Tajemnicze nowe urządzenia w MU

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Tajemnicze nowe urządzenia w MU

Post19 kwie 2014, 22:20

Witam niezwykle świątecznie.
A problem tyczy się tego, że zerknąłem ostatnio do MU i widzę w zakładce Karty sieciowe dwa urządzenia, w tym jedno z wykrzyknikiem - Teredo Tunelling , których wcześniej tam nie było: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
I zastanawiam się skąd, czym to jest i dlaczego w ogóle tam się wzięło ?
Nie wiem czy nie ma to związku z tym, że niedawno zainstalowałem sobie mały programik NetWorx do testowania różnych danych sieciowych, ale na co dzień go wyłączam a program ten być może jest rodzajem sniffera sieciowego i to on narobił zamieszania ?
Korzystam z Wi-Fi sieci i ustawiłem go, żeby pokazywał tylko sieci bezprzewodowe.
Czy faktycznie może być to przyczyną, oraz że ten program to taki właśnie sniffer ?

Ktoś wie może skąd to się mogło wziąć i czy stanowi jakiś problem ?
Co zrobić żeby te dwa urządzenia po prostu zniknęły z MU ? Czy po prostu odinstalować narzędzie ?
Pomożecie ?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Tajemnicze nowe urządzenia w MU

Post19 kwie 2014, 22:31

Zapewne to od tego softu, bo to musiał wrzucić jakiś programik do sieci. Samego softu nie znam.
Co do samej karty, zobacz to
http://forum.hotfix.pl/sieci-komputerowe/karta-tunelowa-teredo-tunneling-pseudo-interface-t4088.html
Sam Teredo jest ma dzisiaj zbędny. Jest też normalny w systemach Windows ale nie wiem czemu Masz wykrzyknik. Osobiście bym go usunął.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Tajemnicze nowe urządzenia w MU

Post19 kwie 2014, 23:18

Czyli możliwe, że to przez ten program należący do typu snifferów ? Innej przyczyny się raczej nie doszukuję.
Myślałem, że to może z WU się wzięło, ale to wykluczyłem.

Zatem przede wszystkim deinstalacja w Programy i funkcje ?

Gdyby zgodnie z artykułem (choć to nie są ukryte urządzenia tylko normalne) i po restarcie podejrzewam (NetWorxa zainstalowałem a to w MU się pojawiło jakiś czas później) wciąż w MU były te urządzenia to PPM na nie i Wyłącz lub Odinstaluj tzn. zarówno Teredo Tunelling jak i Karta wirtualnego miniportu Wi-Fi tak ?
Ale czy to bezpieczne bo co ja tutaj właściwie usunę same wpisy w MU już po deinstalu, czy jakieś narzędzia lub usługi zaimplementowane i to domyślnie w systemie ?

Wykrzyknik to zapewne dlatego jest podejrzewam, że fizycznie nie ma takiego urządzenia żadnej karty tunelowej nie mam sterownik bowiem jest - tak pokazuje MU gdyż we Właściwościach przy Lokalizacja jest Nieznany,
Albo też sterownik od tego jest nieaktualny (teraz jest systemowy), ponieważ w Stan urządzenia jest komentarz: Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10).
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Tajemnicze nowe urządzenia w MU

Post20 kwie 2014, 00:27

Raczej to ten program i być może wraz z jego usunięciem one znikną. Obydwa te urządzenia zapewne służą do monitoringu fizycznych kart sieciowych. A to, że jest wykrzyknik, to zapewne przez to, że nie są to sterowniki Microsoftu tylko ich własne. Z drugiej strony, ciekawe, że przy instalacji nie pojawił się komunikat o instalacji jakiś sterowników.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Tajemnicze nowe urządzenia w MU

Post20 kwie 2014, 14:58

Odinstalowałem sniffer, potem restart, ale urządzenia na razie nie zniknęły z MU. Być może potrzeba czasu żeby jednak same zniknęły ?

Wyłączyłem też obie karty zaznaczone na obrazku, ale poza tym że są wyłączone nadal w MU się znajdują.

Co zrobić zatem żeby obie pozycje nie pojawiały się w MU tzn. żeby wszystko wróciło do stanu pierwotnego ja nie wiem czy oba komponenty nie są integralną częścią systemu w związku z tym tylko zdezaktywowanie ich tak żeby drzewko Karty sieciowe pozostało nierozwinięte ?
Odinstalowywać nie chcę, chcę tylko usunąć je z MU.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Tajemnicze nowe urządzenia w MU

Post20 kwie 2014, 21:42

Być może potrzeba czasu żeby jednak same zniknęły ?

Nie, usuń je ręcznie. Same nie znikną.

Odinstalowywać nie chcę, chcę tylko usunąć je z MU.

Ja bym je spróbował jednak odinstalować, ale możesz najpierw sprawdzić we właściwościach skąd one pochodzą. Jak od Microsoftu to oki, a jak nie to bym usunął je w zaświaty.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Tajemnicze nowe urządzenia w MU

Post20 kwie 2014, 22:12

cosik_ktosik pisze:Nie, usuń je ręcznie. Same nie znikną.

No dobrze, ale jak ? Chodzi o usunięcie z MU, nie w ogóle.

Ja bym je spróbował jednak odinstalować, ale możesz najpierw sprawdzić we właściwościach skąd one pochodzą. Jak od Microsoftu to oki, a jak nie to bym usunął je w zaświaty.

A ja nie bo nie jestem pewien czy to bezpieczne.
Pochodzą od M$, sprawdzałem w ich Właściwościach.

Poza tym w ogóle to nie jestem pewien czy to na pewno ów programik je tam ściągnął ?
Tego naprawdę nie wiem, a chodzi mi tylko o to żeby nie było ich widać w MU.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Tajemnicze nowe urządzenia w MU

Post20 kwie 2014, 22:45

On je w takim razie aktywował, chociaż teraz sprawdzałem u siebie i też mam normalnie aktywną kartę wirtualnego portu WLAN. tej bym nie ruszał w takim razie, bo to chyba systemowo włączone przy karcie WiFi.

Co do Teredo, to tylko wyłączenie IPv6

Kod: Zaznacz cały

http://practicalrambler.blogspot.com/2011/05/how-to-disable-ipv6-and-teredo-in.html
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości