Vista - nie mogę zainstalować niektórych programów

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
voland

Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: 18 wrz 2012, 19:27

Vista - nie mogę zainstalować niektórych programów

Post24 paź 2015, 21:22

Witam,
od wczoraj posiadam laptop z systemem (w podpisie) i niestety mam problem z instalowaniem niektórych aplikacji, np. VLC media player, albo Ad-aware z Waszej strony. Pobrałem, kilkam, nic. Jako administrator - to samo. Jak szukam w necie, to porady odnoszą się do administratora.

Inna rzecz, to brak możliwości wybrania jakości na youtube. Jest tylko domyślna - 360p. Sprawdzałem kilka filmów, nawet klipy oficjalne - tylko 360p.
Internet polsatowskie LTE+, na innym komputerze - PC z Win XP wszystko śmiga jak należy, a tu...
Lap należał do firmy, możliwe że oni coś poblokowali wcześniej i nic o tym nie wspomnieli. Pytanie o podłączenie do sieci bezprzewodowej zbyli googlem.
Sprzęt kupiony za śmieszne pieniądze, do serfowania i edycji plików tekstowych oraz oglądania YT.
System wydaje się być aktualny, taka notka jest w Win Update, natomiast nie ma IE 9, albo nie było DotNet`a.

Co można zrobić, aby te rzeczy zmienić na... lepsze :)
Lapek to Fuji Siemens: YKDA268941 - sprawdzałem aktualizacje, sądząc, że może tu jest pies pogrzebany.

Z góry dziękuję za pomoc.
Vista Business na ESPRIMO Mobile V5535

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Vista - nie mogę zainstalować niektórych programów

Post24 paź 2015, 21:34

Może jakbyś spróbował ze starszymi wersjami programów?

A co do YouTuba to inna przeglądarka albo dodatki przeinstaluj, jak Flashplayer.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

voland

Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: 18 wrz 2012, 19:27

Vista - nie mogę zainstalować niektórych programów

Post24 paź 2015, 23:26

cosik_ktosik pisze:Może jakbyś spróbował ze starszymi wersjami programów?

A co do YouTuba to inna przeglądarka albo dodatki przeinstaluj, jak Flashplayer.


Inna, tzn. jaka? Miałem FF 40. to wyczytałem, iż ktoś zrobił down do 39.0, na XP mam taką wersję. Viście nie pomogło, na XP mam wciąż komunikat o niemożność aktualizacji, ale YT działa normalnie.
IE raczej nie - też nie chce się pobrać, bo coś tam;)
Nie wymagam od tej maszyny wiele, ale żeby podstawowe rzeczy nie chciały zaskoczyć?
Na instalację znalazłem rozwiązanie, pobieram z pomocą akceleratorów, klikam, nie, nie, nie... zależy od strony i mam pobraną instalkę (instalki, czy komputer świat ma takie teraz pobierania).
Pobieranie na XP i przenoszenie na Vistę nie pomaga - XP dopuszcza, Vista myśli, myśli i się rozmyśla w końcu ;) Mam VLC już, myślałem, że to kwestia wtyczki do FF, ale nie.
Vista Business na ESPRIMO Mobile V5535

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Vista - nie mogę zainstalować niektórych programów

Post25 paź 2015, 00:08

Jak to jest już używany laptop to nie wiadomo co tam było robione i czy nie ma wirusów.
Nie masz możliwości instalacji nowego systemu z partycji Recovery lub innego ?
Po aktualizacji, zainstalowaniu podstawowych programów jeżeli będą jeszcze jakieś problemy
sprawdź sprzęt - dysk, pamięć, temperatury itd. itp.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

voland

Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: 18 wrz 2012, 19:27

Vista - nie mogę zainstalować niektórych programów

Post25 paź 2015, 11:14

Sprawdzałem MBAM, oraz sprawdziłem AdwCleaner-em. Znalazł jedynie Networx`a, to ja instalowałem. Raczej był czysty, firma porządna i lapek był chroniony.
Bardziej myślałem o jakichś wewnątrz programowych blokadach w celu zabezpieczenia komputera przed infekcją, czy jakimś atakiem.
Co do instalacji z partycji... Hm, nie znam tego. Sprawdzę w necie co i jak i z czym się je. Płytki nie mam, ale mam nr seryjny Visty na obudowie ;) licencję mam na myśli.
Przyzwyczajony jestem do XP i tu nie miałem takich hec ;) Na HD, choćby tym 720 mi zależy - szkoda oczu. Co do instalacji programów, cóż, można nie instalować ostatecznie. To co potrzebne de facto już jest.

Zaglądałem tutaj na forum do Visty, jest instalacja, poszukam jeszcze o tym odzyskiwaniu. Co do partycji, to są dwie, C:\ 60GB i D:\87GB.

Co do sprawdzania stanu HDD i innych rzeczy, to muszę poszukać, co da się tu uruchomić :D Może jakieś wersje portable? Niektóre rzeczy dają się otworzyć z archiwum, potem jakieś wyodrębnienie i na tym koniec. Myśli i się rozmyśla. Działam trochę po omacku.

HD Tune Pro:

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Vista Business na ESPRIMO Mobile V5535

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Vista - nie mogę zainstalować niektórych programów

Post25 paź 2015, 14:30


Dysk zdrowy.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

voland

Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: 18 wrz 2012, 19:27

Vista - nie mogę zainstalować niektórych programów

Post26 paź 2015, 20:36

XMan pisze:Jak to jest już używany laptop to nie wiadomo co tam było robione i czy nie ma wirusów.
Nie masz możliwości instalacji nowego systemu z partycji Recovery lub innego ?
Po aktualizacji, zainstalowaniu podstawowych programów jeżeli będą jeszcze jakieś problemy
sprawdź sprzęt - dysk, pamięć, temperatury itd. itp.


Jak widać - zdrowy, więc hardware działa jak należy.
Szukałem w necie, widziałem podobne objawy, ale... instalacja serii adobe`a, czy jakichś flashy nic nie zmienia. Uruchamiam równolegle na dwóch kompach ten sam film - clip video, na jednym mam wybór pełen aż po 1080p, a na drugim (lapie) automat - 360p.
IE jest za stary na Viście, brak aktualizacji, więc nie sprawdzę czy zadziała. Chrome? Próbowałem ruszyć portable - odmowa współpracy z systemem. Nadmienię jedynie, że 'jestem adminem' tego lapka i nawet jak próbuję z prawami admina jako admin, brak odpowiedzi.
Vista Business na ESPRIMO Mobile V5535

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Vista - nie mogę zainstalować niektórych programów

Post26 paź 2015, 22:53

A słuchaj, sprawdź w panelu sterowania Indeks Wydajności.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

voland

Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: 18 wrz 2012, 19:27

Vista - nie mogę zainstalować niektórych programów

Post30 paź 2015, 21:43

cosik_ktosik pisze:A słuchaj, sprawdź w panelu sterowania Indeks Wydajności.

Procesor 4.7
RAM 4.1
Grafika 3.3
w grach 3.2
HDD 4.9

Ogólna ocena 3.2

Tak właśnie mi przemknęło, że może grafa zbyt słaba.
Znalazłem jakiś program do optymalizacji Visty - Sunrise, ogólnie poprawiło, ale samej grafy już nie - jest, jaka jest.
:)

Dysk czyszczony, fragmentowany, CCleaner używany. Może wizualizacja aero nieco przeszkadza, ale czy aż tak? No i mam nieco programów uruchomionych (w tray`u): CCleaner, zabezpieczenia, Konsola Synaptic, SiSTray, urządzeń w sieci, bateria, sieć no i głośniczek ;) Na pewno niektóre można wyłączyć, tylko które, by konsola dotykowa nie przestała nagle działać ;)

-- 30 paź 2015, 22:30 --

Chciałbym wrócić do meritum.
Pojawiła się aktualizacja CCleaner. Pobrany. Nie mogę zainstalować najnowszej wersji na Viście. Jestem administratorem, próbuję nawet z uprawnieniami - efekt ten sam. Pomyśli chwilę i na tym kończy pracę.

:|

Ok, sam znalazłem rozwiązanie. Nie przypuszczałem, że PPM, właściwości i odznaczyć odblokowanie... :clever:

Temat do zamknięcia.
Vista Business na ESPRIMO Mobile V5535



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości