Windows 7 64-bit - Wasze wrażenia i opinie

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Awatar użytkownika
Natalijka_86

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 29 cze 2009, 18:40
Lokalizacja: Wola

Windows 7 64-bit - Wasze wrażenia i opinie

Post26 mar 2010, 19:09

Witam serdecznie :)

Chciałabym zaczerpnąć jak najwięcej informacji na temat 64-bitowego systemu operacyjnego Windows 7. Wasze opinie, wrażenia, doświadczenia. Z chęcią wysłucham :)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
djarta

Globalny Moderator
Posty: 5854
Rejestracja: 26 gru 2008, 17:15
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Windows 7 - Wasze wrażenia i opinie

Post26 mar 2010, 20:15

A co tu dużo gadać. Lepszy/wydajniejszy/szybszy/zżerający mniej ramu niż Vista. Krótko sie instaluje, nie potrzeba instalować sterowników od internetu (tak było w moim przypadku). Działają na nim wszystkie programy, nie ma z nimi problemu. Ładny wygląd, sprawniejszy Aero niż w Viście.
Ogólnie system jest spoko.

Awatar użytkownika
Natalijka_86

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 29 cze 2009, 18:40
Lokalizacja: Wola

Windows 7 64-bit - Wasze wrażenia i opinie

Post27 mar 2010, 23:00

:) Czekam cierpliwie na więcej informacji.

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Windows 7 64-bit - Wasze wrażenia i opinie

Post28 mar 2010, 10:01

Wersja 64 bitowa szybciej chodzi na nowoczesnych procesorach (64 bitowych) niż wersja 32 bitowa.

Jak dla mnie wszystko praktycznie chodzi za wyjątkiem dość starych aplikacji no i urządzeń.

Awatar użytkownika
djarta

Globalny Moderator
Posty: 5854
Rejestracja: 26 gru 2008, 17:15
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Windows 7 64-bit - Wasze wrażenia i opinie

Post28 mar 2010, 11:25

Tak , 64 BITy jest szybsza przy tych nowszych procesorach i po O/C. Można poczuć ostrego kopa.

Kpc21

Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 06 gru 2009, 19:01

Windows 7 64-bit - Wasze wrażenia i opinie

Post28 mar 2010, 13:23

64-bitowa obsługuje więcej niż 3 GB pamięci RAM, 32-bitowa nie.

Na 64-bitowej mogą występować problemy z uruchamianiem starych programów. W testach wydajności 32 i 64-bitowa wypadają mniej więcej tak samo (częściej z korzyścią dla 32-bitowej, ale to są minimalne różnice).

Gdybym miał wybierać, kupiłbym jednak 64-bitową. Bardziej przyszłościowa.

Edit: 100 post :)
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Natalijka_86

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 29 cze 2009, 18:40
Lokalizacja: Wola

Windows 7 64-bit - Wasze wrażenia i opinie

Post28 mar 2010, 15:58

:)

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Windows 7 64-bit - Wasze wrażenia i opinie

Post27 maja 2010, 22:48

Mam od niedawna system Windows seven 64-bit i dobrze się spisuje. Niestety nie jest z nim kompatybilny mój ulubiony program do optymalizacji- TuneUp Utilities 2009. Mam jednak inne programy tego typu, więc nie narzekam. Komp na razie działa bez zarzutu. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

onimusza666

Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: 10 kwie 2009, 18:12

Windows 7 64-bit - Wasze wrażenia i opinie

Post31 maja 2010, 05:39

A jak to jest z grami pod Win7 :?: bo ostatnio przyszedł komunikat ze Steam ze tylko do jesieni będzie wspierał mój system-a mam Win XP :@ Więc trzeba będzie się przesiąść na 7 Procesor mam C2D E6850 a więc 64bit a co z resztą to nie wiem RAM tylko 2GB to się dokupi .

Awatar użytkownika
wuuhacz

Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 24 kwie 2010, 18:02
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Windows 7 64-bit - Wasze wrażenia i opinie

Post02 cze 2010, 22:27

Ogółem chyba jak każdy wie wersja 64 bitowa jest o niebo lepsza i szybsza (jeśli ma się 64bitowy procesor).
Pozostaje tylko kwestia że trzeba minimum 4GB ramu.
Windows 7 w wersji x64 ma drugi plus iż można na nim instalować aplikacje 32bitowe (osobny folder Program Files x86)
Ogółem bardzo polecam!

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Windows 7 64-bit - Wasze wrażenia i opinie

Post02 cze 2010, 23:58

Co do tych 4GB ramu to niekoniecznie. Mam notebooka z 2GB i prockiem Intel C2D SU2300 i śmiga elegancko.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

enigma79

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 23 maja 2009, 11:30

Windows 7 64-bit - Wasze wrażenia i opinie

Post04 cze 2010, 10:31

wuuhacz pisze:Ogółem chyba jak każdy wie wersja 64 bitowa jest o niebo lepsza i szybsza (jeśli ma się 64bitowy procesor).
Pozostaje tylko kwestia że trzeba minimum 4GB ramu.

Może już czas skończyć z takimi głupotami jak to że system x64 wymaga 4GB Ram.Na wszystkich prawie forach można wyczytać takie kwiatki.

tripleffect

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 08 cze 2010, 12:09

Windows 7 64-bit - Wasze wrażenia i opinie

Post09 cze 2010, 02:04

Według mnie i 32-bitowa, i 64-bitowa wersja Windows 7 jest o wiele lepsza od Visty. Na moim sprzęcie (Intel C2D E7400 OC na 3.51GHz, chłodzenie Katana III, 4GB RAM, ATI Radeon HD4850) śmiga świetnie nawet z Aero (Ultimate). 64-bitowa Vista zaraz po instalacji bardzo wolno uruchamiała się. Podoba mi się sporo rozwiązań w 7, Menu Start, przycisk po prawej stronie zasobnika przywołujący pulpit, bardzo szybkie zarządzanie ustawieniami.

Minusem jest jednak dosyć spora lista 32-bitowych programów , które nie działają na wersji 64-bit, a nawet i na 32-bit. Niektóre niekomercyjne, których używam, nie są już kontynuowane, więc nigdy ich nie odpalę na 7. Co do gier sprawdzałem tylko jedną (przez ciekawość, jak wyglądają na DX10.1), teraz nie korzystam z 7, a wtedy miałem kalendarz totalnie zawalony, więc nie zabijałem czasu np. grami (jak np. teraz :|). Resident Evil 5 np. wyglądał zauważalnie lepiej. I naprawdę nie miałbym nic przeciwko używaniu 2 systemów, gdybym nie miał starej karty dźwiękowej - Creative SB Live! 5.1 (ostatnia, dla której nie ma sterowników dla Visty i 7, następna wydana SB 24-bit doczekała się ich). A karta dźwiękowa zintegrowana z płytą główną (Realtek) jest po prostu nie do skonfigurowania, nawet ze sterownikami dla 7 (poza tym mnóstwo gier ma problemy, jeśli używana jest karta zintegrowana, brak bassów, dziwnie to brzmi.

Podsumowując, zależy od potrzeb i sprzętu, jeśli odpowiedzieć mam na pytanie "czy zmienić z XP na 7?". Jeśli odpowiedzieć mam na pytanie "czy zmienić z Visty na 7?", odpowiedziałbym "na co jeszcze czekasz?" ;) Suma sumarum nie jest to jednak krok milowy, jeśli chodzi o kolejne wydanie Windowsa. Wizualnie na pierwszy rzut oka wiele osób może nawet nie zauważyć różnicy między 7 a Vistą, ale są. Przystosowanie do XP po zmianie z Me zajęło mi trochę czasu, odkrywanie ciekawych rozwiązań w 7 było przyjemnością raczej i był to w sumie jeden dzień. Według mnie po prostu poprawiona Vista (z którą miałem mało do czynienia).

Blazej456

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 17 cze 2010, 00:08

Windows 7 64-bit - Wasze wrażenia i opinie

Post19 cze 2010, 13:18

Potwierdzam częściowo wypowiedź tripleeffect-a. System chodzi płynnie, bez żadnych większych problemów nawet z Aero (X2 4400+, HD3850, 5 GiB RAM), wersja Professional. Gry też chodzą w większości bardzo dobrze, np. Crysis Warhead u mnie śmigał lepiej i szybciej niż zwykły Crysis na tych samych ustawieniach, a ponoć ten pierwszy ma większe wymagania ;)

Co do dźwięku to ja nie mam problemów z Realtekiem, mam go w pełni skonfigurowany tak jak chcę, a potrzebuję indywidualnej konfiguracji z tego względu że mam głośniki nie symetrycznie rozstawione i muszę mieć korektę dla każdego głośnika.

Co do programów nie działających pod 64bit czy w ogóle pod win7 to dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie MS Virtual PC i XP Mode. i wtedy programy i stary sprzęt będą działać, ja np. w ten sposób mogłem sobie pograć w starego i leciwego Caramgeddona :D

I na koniec. Co do zmiany z XP na Win7 to można się już poważnie zastanawiać z tego względu że niedługo MS zakończy wsparcie techniczne dla XP, a jeszcze nie został całkowicie załatany. XP jest systemem z przed około 10 lat i tak samo rozwiązania są z tamtej dekady. Więc Win7 jest systemem jak najbardziej innowacyjnym i przyszłościowym
Co do zmiany z Visty na Win7 to wydaje mi się to wręcz zalecane. Po prostu Win7 to ulepszona i zdecydowanie poprawiona wersja Visty. Mniej problemów, mniej niespodzianek, mniej kłopotów.

parox

Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 18 kwie 2009, 09:37

Windows 7 64-bit - Wasze wrażenia i opinie

Post08 lip 2010, 19:19

Jako iż jest to system Microsoftu wersja Windows 7 jest zadziwiająco dobra monad to x64 jest tak pięknie dopracowana że bez problemu można instalować i używać wszelkie oprogramowanie x84 które instaluje się do osobnego katalogu na naszym dysku automatycznie...

stukot pisze:Niestety nie jest z nim kompatybilny mój ulubiony program do optymalizacji- TuneUp Utilities 2009.


Widzę iż kolega również nie słyszał o domyślnej emulacji :D Jest trochę programów które nie są kompatybilne z innymi wersjami Windows, jednak że nasza siódemka jest na tyle dobra iż możemy ustawić kompatybilność z innego systemu Windows :D

Obrazek

Wiele programów które nie chciały działać na Windows 7 w taki sposób otwierałem :D Inne programy mogą tylko wymagać biblioteki której nie ma, to także jest proste. Wystarczy iż znamy nazwę po czym w Google wpisujemy *.dll, pobieramy i wklejamy do "System" :D

Podsumowując, system jest godny na miano najlepszego systemu jaki do tej pory wydał Microsoft. Nie wiem czy chciałbym wydać prawdziwe pieniądze za niego ale dzięki studenckiej zniżce mogę zdobyć system o wiele taniej. Z drugiej strony znowu ja używam Windows 7 tylko na Netbook'u i tylko aż do czasu wyjścia Google Chrome OS. Moje inne platformy stoją na Linux'ach oraz poluję na matrycę iMac :D W zasadzie nie jest mi koniecznie potrzebny Windows i na tym punkcie większość z nas mogła by się zastanowić.

Pozdrawiam.



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości