Zmiana nazwy typu pliku

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Zmiana nazwy typu pliku

Post18 sie 2015, 21:42

Witam

Czy istnieje jakaś metoda na zmianę nazwy typu pliku?

Obrazek


Chodzi mi o to, żeby pliki .flv nazywały się klip video a nie Windows Media Player, ewentualnie Plik FLV.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Zmiana nazwy typu pliku

Post18 sie 2015, 23:03

rozmus pisze:żeby pliki .flv nazywały się klip video a nie Windows Media Player

W tym wypadku to musiał byś przekonwertować film w formacie .flv na .avi następnie ustawisz aby był otwierany przez WMP. Co do tego drugiego to nie wiem ale raczej niewykonalne bo gdy nawet nie mamy przypisanego programu to jest nazwa Flash Video.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Zmiana nazwy typu pliku

Post19 sie 2015, 00:49

No właśnie u mnie pliki flv, nazywają się zamiast Flash Video to Windows Media Player.
Zainstalowałem sobie mały OpenSource Flash Video Splitter, który pozwala na odtwarzanie tych plików w WMP i coś chyba się namieszało w związku z tym w rejestrze.
Ale za to bardzo ładnie się odtwarzają w WMP a na zewnętrznym playerze "FLVPlayer" gubiło klatki i było nie płynnie odtwarzane.
No nic, to tylko nazwa a za to wywaliłem z systemu nie potrzebny player i mam teraz lepszą jakość ich odtwarzania.
Poza tym to nie wiem dlaczego, ale "on line" na stronie zawsze mi działają nie płynnie tak w (Chrome, IE, jak i FF), przynajmniej teraz te ściągnięte działają w WMP dobrze.
Większość stron daje już jednak zamiast w .flv w HTML5, który działa mi płynnie, więc problem z głowy.



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości