Windows 7 64-bit - Wasze wrażenia i opinie

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Awatar użytkownika
hevet

Ekspert
Posty: 199
Rejestracja: 21 cze 2009, 17:46

Windows 7 64-bit - Wasze wrażenia i opinie

Post18 lip 2010, 21:32

Przesiadłem się na wersję 64-bitowa tylko dlatego, że mam 4GB ramu. Nie mam żadnych problemów z działaniem sprzętu czy programów. System działa szybko i stabilnie. Powoli też pojawiają się 64-bitowe wersje programów. Obecnie standardem wydaje się być właśnie 4GB ramu, więc instalacja 64-bitowego systemu staje się przymusem, jeżeli chcesz wykorzystać cały ram.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Windows 7 64-bit - Wasze wrażenia i opinie

Post28 paź 2010, 14:23

Wprawdzie mój komp dobrze działa, ale jakiś czas temu zaliczyłam reinstalację systemu- chciałam sobie zainstalować grę Trackmanię Nations ESWC i pojawiła się informacja, że jakiś sterownik jest niepodpisany, ja mimo tego kontynuowałam instalację. No i położyłam całkowicie system, komp się w ogóle nie dał uruchomić (w żadnym trybie), na moje nieszczęście, przed instalacją tej gry usunęłam wszystkie punkty przywracania systemu i utworzyłam najnowszy.

Przywracanie systemu próbowało naprawić system, ale nie dało rady. (Sterownik powodujący ten błąd: c:\windows\system32\drivers\sfvfsc2.sys). Od tego czasu, nim coś zainstaluję, tworzę kontrolny punkt przywracania systemu. Już więcej nie będę próbowała zainstalować tej gry i tak bardzo rzadko w nią grałam.

Jednak to głupie, że jeden sterownik może położyć system. Ta gra w systemie Windows XP home edition nie sprawiała żadnych problemów. W czasie instalacji tej gry nie pojawiła się żadna informacja, że ta gra jest niekompatybilna z systemem.

-- 28 paź 2010, 14:23 --

Lubię ten system, ale on ma jeden głupi błąd- w każdym razie u mnie.

Wystarczy, że nieopatrznie wyłączę ochronę systemu, by popsuło się przywracanie systemu. Na szczęście zbędne punkty przywracania systemu można ręcznie usunąć.

Denerwuje mnie to, że przy każdej reinstalacji systemu powstaje folder Windows.old- regularnie go wyrzucam, bo uważam, że jest zbędny.

Bardzo lubię ten nowy system. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
slawektor

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2009, 09:12
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Windows 7 64-bit - Wasze wrażenia i opinie

Post20 lis 2010, 16:52

onimusza666 pisze:A jak to jest z grami pod Win7 :?

Nie ma problemu. Wszystko działa bez zarzutu. A nawet lepiej. Pzdr.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Windows 7 64-bit - Wasze wrażenia i opinie

Post27 lis 2010, 16:26

U mnie działa większość gier, które działały na systemie Windows XP home premium. Ale Windows 7 ma ten feler, że jak jest jakiś niepodpisany sterownik, to można całkowicie położyć system- tak że pomoże albo przywracanie systemu (jak w porę utworzyło się punkt przywracania systemu), albo jego reinstalacja.

Na ten system nie polecam gry TrackMania Nations EWC- miała niepodpisany sterownik, który położył mi system. Na amen. Nieopatrznie skasowałam punkty przywracania systemu i musiałam reinstalować system.

Starsze gry mogą nie działać. Np. BlockOut- bardzo fajna msdosowa gierka. :(

-- 27 lis 2010, 16:26 --

Kolejną wadą tego systemu, jest że jak chcę włączyć checkdick i sprawdzić dysk D i zaznaczam jakąkolwiek opcję, to system proponuje wymuszenie odinstalowania woluminu. Na szczęście, jak kliknę na anuluj, to checkdisk standardowo sprawdza dysk D przy ponownym uruchomieniu kompa. Dziś z kolei chceckdisk chciał sprawdzać dysk D bez końca, ale anulowałam kolejne jego sprawdzenie.

Naprawdę szkoda, że nie mogę zagrać w stare ms-dosowe gry, w tym blockout- bardzo trudną grę z czasów mojego dzieciństwa. Pamiętam, jak w nią grałam na komputerze w biurze mojego Taty. To były czasy.

A ta gra nie uruchomi się w trybie zgodności. Niestety. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości