Windows 10 – problem z przywróceniem do ustawień fabrycznych

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Oxan_20

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2018, 14:15

Windows 10 – problem z przywróceniem do ustawień fabrycznych

Post25 paź 2018, 15:14

Witam,

mam problem z przywróceniem windowsa 10 do ustawień fabrycznych korzystając z opcji recovery. Po wybraniu opcji przywrócenia do ustawień fabrycznych (wcześniej próbowałem skorzystać z opcji napraw system, jednak pojawia się informacja, że nie można), reinstalacja Windows 10 przebiega normalnie.

Gdy już wydaje się, że dobiegła do końca i następuje logowanie do pulpitu, bardzo długo wisi informacja „logowanie”, następnie „przygotowanie systemu Windows”, a później tylko czarny ekran z białym kursorem. Można jedynie za pomocą ctr+alt+delete załączyć menedżer zadań Windows. System mogę jedynie załadować korzystając z trybu awaryjnego. Jednak właściwie nic za bardzo nie można zrobić – próbując wejść do dziennika zdarzeń bądź panelu sterowania, pojawia się informacja w stylu, że nie można wykonać tej operacji.
Przywróciłem BIOS do ustawień fabrycznych i ponownie spróbowałem zainstalować Windows 10 korzystając z recovery. Efekt ten sam.

Dane sprzętu:
Laptop Lenovo V31015IKB
12 GB RAM
256 GB M.2 ADATA SU800N38
intel hd graphics 620
Windows 10 Home PL

Przebieg problemów z laptopem zaczynając od początku:
Laptop posiadam od lutego/marca (czyli stosunkowo nowy). Sprzęt działał bez zarzuty (szybko, sprawnie, bez zacinania), jedynie raz na jakiś czas (sporadycznie, raz na kilkanaście dni) pojawiał się problem niebieskiego ekranu i samoistnego resetu – Windows napotkał jakiś problem, zbiera informację itd. Ostatnimi czasy jednak problem się nasilił i niebieski ekran pojawiał się raz dziennie bądź więcej.
Sprawdziłem dziennik zdarzeń i tam widniało wiele błędów. Kilka przykładowych, które pamiętam: Kernel Power 41, Kernel Processor Power 37, Kernel p-n-p, BTHUSB 34, error 10016, system napotkał nieprawidłowe bloki na dysku.

Po zainstalowaniu najnowszych sterowników do karty graficznej wydawało się, że problem kernel Power 41 został rozwiązany, bo przestał się pojawiać w dzienniki zdarzeń. Natomiast sypało dalej innymi błędami, w tym najbardziej martwiły mnie informacje, że wystąpiły nieprawidłowe bloki na dysku. Dlatego też przeskanowałem dysk wbudowanym narzędziem CHKDSK, podczas skanowania wydawało mi się, że laptop parę razy się zresetował – generalnie skanowanie się skończyło, zalogowało do pulpitu (w dzienniku zdarzeń pojawiły się kolejne błędy kernel 37 oraz nieprawidłowe bloki na dysku).

Po chwili wyskoczyła informacja od systemu, że (jeśli dobrze pamiętam) należy uruchomić komputer ponownie, w celu przeskanowania dysku. Uruchomiłem, nastąpiło ponowne skanowanie, które gdy osiągnęło 100% w tym momencie się zacięło i tak stało parę h. Po restarcie komputer się już nie zalogował do systemu tylko zawiesił po drodze – wtedy postanowiłem skorzystać z recovery.


Linki do zrzutów ekranu z programów Cristal Disk, SSD-Z, HD Tune.

Cristal Disk
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

HD tune
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

SSD-Z
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Dwa pierwsze programy pokazują stan dysku jak dobry. HD tune w zakładce helth – OK. Natomiast error scan wykazał 1,7% damaged blocks (sporo jak na całkiem młody dysk, ale być może wynik nie jest miarodajny? Czytałem, że hd tune może się mylić).

Czy można jakoś przywrócić system? Czy lepiej odesłać laptop na gwarancję?

Za pomocne odpowiedzi, z góry dziękuję.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kaen1227

Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: 21 cze 2014, 14:56

Windows 10 – problem z przywróceniem do ustawień fabrycznych

Post14 lis 2018, 20:01

Do jakiegoś serwisu komputerowego bym go zaniósł. Może oni coś pomogą. Nie wiem jak z tymi gwarancjami jest, ale mogłeś go nie ruszać, tylko od razu wysłać go na gwarancję, a jak próbowałeś przywracać to teraz nie wiem czy go przyjmą. :think:



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości