Win 8.1, wolno chodzi kopiuje, wieszanie eksp. windows, inne

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
revar

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 20 paź 2014, 17:19

Win 8.1, wolno chodzi kopiuje, wieszanie eksp. windows, inne

Post28 paź 2017, 13:36

Witam,
Od niedawna zaczęły się pewne problemy mianowicie:

- komputer wolniej chodzi.
- dłużej się uruchamia i przechodzi w czarny ekran zanim pojawi się logowanie.
- bardzo długo kopiuje pliki.
- często słyszę takie mielenie w obudowie chyba od dysku.
- eksplorator windows się wiesza np. coś otworzę i robię, jest ścinka, ekran mignie jakby eksplorator się odświeżył i wraca mnie do pulpitu a poprzednie okna zamyka.
- przy każdym uruchomieniu komputera przy internecie jest żółty wykrzyknik i muszę dać rozłącz i na nowo połącz aby zaskoczyło. Dodatkowo czasami w nocy mi się rozłącza i muszę w cmd robić ipconfig /renew albo restartować router. Wcześniej tak się nie działo.

Nic na nim nie robiłem bo system (win8.1) i antywirus (avira) miał już wgrany, tylko używałem i chodził do tego czasu dobrze. Co prawda ostatnio optymalizowałem go sobie pod gry i coś tam grzebałem w usługach i pliku stronnicowania, ale nie wiem czy to może mieć związek. Informacje o komputerze: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Jeśli ktoś mógłby mi z tym problemem pomóc to byłbym na prawdę bardzo wdzięczny.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Win 8.1, wolno chodzi kopiuje, wieszanie eksp. windows, inne

Post16 lis 2017, 12:45

Witam, moje rozwiązanie jest dość proste. Skorzystaj z poradnika czy tam nie wiem skąd optymalizowałeś i odwróć zmiany które przeprowadziłeś co widać w raporcie Speccy. Masz masę usług wyłączonych i nie dziwota że takie cyrki się dzieją.

A jeśli chcesz optymalizację to napisz tu czy w tym temacie o Autoruns: oprogramowanie/optymalizacja-autostartu-z-wykorzystaniem-narzedzia-autoruns-t1340.html
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości