikat ten wyskakuje, gdyż instalator potrzebuje mieć podane podczas instalacji sterowniki trybu tekstowego do kontrolera dysku twardego. Jednak jest to laptop, ze stacją dyskietek, byłby problem. Istnieje inna możliwość. Można zintegrować te sterowniki z płytą instalacyjną systemu, za pomocą programu nLite.

Sterowniki takie znajdziesz tutaj: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Sposób na integrację: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Przywracanie rejestru (punkt 4): http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=58
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

mickeymouse91

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2009, 17:31

Uszkodzony rejestr, brak WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Post18 sty 2009, 19:43

nie ma tu pliku .inf :/

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Uszkodzony rejestr, brak WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Post18 sty 2009, 20:00

Sprawdź najpierw, czy dysk jest widoczny w Biosie. Według tego co znalazłem na stronie producenta, instalacja nie powinna niczego wymagać.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

mickeymouse91

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2009, 17:31

Uszkodzony rejestr, brak WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Post18 sty 2009, 20:11

chodzi o plik .inf który należy znaleźć do nlita próbowałem go wyodrębnić z pliku .exe bo tylko taki jest. W biosie dysk jest widoczny
Ostatnio zmieniony 18 sty 2009, 20:13 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem pisownię

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Uszkodzony rejestr, brak WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Post18 sty 2009, 20:30

Zobacz ten programik: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

//Update
Problem rozwiązany na GG.
Z utworzonej dyskietki w wyżej podanym programiku, udało się zrobić płytę instalacyjną systemu. Dzięki temu ruszyła konsola odzyskiwania. W niej okazało się, że polecenie:
chkdsk C: /R
naprawiło problem.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości