Wymuszona aktualizacja do Windows 10

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
zbigov

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2014, 17:22

Wymuszona aktualizacja do Windows 10

Post11 lis 2015, 16:22

Cześć!

Mam takie pytanie. Czy jeśli zmusiłem przez wiersz polecenia win 8.1(wuauclt.exe/updatenow - z poziomu administratora) aktualizację na Win 10, a w czasie pobierania zatrzymałem proces (bo doczytałem się na jednym z forów, że czasem instalacja z takiej wymuszonej aktualizacji nie kończy się powodzeniem) i nadal mam okienko informujące mnie o tym, że "powiadomimy cię, jak tylko wszystko będzie gotowe", to czy się doczekam uaktualnienia i czy nie wywaliło mnie z kolejki po win 10 bezpośrednio z Microsoftu?
Co o tym myślicie?

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Wymuszona aktualizacja do Windows 10

Post11 lis 2015, 20:04

To powiadomienie to jedna z aktualizacji jaka się pojawiła swego czasu i się zainstalowała, więc to powiadomienie będzie się pojawiało dalej. Tylko nie wiem czy czasami Microsoft nie ograniczył czasowo aktualizacji do Windows 10 i np po styczniu już nie będzie dalej oferowana.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

zbigov

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2014, 17:22

Wymuszona aktualizacja do Windows 10

Post11 lis 2015, 20:47

Z tego co mi wiadomo, to dzisiaj aktualizacja do Win 10 wymaga akceptacji użytkownika, natomiast wyczytałem, że planowane jest przez Microsoft zautomatyzowanie tego procesu od roku 2017.

Interesuje mnie jeszcze to, czy ta aktualizacja wymuszona przez komendę w wierszu polecenia jest równoważna z tym, co mi Microsoft sam da kiedy prześwietli mego laptopa... czy ta wymuszona wersja nie będzie potrzebowała jakiegoś klucza czy czegoś podobnego... czytałem, że instalacja kończy się czasem niepowodzeniem i dlatego przerwałem pobieranie i czekam na ruch MS. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Wymuszona aktualizacja do Windows 10

Post12 lis 2015, 19:51

Od nowego roku Microsoft będzie oferował użytkownikom siódemki i ósemki darmową aktualizację do lipca 2016 do Windows 10 w postaci normalnej aktualizacji systemu dostępnej poprzez Windows Update.
Tak więc nie masz się co martwić.
Poza tym nie musisz czekać na żadne monity ze strony Microsoftu, tylko sam możesz pobrać ze strony Microsoftu narzędzie, które zaktualizuje ci system "od ręki".
Czyli natychmiast po pobraniu, (oczywiście musisz być połączony z internetem).
Chociaż jest ono opisane jako do tworzenia obrazu na pendrive lub DVD, to ma również opcję do upgrade systemu on line z możliwością zachowania wszystkich plików i ustawień lub bez takiego zachowywania.
Wszystkie opcje pojawią ci się po uruchomieniu tego małego programiku.
Oczywiście pobierasz wersję 32 lub 64 bity w zależności od tego, jaki masz zainstalowany system Windows 8.1

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Podczas robienia upgrade z ósemki czy też siódemki nie musisz podawać klucza produktu, możesz pominąć to okno a system ci się zaktywuje po jakimś czasie sam.
Podczas instalacji dostaniesz informację taką jak poprzez tą aplikację sprawdzającą czy twój sprzęt spełnia wszystkie warunki,( pokaże ci spis programów, które nie będą działać oraz urządzeń, jeśli takowe będą).
Jeśli w ogóle twój sprzęt nie spełni warunków (mało prawdopodobne jeśli ci działa Windows 8.1) to po prostu automatycznie przerwie się instalacja Windows 10 i wrócisz do systemu Windows 8,1.
Po zainstalowaniu Windows 10, będziesz miał miesiąc czasu na powrót, jeślibyś chciał do Windows 8,1 bezpośrednio z systemu Windows 10.
Po tym czasie (miesiącu) zostanie ta możliwość zablokowana i nie będzie już takiej opcji (zostanie wykasowany obraz Windows 8.1 z systemu).
Powrót będzie wówczas możliwy tylko poprzez instalację Windows 8.1 na nowo z nośnika zewnętrznego.
Powodzenia.

-- 12 lis 2015, 20:46 --

PS. Dzisiaj zmienili tą stronę i jest możliwość zrobienia bezpośredniego upgrade do Windows 10, bez konieczności pobierania tego narzędzia do tworzenia obrazu (na samej górze strony), lub za jego pomocą (niżej).
Tak więc jest więcej możliwości.
Ciekawe, czy to upgrade zawiera również już dzisiaj wprowadzoną poprawkę Threshold2.
Czy pobierze ją dopiero zainstalowany system.

zbigov

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2014, 17:22

Wymuszona aktualizacja do Windows 10

Post12 lis 2015, 22:32

Dzięki za obszerną odpowiedź!
Już zaktualizowałem do 10 jak pokazało mi się dziś rano w Windows Update, że mogę pobrać aktualizację. Wszystko przebiegło bez najmniejszych problemów i dycha jest na pokładzie.
Po zainstalowaniu Windows 10, będziesz miał miesiąc czasu na powrót, jeślibyś chciał do Windows 8,1 bezpośrednio z systemu Windows 10.
Po tym czasie (miesiącu) zostanie ta możliwość zablokowana i nie będzie już takiej opcji (zostanie wykasowany obraz Windows 8.1 z systemu).

Ale normalne OneKey Recovery zrobię do 8.1 raczej, tylko rozumiem, że na partycji systemowej mi taką możliwość powrotu do 8.1 zablokuje, tak?
Big THX jeszcze raz! Pozdrawiam!



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości