Windows Update i Windows Defender przestały działać

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Awatar użytkownika
greh

Globalny Moderator
Posty: 2879
Rejestracja: 24 sty 2009, 17:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Windows Update i Windows Defender przestały działać

Post16 sie 2019, 15:31

Kilka godzin temu laptop pobrał sobie jakieś aktualizacje. Nie pamiętam ich numerów KB, ale w każdym razie jedna z ich to była jakaś paczka update'ów druga aktualizacja do Windows Defender. Po instalacji i ponownym uruchomieniu laptopa okazało się, że Windows Defender jakby znikł z systemu, nie uruchamia się, na próżno szukać go też po wpisaniu services.msc.

Nie działa także Windows Update, próbowałem zatrzymywać usługi, zmieniać nazwy katalogów z użyciem wiersza poleceń uruchomionego jako admin, ale nic to nie dało. WU ciągle zgłasza błąd 0x80080005 a wcześniej 0x80070424. Dodatkowo przy próbie uruchomienia go przez services.msc pojawia się komunikat jak na screenie

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Wspomnianych wyżej update'ów ostatecznie nie udało się zainstalować. Zmiany zostały wycofane przez system i tak jak pisałem Windows Defender znikł, WU się zepsuło i co ciekawe, po ponownym uruchomieniu kompa wywaliło też antywirusa, którym był 360 Total Security. Obecnie zainstalowałem BitDefendera i wykonałem skan, co znalazło, usunąłem, więc jakieś wirusy są mało prawdopodobne, bo Laptop Lenovo G510, działa normalnie, bez lagów.

Tak wygląda strona, na której przedtem były informacje z Windows Defendera.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Nie mam pomysłu, co jeszcze podać, by ułatwiło to rozwiązanie problemu.

System oczywiście Windows 10.
Wersja 1903
Kompilacja 18362.239
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zignorowanie PW od moda powoduje chorobę, zwaną żółtaczką.
Ludzie! Piszcie po polsku. Jest różnica czy robisz komuś ŁASKĘ, czy LASKE.

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Windows Update i Windows Defender przestały działać

Post18 sie 2019, 18:00

Sprawdzałeś podstawowe rozwiązanie czyli :
W polu wyszukiwania na pasku zadań wpisz wiersz polecenia i na liście wyników kliknij prawym przyciskiem myszy lub naciśnij i przytrzymaj pozycję Wiersz polecenia (aplikacja klasyczna). Wybierz opcję Uruchom jako administrator, a następnie wybierz opcję Tak.
wpisz sfc /scannow (pamiętaj o spacji między „sfc” a „/”) i naciśnij klawisz Enter.



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości