Ładowanie Baterii. Proszę o Pomoc !

Wszystko o telefonii komórkowej, problemy, usługi, opinie, promocje etc.
Awatar użytkownika
puszekmalina

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 29 paź 2012, 16:04

Ładowanie Baterii. Proszę o Pomoc !

Post09 lis 2013, 10:39

Mam pytanie, nie wiedziałem dokładnie gdzie wstawić ten wątek, ale myślę że dobrze trafiłem.
Więc tak baterie litowo jonowenie mają efektu pamięci, wiele czytałem na ten temat, między innymi dowiedziałem się że nie warto rozładowywać tych baaterii do końca tylko tak do 40% i podładować telefon. Dotychczas ja cały czas tak robiłem znaczy ładowałem do 100% baterii a następnie czekałem aż się całkowicie rozładuje. Zacznę stosować chyba ten nowy sposób czyli nie rozładowywanie do końca tylko co jakiś czas podładowywanie jej i rozładowywanie do maks ok. 30% (dowiedziałem się że to bezpieczniejszy sposób na dłuższą żywotność baterii i tak teraz powinno się robić) Więc zastosuję się.
Ehhh... Troszkę zboczyłem z tematu, Mój problem polega na tym że nigdzie nie było napisane o tym czy telefon(smartfon)/tablet mogą/mają być włączone podczas ładowania. Podczas ładowania o użytkowaniu telefonu nie wspomnę bo w tedy grać czy dzwonić raczej nie powinno się... To tak lepiej wyłączyć urządzenia na czas ładowania ich, czy mogą/mają być włączone i nie wpłynie to na ich żywotność i wytrzymałość ? Co będzie bezpieczniejsze dla baterii jak je bezpiecznie ładować ?

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Ładowanie Baterii. Proszę o Pomoc !

Post09 lis 2013, 17:25

Tutaj stosuje się rozładowywanie do około 20%, można też tak w zakresie 15-25%. Co do wyłączania sprzętu, raczej nie ma to znaczenia.

Awatar użytkownika
puszekmalina

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 29 paź 2012, 16:04

Ładowanie Baterii. Proszę o Pomoc !

Post09 lis 2013, 17:32

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam...



  • Reklama

Wróć do „Telefonia GSM”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości