Win XP+SP3 ciągłe błędy

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
PKP

Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 13 gru 2009, 13:55

Win XP+SP3 ciągłe błędy

Post07 wrz 2015, 16:33

Cześć,

miałem problemy z komputerem stacjonarnym, więc zainstalowałem świeżą wersję Win XP z Service Packiem 3. Problemy jednak pozostały. Po restarcie komputer przez chwilę działa poprawnie, później jednak nie mogę uruchomić wielu programów, wypisuje mi różne komunikaty. Na przykład przy próbie uruchomienia firefoxa:

Kod: Zaznacz cały

Aplikacja lub biblioteka DLL C:\Program Files\Mozilla Firefox\xul.dll nie jest poprawnym obrazem systemu Windows NT. Sprawdź to z dyskietką instalacyjną.
Pobrać i wgrać bibliotekę mogę bez problemu, ale chyba problem jest poważniejszy. Na przykład teraz nie mogę otworzyć Mój Komputer -> Właściwości -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń, po prostu okienko się nie otwiera. A jeszcze kilka minut temu po tych czynnościach wyskakiwał komunikat, że brakuje biblioteki, chyba to AcGeneral.dll, jakoś tak. Inny objawem jest to, że przy próbuje zainstalowania sterowników (które są już zainstalowane) NVIDII wyświetla mi się okienko:

Kod: Zaznacz cały

Could not read SFX configuration or configuration not found.
To są tylko przykłady, jak po prostu raz wyskoczy takie okno dla dowolnego programu, to leci po kolei. Szukałem jakiegoś rozwiązania, znalazłem plik xp_exe_fix, który wkładał pewne wartości do rejestru. Z początku wszystko działało poprawnie, do czasu. Innym przykładem jest to, że przy próbie otwarcia panelu NVIDII mam tylko możliwość wybrania: About NVIDIA Settings lub Exit, a powinny być inne opcje, bo czasem udaje się je załączyć. Inny komunikat to:

Kod: Zaznacz cały

Aplikacja nie została właściwie zainicjowana.
Zainstalowałem DirectX, chcę sprawdzić w jakiej wersji, ale nie mogę załączyć Uruchom, bo tworzy mi się skrót na pulpicie, z którym nic nie mogę zrobić...

Dane komputera:
sterowniki/brak-dzwieku-po-instalacji-systemu-operacyjnego-t175-450.html?sk=a&sd=d#p106094

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Win XP+SP3 ciągłe błędy

Post07 wrz 2015, 23:29

Najpierw bym profilaktycznie sprawdził czy nie ma wirusów oraz smart dysku twardego bo to dość dziwne zjawisko, nietypowe okoliczności.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

PKP

Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 13 gru 2009, 13:55

Win XP+SP3 ciągłe błędy

Post08 wrz 2015, 10:39

Dodam jeszcze, że świeżo formacie, po drugim czy trzecim uruchomieniu komputer robił sprawdzanie dysku.

Kod: Zaznacz cały

HD Tune: SAMSUNG HD753LJ Health

ID                               Current  Worst    ThresholdData       Status   
(01) Raw Read Error Rate         100      100      51       0          Ok       
(03) Spin Up Time                71       71       11       9380       Ok       
(04) Start/Stop Count            95       95       0        4948       Ok       
(05) Reallocated Sector Count    100      100      10       0          Ok       
(07) Seek Error Rate             100      100      51       0          Ok       
(08) Seek Time Performance       100      100      15       0          Ok       
(09) Power On Hours Count        99       99       0        6279       Ok       
(0A) Spin Retry Count            100      100      51       0          Ok       
(0B) Calibration Retry Count     100      100      0        0          Ok       
(0C) Power Cycle Count           95       95       0        4936       Ok       
(0D) Soft Read Error Rate        100      100      0        0          Ok       
(B7) (unknown attribute)         100      100      0        0          Ok       
(B8) (unknown attribute)         100      100      0        0          Ok       
(BB) (unknown attribute)         100      100      0        0          Ok       
(BC) (unknown attribute)         100      100      0        0          Ok       
(BE) Airflow Temperature         86       62       0        235798542  Ok       
(C2) Temperature                 81       59       0        319684627  Ok       
(C3) Hardware ECC Recovered      100      100      0        288497     Ok       
(C4) Reallocated Event Count     100      100      0        0          Ok       
(C5) Current Pending Sector      100      100      0        0          Ok       
(C6) Offline Uncorrectable       100      100      0        0          Ok       
(C7) Ultra DMA CRC Error Count   100      100      0        3          Ok       
(C8) Write Error Rate            100      100      0        0          Ok       
(C9) TA Counter Detected         253      253      0        0          Ok       

Power On Time         : 6279
Health Status         : Ok

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Win XP+SP3 ciągłe błędy

Post08 wrz 2015, 10:46

(C7) Ultra DMA CRC Error Count 100 100 0 3 Ok

Tylko jakiś błąd komunikacji z dyskiem, może kabelek danych szwankuje (o ile nie zmieniałeś to warto zmienić dla bezpieczeństwa, choć to nie naprawi błędów).

Sam dysk wygląda na zdrowy.

Nie miałeś przed reinstalacjami takich problemów?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

PKP

Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 13 gru 2009, 13:55

Win XP+SP3 ciągłe błędy

Post08 wrz 2015, 11:32

Nie, wcześniej nie miałem takich błędów. Pojawiły się one około 2-3 miesięcy temu, a wcześniej komputer działał przez kilka lat. Dlatego zrobiłem formatowanie dysku. Spróbuję jeszcze przeskanować partycje antywirusem.

Hm, skanowanie nic nie wykazało, a ja sobie przypomniałem, że właśnie 2 miesiące temu odpinałem dysk, bo próbowałem podpiąć dysk znajomego, jednak nic z tego nie wyszło, ale kable odpiąłem, chociaż później włożyłem je dość mocno.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Win XP+SP3 ciągłe błędy

Post08 wrz 2015, 12:15

Dziwi mnie ilość takich błędów świeżo po formacie.
Przepraszam - robiłeś format czy tylko instalację nakładkową i nazywasz to formatem ?

Instalacja systemu MS Windows XP - instrukcja

Wyłącz całkowicie aktualizacje automatyczne - Windows Update.
System nie jest już wspierany.
Zaoszczędzisz na procesorze, pamięci oraz łączu...

Start --> Panel sterowania --> System --> Zaawansowane --> Wydajność --> Ustawienia --> Efekty wizualne - zaznacz tylko 6 pozycji - Zastosuj - OK.

kliknij aby powiększyć:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

To jest ten komputer:
PKP pisze:U mnie wygląda to tak:
Nazwa płyty głównej: Asus K8V-XE (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)
Mikroukład płyty głównej: VIA K8T890, AMD Hammer
Karta dźwiękowa: Realtek ALC660 @ VIA VT8251 High Definition Audio Controller
OS: Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600 (WinXP RTM)

Pobrałem sterowniki do Karty dźwiękowej stąd: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Ale podczas odpalania wyskoczył mi komunikat o braku wsparcia dla mojego OS...

Będę wdzięczny za pomoc, gdyż zobowiązałem się znajomej to naprawić (zrobić format) i wyszły takie problemy.

:?:

Wrzuć screeny z:

1. Dodaj lub usuń programy (wszystko)
2. Menedżer urządzeń z rozwiniętym Karty graficzne oraz Kontrolery dźwięku wideo i gier
3. Start --> Panel sterowania --> System

Jeżeli możesz:

Start --> Uruchom wpisz dxdiag - OK lub Enter.
Zakładka --> System.
Wrzuć z niej screena.
Wykonaj we wszystkich zakładkach testy...

Tworzenie screenu (zrzutu) ekranu. Wrzucanie obrazków na hosting.
PicPick - tworzymy zrzuty ekranu.

Screeny wrzucasz na zewnętrzny serwer a na forum podajesz tylko link do nich lub miniaturkę.
Przykładowo na:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
lub: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Proponuje jeszcze sprawdzić pamięć:
Instrukcja obsługi programu Memtest86+ - Sprawdzanie pamięci RAM

Sprawdź temperatury...

P.S. nie zdążyłem napisać przed Twoją odpowiedzią :)

PKP pisze:Hm, skanowanie nic nie wykazało, a ja sobie przypomniałem, że właśnie 2 miesiące temu odpinałem dysk, bo próbowałem podpiąć dysk znajomego, jednak nic z tego nie wyszło, ale kable odpiąłem, chociaż później włożyłem je dość mocno.

Wobec tego może coś być z kabelkami.
Nie pobieraj sterowników z chińskich stron tylko ze strony producenta płyty.
Skanowanie antywirusem może nic nie wykazać.
Potrzebne są logi:
FRST --> bezpieczenstwo/korzystanie-z-frst-t28530.html
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

PKP

Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 13 gru 2009, 13:55

Win XP+SP3 ciągłe błędy

Post08 wrz 2015, 12:40

Chętnie bym to zrobił, ale mam problem, bo nie mogę zrobić PrintScreena. Po restarcie jest to możliwe, natomiast gdy uruchomię okno Dodaj lub usuń programy, to obraz nie chce zapisać się do schowka. Odpowiadając na Twoje pytanie, to był pełny format. Rozkręciłem komputer i podpiąłem dysk raz jeszcze - nic się nie zmieniło w kwestii:

Kod: Zaznacz cały

(C7) Ultra DMA CRC Error Count 100 100 0 3 Ok
Jest jeszcze jedna rzecz o której zapomniałem wspomnieć. W Menedżerze urządzeń mam nieznane urządzenie w kategorii Inne urządzenia. Jest przy nim żółty znak zapytania. Nie ma do niego sterownika, a gdy próbuję go automatycznie zainstalować, to nic z tego nie wychodzi. Lokalizacja tego urządzenia to Magistrala PCI, a w szczegółach mam:

Kod: Zaznacz cały

ACPI\ATK0110\1010110
Może to jest jakaś wskazówka? Jeśli nie, to zrobię zdjęcia tego, o co proszono w ostatnim poście, proszę o informację. PrintScreen nadal nie działa :(.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Win XP+SP3 ciągłe błędy

Post08 wrz 2015, 13:01

Zainstalowałeś sterowniki do płyty głównej tzw. Chipset ze strony producenta płyty ?
Nie odpowiedziałeś czy to jest ten komputer który podałem powyżej.

Nie widzę chipsetu na stronie producenta płyty.
Jeżeli odpiszesz czy to jest ta sama płyta/komputer lub inna (podaj).
Znajdę chipset :)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

PKP

Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 13 gru 2009, 13:55

Win XP+SP3 ciągłe błędy

Post08 wrz 2015, 13:04

XMan, przepraszam, przeoczyłem znak zapytania. Tak, to jest ten komputer który zacytowałeś. Co do sterowników Chipsetu, to zainstalowałem tylko to, co polecał seba86mu: sterowniki/brak-dzwieku-po-instalacji-systemu-operacyjnego-t175-240.html?sd=d#p106095

Teraz wszedłem na stronę producenta, może to byłoby lepsze: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników :?:

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Win XP+SP3 ciągłe błędy

Post08 wrz 2015, 13:15

Na stronie producenta nie ma chipsetu.
To co podał seba86mu było prawidłowe tylko obecnie pobieranie jest uszkodzone:

Zgłosiłem niedziałający link ;)

Pobierz:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Wypakuj, kliknij dwa razy setup, zainstaluj i uruchom ponownie komputer.

Obrazek

Sprawdź czy w Menedżerze urządzeń zniknął żółty znak zapytania.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Win XP+SP3 ciągłe błędy

Post08 wrz 2015, 13:15

PKP pisze:KOD: ZAZNACZ CAŁY
ACPI\ATK0110\1010110

zainstaluj:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Nie wiem czy można tak ale sprawdz czy ponowna instalacja sp3 coś zmieni, wtedy może pliki sie nadpisza i cos to da.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Win XP+SP3 ciągłe błędy

Post08 wrz 2015, 13:27

Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

PKP

Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 13 gru 2009, 13:55

Win XP+SP3 ciągłe błędy

Post08 wrz 2015, 14:18

Zainstalowałem sterowniki Chipsetu, potem sterowniki ASUS-a i na końcu SP3. Niestety problemy nadal są. Po instalacji sterowników ASUS-a zniknęło nieznane urządzenie. Chociaż tyle. Znów są komunikaty o braku bibliotek przy próbie uruchomienia programów. Górne paski od okienek stają się przezroczyste, tak że widzę pulpit. Podobnie przezroczyste jest okienko podczas zamykania komputera, które umożliwia wylogowanie, restart lub zamknięcie, ale te błędy były już wcześniej.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Win XP+SP3 ciągłe błędy

Post08 wrz 2015, 15:15

Klawisz PrtScn lub PicPick w dalszym ciągu nie działa abyś mógł wrzucić screeny
o które prosiłem ?
Nie masz aparatu aby zrobić fotki i wrzucić ?
Sprawdzałeś pamięć oraz temperatury ?

Sprawdź dysk w poszukiwaniu błędów.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

PPM (prawym przyciskiem myszki) na dysk C --> Właściwości --> Narzędzia
--> Sprawdzanie błędów --> Sprawdź
zaznacz wszystko tak jak na screenie --> Rozpocznij --> Tak.
Restart komputera - czekaj...
Trwa b. długo, nie przerywaj.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

PKP

Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 13 gru 2009, 13:55

Win XP+SP3 ciągłe błędy

Post22 wrz 2015, 14:18

Sprawdziłem dysk. Gdzie znajdę jakiś log? Postaram się też jak najszybciej sprawdzić resztę.

-- 21 wrz 2015, 22:02 --

Coraz gorzej z tym komputerem, opcja kopiuj->wklej już nie działa. Albo zadziała po kolejnym restarcie. Zresztą jak pozostałe programy, gdzie mamy do czynienia z loterią. Udało mi się wykonać parę screenów.

Dodaj lub usuń programy: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Menedżer urządzeń: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Narzędzia diagnostyczne -> System: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Próba sprawdzenia DirectX: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Dodam jeszcze, że najpierw problemy pojawiły się ze Skypem, tzn. tak było koło lipca, ale później wszystko się zaczęło sypać. Na razie próbuję się przekopać przez ten wątek: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Odinstalowałem Skype i wszystko wróciło do normy. Microsoft ma kiepską politykę. Przerzućcie się ludzie na Hello Firefox. Niestety z kompa korzysta osoba starsza, która głównie potrzebuje go do rozmów na Skype...

-- 22 wrz 2015, 14:07 --

Rozwiązanie problemu:
Jeśli XP+SP3 wariuje, nie pozwala otworzyć przeglądarki lub innych programów, kopiować plików, okna są częściowo przeźroczyste, nie można zrobić PrintScreena i dodatkowo jest zainstalowany Skype, to problemy pojawiają się właśnie przez ten program. Wchodzimy w Skype w:
1. Narzędzia
2. Opcje...
3. Wiadomości i SMS
4. Wygląd wiadomości
5. Odznaczamy ptaszka przy Pokaż animowane emotikony
6. Zapisujemy i restartujemy komputer.



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości