Animacja na ekranie blokady i motywy Huawei a bateria.

Wszystko o telefonii komórkowej, problemy, usługi, opinie, promocje etc.
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Animacja na ekranie blokady i motywy Huawei a bateria.

Post24 lis 2019, 13:28

Jak pewnie już wiecie swego czasu Nokię 302 Asha zamieniłam na smartfona firmy Huawei P9 Lite 2017. Jakiś czas temu wymieniłam go na trochę lepszy model, nadal w edycji Lite, z dostępnymi 128 GB w pamięci wewnętrznej, bo aplikacji i gier nie można umieścić na karcie pamięci. Bardzo podobają mi się możliwości personalizacji tego telefonu, z wykorzystaniem motywów. Niektóre motywy wymagały aktualizacji silnika Zooking i po ich zastosowaniu była animacja na ekranie blokady. W związku z tym mam pytanie, jak takie kompozycje, z animacją na ekranie blokady, wpływają na baterię? I czy to prawda, że ciemniejsza kompozycja mniej zużywa baterię? Na razie przeważnie używam statycznych kompozycji i smartfona ładuję co parę dni, chyba że częściej będę grać w gry...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Animacja na ekranie blokady i motywy Huawei a bateria.

Post25 lis 2019, 15:20

stukot pisze:że ciemniejsza kompozycja mniej zużywa baterię?

jeśli masz ekran Amoled to tak, jeśli masz IPS, to nie ma znaczenia.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Animacja na ekranie blokady i motywy Huawei a bateria.

Post26 lis 2019, 13:14

OK, mam ekran IPS, więc nie ma znaczenia czy będę używać ciemnej lub jasnej kompozycji? Bateria tak samo się rozładuje?

djkamil09061991, czy wiesz jaki wpływ na baterię mojego Huawei mają animacje na ekranie blokady, czy sama wpierw muszę to przetestować? Wydaje mi się, że statyczne tło na ekranie blokady mniej obciąża baterię... Czy mam rację? Niektóre animacje na ekranie blokady są naprawdę złożone. Na ogół nie używam długo motywów Huawei z animacją na ekranie blokady. Aha, mój smartfon całkiem szybko się ładuje.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Animacja na ekranie blokady i motywy Huawei a bateria.

Post03 gru 2019, 13:05

Na ekranach OLED wyświetlanie większej ilości czerni wg. dostępnych informacji może przedłużyć czas pracy na baterii, jednakże Twój telefon nie posiada takiego ekranu więc to Ciebie nie dotyczy.

Animowane tapety od zawsze konsumowały baterię w większym stopniu więc ich zastosowanie na pewno skróci czas pracy, w jakim stopniu tego konkretnie nie wiem, trzeba by testy użytkowania zrobić z wykorzystaniem aplikacji do rejestrowania pomiaru użycia baterii.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Animacja na ekranie blokady i motywy Huawei a bateria.

Post03 gru 2019, 14:09

Od paru dni używam motywów Huawei z niewielką animacją na ekranie blokady i jakoś nie zauważyłam, że bateria szybciej się rozładowuje. Ona się szybciej rozładowuje, jak używam WiFi, aplikacji od Facebooka, przeglądarki Google Chrome, oraz przeglądam jakie są dostępne motywy firmy Huawei. Mam z jeden motyw Huawei z animowaną tapetą, oraz animacją na ekranie blokady, ale na razie go nie używam bo szkoda mi baterii. Nie znam żadnego programu do pomiaru zużycia baterii, ale zauważyłam, że to co robię na moim smartfonie bardziej wpływa na stan rozładowania baterii niż animacja na ekranie blokady. Od kiedy wiem, że mam ekran IPS, nie używam ciągle smutnych, ciemnych motywów, bo to i tak nie oszczędzi baterii mojego smartfona, który całkiem szybko się ładuje. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Telefonia GSM”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości