Windows Xp Home Edition SP2 czy SP3?

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Awatar użytkownika
Maverick

Stały bywalec
Posty: 394
Rejestracja: 30 kwie 2009, 19:05

Windows Xp Home Edition SP2 czy SP3?

Post09 maja 2009, 14:20

od jakiegoś czasu zastanawiam się czy aktualizować Windowsa do SP3. z jednej strony fajnie bo nowsze, a z drugiej obawiam się że niektóre programy/gry mogą nie działać i co wtedy? znowu instalować system.
co radzicie :?: aktualizować czy nie :?:
czy dodatek SP3 jest dobry, dużo poprawia :?:

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Windows Xp Home Edition SP2 czy SP3?

Post09 maja 2009, 14:26

JA mam zainstalowany SP3, wszystko działa jak należy, nie widzę powodów żeby coś miało być nie tak. Mam co prawda wersję professional ale to moim zdaniem nie jest duża różnica. A jakby coś źle działało to przecież można odinstalować service packa.
Hmm... czy dużo poprawia? Moim zdaniem to tylko pakiet łatek zabezpieczeń itd itp a co do szybkości to ja różnicy nie widzę

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Windows Xp Home Edition SP2 czy SP3?

Post09 maja 2009, 14:51

SP3 instalowałem prawie 10 razy na swoim oraz innych słabych komputerach.
Czy warto ?
Naliczyłem pszeszło 100 poprawek - to chyba warto zainstalować aby nie mieć tyle dziur.
Zawsze robiłem tak :
1. Pobrałem Service Pack 3 : http://hotfix.pl/infusions/pro_download ... hp?did=175
2. Zainstalowałem w trybie awaryjnym F8 - instalując normalnie często występują problemy z niektórymi programami antywirusowymi.
3. Po instalacji robiłem restart i czyściłem komputer CCleanerem :
http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... hp?did=158
U góry po lewej ,,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner
póżniej ,,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.
/ podczas instalacji odchacz ,,Automatyczną aktualizację CCleaner" oraz ,,Dodaj pasek narzędziowy Yahoo" /.
Ubywało aż od 1 do 1.5 GB - wszystkie komputery do dzisiaj śmigają.
Brak problemów. :)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Maverick

Stały bywalec
Posty: 394
Rejestracja: 30 kwie 2009, 19:05

Re: Windows Xp Home Edition SP2 czy SP3?

Post09 maja 2009, 17:07

me@djohnsc pisze:JA mam zainstalowany SP3, wszystko działa jak należy, nie widzę powodów żeby coś miało być nie tak. Mam co prawda wersję professional ale to moim zdaniem nie jest duża różnica. A jakby coś źle działało to przecież można odinstalować service packa.
Hmm... czy dużo poprawia? Moim zdaniem to tylko pakiet łatek zabezpieczeń itd itp a co do szybkości to ja różnicy nie widzę

Xman pisze:SP3 instalowałem prawie 10 razy na swoim oraz innych słabych komputerach.
Czy warto ?
Naliczyłem pszeszło 100 poprawek - to chyba warto zainstalować aby nie mieć tyle dziur.

ok, zainstalowałem :clever: , jakby co zwalę na Was :D teraz tak na serio, jakoś poszło, nawet dość szybko. trochę wolno się uruchamiał, ekran startowy, wcześniej jakieś napisy. szczerze mówiąc to sam boję się cokolwiek ruszać , trochę drogi sprzęt, ale przecież "nie można żyć w strachu".
zobaczymy co z tego wyjdzie.
dziękuję za szybką odpowiedź, pozdrawiam



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości