Windows 7 - nie można załadować profilu

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
maniak1

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2010, 17:06

Windows 7 - nie można załadować profilu

Post29 sie 2010, 18:53

Witam. Mam taki problem - podczas logowania na konto (jest to niestety moje jedyne konto) wyskakuje błąd:

"Logowanie usługi Usługa profilów użytkowników nie powiodło się.
Nie można załadować profilu użytkownika."

Teraz kilka słów o przyczynach które ewentualnie mogłyby mieć wpływ na taki błąd. Zainstalowałem specjalne sterowniki do modemu SpeedTouch330 bo Windows7 tego modemu nie obsługuje i nie jest powiedziane, że będę mógł mieć podłączenie do Netii. Mi jednak się to udało. Podczas wyłączania komputera instalowały mi się aktualizacje do Windowsa. Gdy później go włączyłem wyskoczył błąd, już nie pamiętam dokładnie co tam pisało ale chodziło głównie o to że jest zła lokalizacja dysku lub zła lokalizacja (lub błąd?) karty sieciowej. Kliknąłem "OK" po czym komputer się zresetował i już później nie mogłem się zalogować.

Próbowałem w trybie awaryjnym założyć nowe konto, ale nie mogę odpalić "Zarządzaj innym kontem". Przy tym opisie znajduje się taki znaczek niebiesko-żółty, domyślam się że chodzi o jakieś zabezpieczenie albo blokadę (?).Nie wiem jak to wyłączyć.

Proszę o pomoc, być może zna ktoś jeszcze inne wyjście z tej sytuacji.

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Windows 7 - nie można załadować profilu

Post29 sie 2010, 19:00

spróbuj w trybie awaryjnym:
Start -> Uruchom -> control userpasswords2
Kliknij Dodaj, wpisujesz nazwę użytkownika, następnie hasło

potem zresetuj kompa i zaloguj sie na utworzone konto.
Jeśli byś chciał przenieść dane ze starego profilu poczytaj:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Windows 7 - nie można załadować profilu

Post29 sie 2010, 19:16

W trybie awaryjnym na koncie administratora musi dać się założyć nowe konto.

1) Uruchom wiersz poleceń (tryb podstawowy), start => Uruchom => cmd
2) W oknie wiersza poleceń wpisz następujące polecenie:

Kod: Zaznacz cały

runas /user:nazwa_kompa\administrator cmd.exe

Wpisz hasło administratora i daj ENTER.

nazwa_komputera - odczytasz poprzez Start => Uruchom => sysdm.cpl

W nowym oknie wiersza poleceń (pracującym w trybie administracyjnym) uruchom przystawkę Użytkownicy i grupy (lusrmgr.msc).

3) Jeżeli posiadasz wersję Home Edition załóż konto używając polecenia net user. Więcej info tutaj ==> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

maniak1

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2010, 17:06

Windows 7 - nie można załadować profilu

Post29 sie 2010, 19:28

Może to banalne, ale w zakładce "Start" nie mam opcji "Uruchom"...

Gdy odpalam plik "cmd.exe" który znajduję poprzez wyszukiwarkę to jest tylko takie coś:

"Microsoft Windows [Wersja 6.1.7600]
Copyright <c> 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\TEMP>"

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Windows 7 - nie można załadować profilu

Post29 sie 2010, 19:32

uruchom możesz wywołać poprzez windows(pomiędzy lewym klawiszem Control a lewym klawiszem Alt) + R

maniak1

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2010, 17:06

Windows 7 - nie można załadować profilu

Post29 sie 2010, 19:41

Uruchomiłem więc ten plik cmd.exe i nadal pojawiło się to samo.
"Microsoft Windows [Wersja 6.1.7600]
Copyright <c> 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\TEMP>""

Czy możliwym jest, że mając jeden profil nie jestem jego administratorem? Gdy loguję się w trybie awaryjnym to wyskakuje informacja "Zalogowano się za pomocą profilu domyślnego tego systemu. Zobacz dziennik zdarzeń, aby uzyskać szczegółowe informacje lub skontaktuj się z administratorem."

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Windows 7 - nie można załadować profilu

Post29 sie 2010, 20:36

Jeżeli profil jest uszkodzony zostaniesz zalogowany na tymczasowy, odpowiednia informacja o tym fakcie powinna być widoczna na ekranie monitora czyli ta: "Zalogowano się za pomocą profilu domyślnego tego systemu".

nadal pojawiło się to samo

A co Ty chciałeś żeby się pojawiło? Uruchomiłeś konsolę i teraz wpisz w niej polecenie które podałem, pojawi się kolejne okno wiersza poleceń w którym wpisujesz właściwe polecenia.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

maniak1

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2010, 17:06

Windows 7 - nie można załadować profilu

Post29 sie 2010, 20:59

Wpisałem polecenie i niestety pojawił się błąd:

"BŁĄD PROGRAMU RUNAS: Nie można uruchomić - cmd.exe
1084: Tej usługi nie można uruchomić w trybie awaryjnym"

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Windows 7 - nie można załadować profilu

Post29 sie 2010, 21:09

Hmm pewnie chodzi o usługę pozwalającą na uruchamianie programów z alternatywnymi poświadczeniami.

Są do wyboru dwa wyjścia:

1) Pierwsze polega na obejściu zabezpieczeń nakładanych w trybie awaryjnym na tę usługę, do wykonania lecz trzeba się trochę pomęczyć z rejestrem i zmodyfikować usługę Logowanie pomocnicze.

2) Metoda z uruchomieniem wiersza poleceń z uprawnieniami konta system, szybka i skuteczna metoda pozwalająca na dokonywanie wszelkich modyfikacji w systemie.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

3st

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2014, 08:52

Windows 7 - nie można załadować profilu

Post06 mar 2014, 09:00

witam
mam ten sam problem o ktorym kolega napisal... zastosowalem sie do polecen uzytkownika ROKKO, i wszedlem jako admin do okna zarzadzania uzytkownikami... ale co pozniej? wszystko wyglada normalnie, wiec nie wiem co moge zrobic?
pozdrawiam



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości