Windows 7 - uruchamianie systemu nie powiodło się.

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Awatar użytkownika
ZiNGO

Użytkownik
Posty: 733
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:37
Lokalizacja: Nowa Wioska (woj. lubuskie)
Kontaktowanie:

Windows 7 - uruchamianie systemu nie powiodło się.

Post01 sty 2010, 13:27

mam problem z Windowsem 7Ultimate. Wczoraj wyłączyłem komputer i wyjechałem na Nowy rok, dzisiaj wracam, włączam komputer a tam informacja że Windows jest uszkodzony. Jak można go naprawić ? Jak kliknąłem coś tam to wyskoczyło że plik CHLDR (czy coś takiego) jest uszkodzony lub go nie ma. Jak go przywrócić ?

@EDIT
Screen:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zmieniony 01 sty 2010, 13:55 przez koleś git, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: korekta tytułu
Obrazek
Obrazek
Obrazek

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Awaria systemu. Jak naprawic?

Post01 sty 2010, 13:38

To znaczy, przed bootowaniem wyświetla się informacja: brak lub uszkodzenie pliku CMLDR ? czy coś takiego. Opisz to dokładniej. Powinna wtedy pisać, również jego ścieżka.

Edit: Wchodziłeś w uruchom narzędzie do naprawy.... ?
Pozdrawiam, koleś git

Awatar użytkownika
ZiNGO

Użytkownik
Posty: 733
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:37
Lokalizacja: Nowa Wioska (woj. lubuskie)
Kontaktowanie:

Awaria systemu. Jak naprawic?

Post01 sty 2010, 13:43

Jest cos takiego. Uruchamiam Komputer, wybieram żeby uruchomił sie Windows 7 i wyskakuje komunikat który jest na screenie. Chciałem wejść w Tryb awaryjny ale jak wszedłem to wyskoczył mi komunikat z plikiem CMLDR ale jego ścieżki nie było. Wszedłem w narzędzie naprawy, chwile czekałem i był komunikat że Windows został naprawiony ale nadal sie nie włącza...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Awaria systemu. Jak naprawic?

Post01 sty 2010, 13:52

Info: The selected entry could not be loaded because the application is missing or corrupt.
(Uruchamianie systemu Windows nie powiodło się. Przyczyną może być niedawna zmiana sprzętu lub oprogramowania. Aby rozwiązać ten problem:
1. Włóż dysk instalacyjny systemu Windows, a następnie ponownie uruchom komputer.
2. Wybierz ustawienia językowe, a następnie kliknij przycisk Dalej.
3. Kliknij opcję Napraw komputer. Jeśli nie masz odpowiedniego dysku, skontaktuj się z administratorem systemu lub producentem komputera, aby uzyskać pomoc. Plik: \Windows\system32\winload.exe Stan: 0xc00000001 Informacje: Nie można załadować wybranego wpisu z powodu braku lub uszkodzenia aplikacji).


Źródłó: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Pozdrawiam, koleś git

Awatar użytkownika
ZiNGO

Użytkownik
Posty: 733
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:37
Lokalizacja: Nowa Wioska (woj. lubuskie)
Kontaktowanie:

Awaria systemu. Jak naprawic?

Post01 sty 2010, 13:55

nie bardzo rozumie. taki błąd mi wyskakuje ale w napędzie nie mam dysku z Windowsem... Jakbym uruchomił konsole odzyskiwania to mozna jakos przywrócic ten plik czy co mam zrobić ?

@EDIT
u mnie wygląda tak że zamiast ściezki tego pliku jest napisane same CMLDR
Obrazek
Obrazek
Obrazek

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Windows 7 - uruchamianie systemu nie powiodło się.

Post01 sty 2010, 14:00

No, coś dziwna ta instrukcja, ale to jedyna co znalazłem.

Spróbuj wsadzić płytę z Windowsem. Uuchom ponownie komputer, i wybierz na tym ekranie narzędzie do naprawy.
Pozdrawiam, koleś git

Awatar użytkownika
ZiNGO

Użytkownik
Posty: 733
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:37
Lokalizacja: Nowa Wioska (woj. lubuskie)
Kontaktowanie:

Windows 7 - uruchamianie systemu nie powiodło się.

Post01 sty 2010, 14:09

własnie tak zrobiłem i cos tam jest że została podjeta próba naprawy.

We wcześniejszych postach sie trochę pomyliłem. Informacja o braku lub uszkodzeniu pliku CMLDR wyskoczyła mi podczas jak chciałem uruchomić Konsolę odzyskiwania ale to mi nie potrzebne narazie. Jak zostanie skończona ta próba naprawy plików to napisze czy sie udało czy nie.

@EDIT
Po naprawieniu uruchomiłem komputer ponownie, znowu wyskoczyła informacja że jest uszkodzony ale wybrałem opcje Uruchom system Windows normalnie i działa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Windows 7 - uruchamianie systemu nie powiodło się.

Post01 sty 2010, 14:24

Daj jeszcze logi według regulaminu .
Wcześniej miałeś problem "Menedżer rejestru został wyłączony przez administratora", w Twoim logu z autorunsa, widziałem wpisy potencjalnego syfu. Co nie wyklucza, że ten problem też może być winą infekcji.
Pozdrawiam, koleś git



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości