Windows7 nie uruchamia się w żadnym trybie

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
toomoos

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2020, 05:23

Windows7 nie uruchamia się w żadnym trybie

Post29 mar 2020, 00:05

Witam. Mam problem z uruchomieniem systemu Windows7 64-bit. Po odpaleniu komputera system nie uruchamia się w żadnym trybie, jedynie mam dostęp do BIOS-u. Pojawia się tylko komunikat o błędzie w pliku logonui.exe. Przeczytałem kilka informacji na ten temat na różnych forach, dlatego żeby nie powielać tematów zapytam tylko o dwie kwestie, które zamierzam wypróbować:

1. Najpierw zamierzam zgrać Ubuntu Desktop na USB i tym sposobem zgrać z dysku ważne dla mnie pliki i podmienić jednocześnie plik logonui.exe. W związku z tym proszę o poradę, czy da radę uruchomić go na moim komputerze i czy po uruchomieniu tego systemu będę miał podgląd do plików zapisanych na dysku i czy będzie możliwa ręczna podmiana pliku logonui.exe? Czy muszę zmieniać ustawienia w BIOS-ie? Może ktoś z Was opisze krok po kroku jak to wszystko przeprowadzić?

2. Jeśli pierwszy krok nie zadziała planuję zainstalować system Win7 od nowa. Wiem, że to już antyk, jednak komputer jest już wiekowy i służy jedynie do świadczenia drobnych usług przez internet. Więc nie chcę płacić dodatkowo za aktualizację do Win10. Czy możecie mi poradzić czy w momencie reinstalacji pliki dostępne na dysku zostaną skasowane, czy zostaną nadpisane? Czy może dysk trzeba najpierw w jakiś sposób sformatować?

A może ktoś zaproponuje jeszcze coś innego? Z góry przepraszam jeśli pytania są banalne. Jestem zielony w tych sprawach. Będę wdzięczny za wszystkie pomocne odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Windows7 nie uruchamia się w żadnym trybie

Post29 mar 2020, 07:59

Przecież to nie o komputer chodzi, tylko o oryginalnego windowsa, któremu nic nie brakuje!
Zgrać ważne pliki, albo wysłać do chmury zapakowane do folderów na hasło i tyle. Zrobić czystą instalację systemu.
Oryginalne windowsy* po ostatniej przeróbce - zawsze coś mają wadliwe.
W instalatorze usuwa się partycje i tworzy systemową C, - następnym krokiem instalator formatuje na ntfs. Wcześniej z formatowaniem nie ma co się bawić.
Tak, pliki zastaną skasowane i dysk zostanie nadpisany, ale można programami do odzyskiwania wiele uratować.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

toomoos

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2020, 05:23

Windows7 nie uruchamia się w żadnym trybie

Post29 mar 2020, 16:18

Dzięki za odpowiedź. Chcę jeszcze zapytać, co miałeś na myśli pisząc, że oryginalne windowsy po ostatniej przeróbce zawsze mają coś wadliwe? Czy jest to związane z ostatnią aktualizacją tuż przed zakończeniem wsparcia?

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Windows7 nie uruchamia się w żadnym trybie

Post29 mar 2020, 20:59

Zmodyfikowane windowsy nigdy dobrze/długo nie działają - zawsze niespodziane bugi.
Ja mam widowsy 7 x64 na acerze i na optiplexie - nie aktualizuję od 2013 roku, Teraz - przeinstalowane, czyste systemy bez aktualizacji.
A jak leciutko!
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Czytaj liczbę aktywnych procesów ;)
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

toomoos

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2020, 05:23

Windows7 nie uruchamia się w żadnym trybie

Post27 kwie 2020, 00:09

Zgrałem sobie Ubuntu Desktop na pendrive i chciałem go odpalić żeby zgrać ważne dla mnie pliki i niestety mam problem. Za każdym razem po włączeniu komputera uruchamia się Windows i nie mogę tego zmienić. Próbowałem zmienić te ustawienia w BIOSie w zakładce Boot, ale niestety po wybraniu USB w opcjach i zapisaniu nowych ustawień komputer ponownie próbuje uruchomić Win7. Ktoś podpowie co robię źle?

Ubuntu pobrałem na tej stronie: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Windows7 nie uruchamia się w żadnym trybie

Post27 kwie 2020, 16:15

W jaki sposob stworzyłeś bootujacego pena ?
Problem prawdopodobnie tkwi w pendrive niż w ustawianiach BIOS,
proponuję użyć rufus-a do migracji Tuxa na pena
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

toomoos

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2020, 05:23

Windows7 nie uruchamia się w żadnym trybie

Post27 kwie 2020, 18:24

Fix00ser pisze:W jaki sposob stworzyłeś bootujacego pena ?
Problem prawdopodobnie tkwi w pendrive niż w ustawianiach BIOS,
proponuję użyć rufus-a do migracji Tuxa na pena
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników


Dziękuję za odpowiedź i podesłanie linka.

No właśnie ja jestem zielony w tych sprawach, a teraz sytuacja mnie zmusiła żeby się tym zainteresować. A więc po kolei: gdzieś na jakimś forum wyczytałem, że trzeba zgrać sobie Ubuntu Desktop na pendrive, żeby dostać się do danych na dysku twardym komputera w przypadku gdy Win7 nie uruchamia się. Więc tak zrobiłem, po prostu wszedłem na stronę Ubuntu i sobie zgrałem na pendrive.

Czy możesz mi tak prosto wytłumaczyć co mam zrobić z tym Rufusem, bo nie za bardzo orientuję się w tych sprawach. Czy najpierw mam zgrać sobie Rufusa na usb, a dopiero potem Ubuntu?

Tak masz rację, wina tkwi prawdopodobnie w pendrive. Udało mi się dezaktywować dysk twardy w zakładce Boot w BIOSie (ustawiłem domyślnie usb) i teraz po włożeniu pendrive, gdy komputer wyszukuje usb z Ubuntu to wyświetla mi się taki komunikat:

"Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key"

Po włożeniu pendrive i wciśnięciu dowolnego przycisku (Enter) nic się nie dzieje po prostu pojawia się ponownie ten sam komunikat.

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Windows7 nie uruchamia się w żadnym trybie

Post27 kwie 2020, 20:20

Podstawa to pobranie lustra iso jakiegokolwiek linuksa lub innego bootującego <niezbędnika narzędziowego> np
Ultimate Boot CD
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
mając już pobrany plik iso na dysku uruchamiamy rufusa i wskazujemy ścieżkę do pobranego pliku iso
nastepnie wg tutka ustawiamy opcje ; skoro kolega posiada BIOS to nalezy wybrać ustawienie pod BIOS
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Uwaga zaproponowałem do pobrania UBCD ponieważ na tym niezbędniku znajduje się implementacja systemu linux Parted Magic
który proponuję użyć do przekopiowania potrzebnych danych
opis do Parted Magic
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Oczywiście można pobrac każde inne lustro systemu linux jako plik iso i nastepnie adoptować na pena za pomocą Rufusa,
by stworzyć poprawnie bootujący nośnik pendrive.

toomoos

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2020, 05:23

Windows7 nie uruchamia się w żadnym trybie

Post01 maja 2020, 06:15

@ Fix00ser

Bardzo dziękuję za pomoc. Dużo pomogłeś z tym Rufusem i obeszło się bez reinstalacji Windowsa. :)

Dostałem się do komputera przy pomocy Ubuntu Desktop (bo wydał mi się prostszy w obsłudze) i po prostu podmieniłem plik LogonUI.exe. Stary na wszelki wypadek zostawiłem zmieniając nazwę na LogonUI-old.exe. Zanim napisałem tego posta dwa razy włączyłem i wyłączyłem komputer i na razie wszystko z nim w porządku. Mam nadzieję że nic się nie wydarzy.

Gdyby ktoś potrzebował, to plik LogonUI.exe pobrałem z tej strony: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Windows7 nie uruchamia się w żadnym trybie

Post01 maja 2020, 11:59

Na przyszłość proponuję co jakiś czas wykonywać backup przynajmniej partycji systemowej ponieważ zawsze może się przydać :)



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości