Windows XP i drugi Service Pack 3?

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Windows XP i drugi Service Pack 3?

Post30 sie 2020, 11:54

Nie wiem, czy się smucić, czy cieszyć, Teraz po XP została mi oryginalny cd-r. Ale wszystko potrzebne było zainstalowane, oprócz aktualizacji i chicken z płyty kś działały i wiele starych gier. Directx, visuale, lavfilters i wszystko od MS wyłączone, czyli wmp, messenger, internet explorer. Działało mpc-hc 17, Mypal najnowszy, office 2007 tylko z frameworkiem 2 - bez aktualizacji. Wszystko zbędne wyłączone i było tylko 16 procesów. Gier miałem na emulator z 50.
Gry są zależne od CPU i GPU i bibliotek dll dźwięku i obrazu - całkowicie nie zależą od aktualizacji. A jak piorunem system śmigał? Dziw!
Nawet filmy 4k oglądalem na mpc-hc bez żadnych codec pak virus. Czcionki ładne pobierałem z internetu. Dobrze ustawione ładnie wyglądały. i też do tego niepotrzebne aktulizacje, bo niektóre potrafiły nawet psuć czcionki.
Od 2007 do 2019 służył XP i infekcji nie widziałem - bez aktualizacji i bez antywirusów. Jedynie blokowanie wszystkiego, co mogło wejść z internetu i zawsze było dobrze.
Raz pamiętam, że pobrałem jakąś grę linkowaną od Ciebie z GOTD. Stamtąd - sprawdzałem kilka - same paczki wirusów. Nawet nie paskudziłem systemu tymi grami, ani antywirusami. Miałem setki gier playstation i nie sztuka było mieć je na dysku w formacie bin/cue. Wszystkie śmigały do zeszłego roku na emulatorze.
Aż mnie korci kupić jakiś komputer z 2010 roku dla xp i gier.

Widziałem w internecie paczki aktualizacji do XP 2019.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
A wrzucę na chmurę. Na razie nie mam czasu, bo wolny upload.

Pozdrawiam
Bogdan
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Windows XP i drugi Service Pack 3?

Post30 sie 2020, 13:29

Gedo pisze: Raz pamiętam, że pobrałem jakąś grę linkowaną od Ciebie z GOTD. Stamtąd - sprawdzałem kilka - same paczki wirusów. Nawet nie paskudziłem systemu tymi grami, ani antywirusami.


W grach z GGOTD nie ma wirusów. Oni używają Temida Wrapper, czy jakoś tak, aby ukryć oryginalne instalki, w nich w czasie instalacji mogą być wykrywane wirusy. Mam sporo gier z GGOTD, oraz programów z GOTD i w systemie jest czysto... Jakiś czas temu logi sprawdzał mi, na mojej dziesiątce, electrolux, bo kliknęłam na jakiś podejrzany link, związany z phishingową kampanią podających się za Netflix; z dwa dni temu przeskanowałam Malwarebytes Premium mój komputer, bo w czasie instalacji jakiegoś softu wykryło wirusa, ale okazało się, że nic nie wykryło. W programach PCWinSoft mogą być wykrywane wirusy, zwłaszcza przez Avirę.

Ogólnie mówiąc, nie polecam Aviry.

Co do XP to uważam, że wystarczy tam antywirus Comodo, ostatnia darmowa wersja Kerio Personal Firewall, OSArmor, WinPatrol, oraz AppGuard (pełna wersja bez aktualizacji). Powinnam odinstalować MCShield, bo od lat nie jest aktualizowane... Nie chcę tam instalować Malwarebytes Free, bo nie wiem jak zapobiec aktywacji przez niego jego próbnej wersji premium. Mam lepszy komputer niż kiedyś, ale bez przesady.

Komp z XP będzie mi jeszcze służył lata... Też mam gry z KŚ. :)

Edit: inne są jeszcze gry z Falcoware, nie na Steam, ani na itch.io, ich instalki są normalne, raczej pozbawione wirusów, ale tworzą felerne skróty na pulpicie i w Program Files (32-) i je należy zawsze usuwać, bo Malwarebytes Premium wykrywało tam wirusy. Może to FP, ale zawsze usuwam te skróty. Owe gry po rozgrywce mają w zwyczaju uruchamiać domyślną przeglądarkę i nie wiem jak to zablokować. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości