Ginący zasięg GSM w smartfonie Lumia 640 XL Dual SIM

Wszystko o telefonii komórkowej, problemy, usługi, opinie, promocje etc.
Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Ginący zasięg GSM w smartfonie Lumia 640 XL Dual SIM

Post24 wrz 2016, 00:07

Witam.

Niedawno zostałem szczęśliwym posiadaczem smartfona jak w temacie :D
Wcześniej kupiłem kilka startówek z różnych sieci aby sprawdzić siłę sygnału.
Jedynie najlepszy zasięg u mnie był z Plusa.
Sprawdzałem na Nokii 3310.
Zrezygnowałem z telefonu stacjonarnego Orange ponieważ ostatnio kazali mi płacić podwójnie za rachunki
i do tego w dniu otrzymania faktury.
Dzwoniłem dwa razy, rozmawiałem po pół godziny i nie mogłem się z nimi dogadać.
Nawet jeden gościu powiedział że ma w komputerze zanotowaną wpłatę i jak nie chcę drugi raz płacić to mam przysłać ksero z dowodem zapłacenia.
Dziwne ale prawda...
Przechodząc do tematu, przeglądałem różnych operatorów komórkowych i wszędzie umowa na rok lub dwa.
Znalazłem Premium Mobile bez długoterminowej umowy za 19.90 zł. z wykorzystaniem sieci Plus:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Jak dla mnie to bardzo korzystne warunki :)
Problem w tym że jak włożyłem kartę SIM, ustawiłem wszystko dokładnie w smartfonie tak jak ma być to mam słaby zasięg internetu oraz czasami mi przerywa rozmowy telefoniczne.
Włożyłem drugą z Plusa aby sprawdzić to jest lepszy sygnał.
Dobrze by było aby smartfon miał LTE ale ma 3G oraz 2G.
Mój operator działa na LTE oraz 3G, Plus działa u mnie na LTE i 2G.
Ze swojej sieci widzę nieraz 3G jak są trzy kreski a przy spadku siły sygnału jest H+
Wtedy makabra bo słaby internet :(
Obok z Plusa jest zawsze jedna kreska więcej.
Znalazłem taki poradnik co zrobić:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Najprostszym i w dobie smartfonów często najlepszym sposobem na poprawienie jakości sygnału jest ręczne przełączenie z sieci 3G (WCDMA/UMTS) na sieć GSM (2G). W sieci GSM 1800 można korzystać z telefonu w promieniu do około 8 km od nadajnika, a w sieci UMTS - odległość jest mniejsza. Przy korzystaniu z sieci 2G, nadal możemy surfować po internecie (teoretycznie), ale transfer danych będzie wolniejszy.

Jak tak zrobię to jest jedna kreska więcej, nie ma wahań ale nie mam internetu.
Najlepszym rozwiązaniem byłby dla mnie najtańszy repeater ale nawet na takiego mnie nie stać...
Antena również nie wchodzi w rachubę.
Tragedia w tym że dom stoi na żyle wodnej, sprawdzało to dawno temu dwóch zrzeszonych fachowców
którzy szukali wody ponieważ kopaliśmy studnię.
Coś w tym jest, przyszło dwóch sąsiadów którzy mieszkają jakieś 10 metrów obok mnie i sprawdzając na swoich smartfonach mieli mniejszy zasięg niż u siebie.
WiFi/router odpada - ze względów finansowych muszę zrezygnować od początku przyszłego miesiąca z internetu,
na jak długo nie wiem, co najmniej 8 m-cy.
Cieszyłem się że od czasu do czasu będę mógł zajrzeć na forum za pomocą smartfona a tu okazało
się że brakuje mi tylko jednej kreski abym miał 3G i swobodnie mógł surfować po internecie :(
Tylko jednej... tylko jednej... :pray:
Pomyślałem że jest może jakiś program/aplikacja co choć trochę poprawi i żeby internet był stabilniejszy.
Jest coś takiego ale na Androida:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na mojego smartfona jest podobny:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
niestety mam zaktualizowanego do Windows Phone 10.

Szukam rozwiązania mojego problemu i proszę Was o pomoc co zrobić.
Zastanawiam się jeszcze do powrotu poprzedniego systemu, może będzie lepszy sygnał ?

Przepraszam że aż tyle napisałem, chciałem aby każdy dobrze zrozumiał ;)

Pozdrawiam,
Krzysztof.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Ginący zasięg GSM w smartfonie Lumia 640 XL Dual SIM

Post24 wrz 2016, 11:01

Jeśli chcesz to możesz wrócić do windows 8.1 i zobaczyć czy tam sytuacja wyglada inaczej. Do windows 10 nadal wychodzą poprawki i być może w przyszłości jakaś coś polepszy ale tego nie wiemy. Ja mam win 8.1 karte z play ale zasieg recznie ustawiony na tmobile i nawet jak mam zasiegu 2 kreski i wejdzie mi ma h+ to net szybko dziala i forum, od razu sie laduje.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Ginący zasięg GSM w smartfonie Lumia 640 XL Dual SIM

Post24 wrz 2016, 21:27

Też tak mi się wydaje że chyba powrót do 8.1 choć trochę pomoże odnośnie internetu,
no i jest w sklepie więcej aplikacji na ten system.
Takiego już otrzymałem, tylko szkoda bo go męczę od rana do północy i jeszcze ani razu się nie zawiesił
pomimo że ma tylko 1 GB. RAM-u.
Na razie czekam jeszcze za innymi poradami co zrobić aby zwiększyć sygnał.
Przeczuwam że jedynie tani repeater pomoże ponieważ jednocześnie mi przerywa rozmowy telefoniczne.
Zmiana systemu w tym wypadku nie pomoże.
Nic nie będzie można zrobić to wtedy sprawdzę Windows 8.1.

-- 24 wrz 2016, o 21:27 --

Wpadłem jak śliwka w kompot :o
Zresetowałem do ustawień fabrycznych i okazało się że jest również Windows 10.
Co zrobić aby był Windows 8.1/8 lub najnowszy 10 ?
Zaznaczam - teraz mam taki internet że nie mogę wejść do sklepu :(
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Ginący zasięg GSM w smartfonie Lumia 640 XL Dual SIM

Post24 wrz 2016, 21:41

XMan pisze:Co zrobić aby był Windows 8.1/8 lub najnowszy 10 ?

Jeśli chcesz wrócić do 8.1 to używasz np. narzędzia Windows Device Recovery Tool. Jeśli chcesz najnowszy win 10 no to w ustawieniach jest opcja aktualizacje i tam sprawdzasz czy wykryje coś nowego.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Ginący zasięg GSM w smartfonie Lumia 640 XL Dual SIM

Post25 wrz 2016, 14:54

Nie mam takiej możliwości aby powrócić do Windows 8.1 ponieważ fabrycznie był zainstalowany Windows 10.
Sprawdzałem Windows Device Recovery Tool i zainstalował się ten sam system, bez możliwości wyboru innego...
Zrobiłem ponownie reset i nic się nie poprawiło, skończyłem o godz. 3-ej, padam ze zmęczenia :(
Nie ma jakiegoś sposobu/programu aby jemu wgrać inny system niż ten co miał zainstalowany od nowości ?
Jeżeli jest to b. proszę o podanie wraz z linkiem i dokładniejszym opisem dla raczkującego :)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Ginący zasięg GSM w smartfonie Lumia 640 XL Dual SIM

Post25 wrz 2016, 15:55

Możesz go wgrać ręcznie :)
Pobierasz dany rom który Cię interesuje (z tego co widze są tam tylko 8.1):
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
I tu program z poradnikiem jak wgrać tudzież zaniżyć soft:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Osobiście tym poradnikiem wyżej tego nie robiłem ale wgrywałem sobie w ten sposób:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

też możesz, robisz to samo czyli pobierasz paczkę z softem z linku który ci dałem a potem wstawiasz to do odpowiedniego folderu programu i robisz reszte jak w poradniku (jest to poradnik do innego modelu telefonu ale to bez znaczenia).

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Ginący zasięg GSM w smartfonie Lumia 640 XL Dual SIM

Post26 wrz 2016, 00:02

Może i bym dał radę to zrobić chociaż jeszcze tego nie robiłem.
Dla mnie to jest skomplikowane i trwało by dużo czasu.
Mam jeszcze tylko cztery dni internet a bez tego nie zrobię.
Boję się ryzykować, smartfon na Windows 10 działa wyśmienicie tylko są niewielkie problemy ze stabilnością
siły sygnału GSM/internetu.
Wolę jakoś się pomęczyć kilka miesięcy i kupić tani wzmacniacz, wystarczy tylko na mój pokój.
W sumie to sprawdzało u mnie pięć osób i mieli również takie same problemy na różnych smartfonach
z różnymi systemami.
Tak więc ryzyko oraz ciężka praca nie opłaca się...

Serdecznie dziękuję za poświęcony czas oraz chęć pomocy :)

Pozdrawiam,
Krzysztof.

P.S.
Może niedługo wyjdzie jakaś aktualizacja na Windows 10 ?
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Ginący zasięg GSM w smartfonie Lumia 640 XL Dual SIM

Post26 wrz 2016, 00:43

XMan pisze:Może niedługo wyjdzie jakaś aktualizacja na Windows 10 ?

A to różnie , czasem nowa wersja win 10 wychodzi co tydzień a czasem raz na miesiąc tak więc warto sprawdzać co chwile w ustawieniach czy nie wyszukuje czegoś nowego, no chyba że masz instalowanie z automatu to może Ci się aktualizować w nocy i nawet nie będziesz o tym wiedział.

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Ginący zasięg GSM w smartfonie Lumia 640 XL Dual SIM

Post26 wrz 2016, 12:41

Witam .
XMan pisze:https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p ... zdncrcwnnp
niestety mam zaktualizowanego do Windows Phone 10.

To dziwne a może nie . Ja mam L735 która fabrycznie miała Win 8.1 . Teraz jest zaktualizowana do WM 10 . Kompilacja systemu operacyjnego 10.0.1493.189 . Powyższa aplikacja zainstalowała się bez problemu . Może powinieneś zaktualizować system .
Nie sądzę aby zainstalowanie 8.1 na twoim telefonie coś pomogło . 10-tka jednak jest bardziej rozwiniętym systemem chociaż jest jeszcze wiele do dopracowania . Twój telefon jest fabrycznie przygotowany na 10 . Co do zasięgu GSM a raczej mocy sygnału to może zreczywiście zależy to od miejsca . Żyły wodne ? Nigdy nie słyszałem miarodajnej opini aby miały jakiś wpływ na moc sygnału GSM . Co innego np. winda z metalową obudową . Ale pewnie nie masz windy i nie mieszkasz w metalowym domu :) . Sygnał GSM zależy też w jakiej odległości znajdujesz się od najbliższego nadajnika i co jest po drodze . Trudno mi coś doradzić . Powyższa aplikacja nic nie daje . Wyświetla moje położenie GPS i to wszystko . Chociaż w ustawieniach jest np. wyświetlanie odległości od nadajnika to aplikacja nie podaje takich informacji . Ta aplikacja to shit . Mieszkam w Warszawie i pewnie ma to znaczenie - więcej nadajników . Ale na telefonie pokazuje dwie, trzy kreski i wszystko działa . LTE śmiga itd . Zresztą jak byłem gdzieś na wyjeździe to najwyżej nie było LTE lub był mniejszy transfer ale inernet zawsze działał .
Speedtest.net Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników . Teraz tak wyszło ale potrafi być dwa razy tyle w tym samym miejscu . Co pewnie zależy też od obciążenia nadajnika i wielu innych rzeczy które bardzo trudno precyzyjnie określić . Moc sygnału trzy kreski . Operator to Plus .
Polecam Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Pozdrawiam .
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Ginący zasięg GSM w smartfonie Lumia 640 XL Dual SIM

Post27 wrz 2016, 15:40

@leon1956

Nie wierzysz że cieki wodne mają wpływ na fale radiowe GSM itp. i może jeszcze zdrowie człowieka ?
Masz takie prawo, jedni wierzą, drudzy nie wierzą.
Jestem tolerancyjny dla wszystkich pod względem wiary, skóry itd.
Kiedyś nie wierzyłem w życie pozagrobowe, nie wierzyłem że po śmierci czeka nas drugi świat,
uwierzyłem dopiero po wypadku:
blog.php?u=74&b=227
Ciężko to zrozumieć kto tego nie doświadczył, z tego względu edytowałem aż 9 razy i w duchu przeczuwam
że nie jedna osoba w to nie wierzy i jeszcze do tego się śmieje ze mnie że takie bzdury piszę :(
Tak samo jak ciężko będzie Tobie oraz innym teraz zrozumieć że na smartfonie przybyła mi jedna kreska sygnału,
cały czas mam 3G, trzy kreski nie "tańczą" raz na lewo, raz na prawo (stabilny internet), ping spadł o 100%,
download większy/szybszy o 8 razy, upload o 2 razy :D
Nie mam innego wyjścia jak tylko b. dokładnie opisać co zrobiłem i jak zrobiłem.
Będzie to inaczej nazywając "poradnik" na który muszę poświęcić dużo czasu żeby ktoś z następnych bzdur
się nie śmiał.
Tak, tak, w jedną rzecz sam nie wierzyłem i do tego sprawdzałem jakieś 10 lat temu, twierdziłem że to bzdura
aż wczoraj wieczorem przekonałem się do niej.

Zycie jest zaskakujące a człowiek uczy się rozumu aż do śmierci...
Sprawdzę wszystko pomału i dokładnie to co napisałeś, dużo z tego na pewno jeszcze się nauczę.
Obecnie nie mogę tego zrobić tak samo jak nie mogę napisać "poradnika"
ponieważ jestem chory i zmęczony.
Zrezygnuję z internetu za m-c to będę jeszcze mieć czas aby to zrobić ;)

Pozdrawiam.

P.S.
Aha...
jeszcze dużo słyszałem i czytałem że na cieki wodne są bardzo dobre orzechy włoskie,
niestety na smartfonie nie mogę tego sprawdzić :lol:
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Telefonia GSM”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości