Czy warto wymienić Nokię 302 Asha na smartfona?

Wszystko o telefonii komórkowej, problemy, usługi, opinie, promocje etc.
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Czy warto wymienić Nokię 302 Asha na smartfona?

Post19 maja 2017, 22:53

Za dwa doładowania, w T-Mobile kończy mi się umowa i jak podpiszę nową, to będę mogła wymienić Nokię 302 Asha na smartfona, z systemem Android.

Wobec tego chciałam się Was zapytać, czy warto to zrobić...

Chociaż już w połowie się zdecydowałam... Jednak bardzo lubię mój poczciwy telefon z wygodną klawiaturą i opcją dostępu do sieci WiFi.

Do końca nie wiem, co mają mi do zaoferowania w T-Mobile, ale myślałam o kupnie Huawei Lite, albo Xaomi... Wiem, że nie powinnam kupować Samsunga Galaxy, bo moja Mama miała kiedyś smartfona tej firmy i nie przypadł nam wówczas do gustu.

Co według Was jest lepsze: poczciwy tzw. klasyczny telefon czy smartfon? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Czy warto wymienić Nokię 302 Asha na smartfona?

Post21 maja 2017, 12:03

Tak naprawdę musiałabyś przesiąść się na jakiś czas na smartfona i zobaczyć czy Ci jest wygodniej, szybciej, lepiej.
Jeżeli pisanie i nawigowanie po dotykowym ekranie nie przypadnie Ci do gustu to nie ma co na siłę zmieniać. Natomiast plusów jest na pewno wiele. Jeżeli myślisz o Huawei P9 Lite to bardzo polecam, gdyż jest szybki, nakładka EMUI jest intuicyjna więc powinnaś wygodnie z niego korzystać. Nie wspominając o aparacie, który może Cię mile zaskoczyć.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Czy warto wymienić Nokię 302 Asha na smartfona?

Post21 maja 2017, 22:16

me@djohnsc, używałam kiedyś smartphone mojej Mamy, ale wówczas były problemy z miejscem, bo większość rzeczy instalował wykorzystując pamięć wewnętrzną, a nie kartę pamięci- to był stary model jakiegoś Samsunga...

Zdecydowałam się przejść w T-Mobile na abonament i zamienić Nokię na Huawei. Jednak nie wiem, czy wybrać model P9 Lite czy tamten nowszy z tego roku.

Ponoć w nowszym modelu zdjęcia są lepszej jakości.

Trzy lata będę go spłacać...

Minusem może być niewymienialna bateria, na co zwrócił mi uwagę XMan, jak z nim rozmawiałam na Facebook.

Co byście mi doradzili: Huawei P9 Lite czy jego trochę odświeżony model- nie pamiętam dokładnie jaki?

Edit:

Zdecydowałam się wybrać Huawei P9 Lite 2017, czyli odświeżoną i ulepszoną wersję poprzedniego hitu.

Porównanie obu wersji znalazłam tutaj:

Kod: Zaznacz cały

http://www.spidersweb.pl/2017/05/huawei-p9-lite-2017.html


Uważam, że warto Nokię 302 Asha wymienić na lepszy model, mimo że przejdę na abonament.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Czy warto wymienić Nokię 302 Asha na smartfona?

Post22 maja 2017, 00:17

Minusem może być niewymienialna bateria, na co zwrócił mi uwagę XMan, jak z nim rozmawiałam na Facebook.

Tak dokładnie to nie pisałem.
Zwróciłem tylko uwagę że te modele mają niewymienne baterie ale przy prawidłowych ustawieniach oszczędzania energii bateria śmiało przeżyje do następnego przedłużenia umowy.
Prawie to samo ale jest różnica, przez co ktoś mógł mnie źle zrozumieć i ocenić :)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Czy warto wymienić Nokię 302 Asha na smartfona?

Post22 maja 2017, 11:19

stukot Moim zdaniem bardzo dobry wybór. W razie problemów pisz na forum, mam P9 (tylko nie lite a wyższy) więc coś pomogę.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Czy warto wymienić Nokię 302 Asha na smartfona?

Post30 gru 2019, 11:45

Od pewnego czasu mam innego smartfona Huawei w edycji Lite, ze 128 GB miejsca w pamięci wewnętrznej, z czego dla użytkownika jest dostępne około 108 GB i jestem z niego bardzo zadowolona, nie chcę go za dwa lata, jak go spłacę, zamienić na lepszy model... Ponoć średnio smartfon żyje z dwa, trzy lata... Jak będę o niego dbała, to jak długo będzie żyć? Na razie go ładuję co parę dni, chyba że gram w liczne gry, które na nim zainstalowałam... Ogólnie mówiąc bateria się rozładowuje, jak smartfon jest podłączony do WiFi, oraz korzystam z aplikacji od Facebooka, oraz przeglądam liczne dostępne motywy Huawei, które bardzo cenię. Lubię możliwości łatwej personalizacji mojego Huawei. Warto było wymienić Nokię 302 Asha na smartfona...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Telefonia GSM”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości