Huawei P9 Lite 2017 i problem z kartą pamięci SD 64 GB.

Wszystko o telefonii komórkowej, problemy, usługi, opinie, promocje etc.
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Huawei P9 Lite 2017 i problem z kartą pamięci SD 64 GB.

Post26 maja 2017, 19:08

Jak już pewnie wiecie, Nokię 302 Asha zamieniłam na Huawei P9 Lite 2017. Byłabym bardzo zadowolona z niego, gdyby nie pewien szczegół. A więc mimo że kupiłam kartę pamięci o pojemności 64 GB, to na niej domyślnie lądują tylko zdjęcia i multimedia, a nie instalowane gry. Kilkakrotnie formatowałam tą kartę pamięci i zawsze na koniec pisało, że będą na niej zapisywane zdjęcia i multimedia.

Nawet jak ją wyjęłam, dzięki pomocy miłej pani z T-Mobile i włożyłam ją ponownie, to nie pojawiła się opcja, że mam sformatować ową kartę, aby stała się pamięcią masową. W ogóle nie było tej opcji.

Zabrałam do domu wybebeszony telefon i kartę pamięci włożyłam do adaptera, a potem do czytnika kart pamięci, w obudowie starszego kompa i pojawiła się informacja, że owa karta wymaga sformatowania. Jednak formatowanie jej się nie udało.

Zmieniałam ustawienia pamięci i domyślną ma być karta SD, ale wszystkie gry, jakie mam zainstalowane, są w pamięci wewnętrznej...

Poszukałam info w necie i znalazłam informację na temat App Mgr III, która ręcznie pozwala przenosić gry, na kartę SD, zapewne z wyjątkiem tych systemowych. Zainstalowałam ów soft i wpierw kazał sformatować kartę pamięci, by stała się pamięcią masową. Oczywiście to było niemożliwe. Potem zaznaczyłam grę, którą chciałam przenieść na kartę pamięci SD, ale nie było tam opcji: Zmień. Wiem, że nie tylko ja zapewne borykam się z tym problemem.

Szukałam pomocy w necie i znalazłam to:

Kod: Zaznacz cały

http://fanclub.huaweipolska.pl/forum/temat/441/1
jednak żadne podane rozwiązanie nie było pomocne.

Znalazłam nawet inny pomocny temat, który bez rootowania miał rozwiązać mój problem:

Kod: Zaznacz cały

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=174314&mobile=2


Ale Dokumenty Google owszem wyświetlają zawartość karty SD, ale nie mogą nic na niej otworzyć, ani zdjęć, ani dzwonków z Nokii, w formacie mp3, które tam skopiowałam.

Aha, nie zamierzam rootować tego telefonu.

Jak podłączałam mojego smartphone do kompa, za pomocą kabla USB, to wyświetlała się zawartość karty pamięci i tam na pewno nie ma zainstalowanych żadnych gier. W ogóle nie mogę normalnie przeglądać zawartości tej karty- jak jest w telefonie. Jak wybiorę inną domyślną pamięć, czyli tą wewnętrzną, to wówczas mogę sformatować kartę pamięci i nic ponadto. Nie ma opcji sformatowania karty SD aby stała się pamięcią masową.

Bardzo proszę o pomoc. :sciana:

Aha, nie chcę co chwila formatować karty pamięci, skoro to nic nie daje... Może po prostu jest za duża? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Huawei P9 Lite 2017 i problem z kartą pamięci SD 64 GB.

Post26 maja 2017, 20:34

Jak rozumiem, problem tyczy tylko lokalizacji instalacji aplikacji/gier?
Niestety ale:

Nie wszystkie aplikacje da się przenieść na kartę SD. Sama aplikacja musi to umożliwiać niestety. A same app'ki można przenieść w Ustawienia>Zażądzaj aplikacjami. Wibierasz interesującą Cię aplikację i gdy jest możliwośc jej przeniesienia powinien być aktywny przycisk "Przenieś na kartę SD".


Jeżeli porady na Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników nie pomogły to niestety. Też tak mam na swoim, natomiast nie mam tylu aplikacji żeby to przeszkadzało i podejrzewam, że ciężko aby szybko zapchać dostępne miejsce w pamięci wewnętrznej.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Huawei P9 Lite 2017 i problem z kartą pamięci SD 64 GB.

Post26 maja 2017, 22:40

Jako lokalizację domyślną mam wybraną kartę SD, a mimo tego gry/aplikacje instalują się na wewnętrznej pamięci.

Mój smartphone ma tylko 16 GB pamięci- w tym i na aplikacje systemowe.

Odinstalowałam parę fajnych gier i mam wolne około 4 GB... :(

Planuję kupno mniejszej karty pamięci: 32 GB, a nóż się uda...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Huawei P9 Lite 2017 i problem z kartą pamięci SD 64 GB.

Post27 maja 2017, 11:09

stukot pisze:Planuję kupno mniejszej karty pamięci: 32 GB, a nóż się uda...


Nie ma to sensu, to nie zależy od pojemności karty zewnętrznej tylko tak Huawei zaprogramował soft gdyż:

Ze względów bezpieczeństwa w nowszych modelach aplikacje można instalować tylko w pamięci wewnętrznej telefonu. Pozostałe pliki będą zapisaywać się na karcie SD bez problemu.


Źródło: Huawei Support -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Napisz na chat online Huawei (dostępny 24/7 oprócz dni ustawowo wolnych) -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników na dole "online czat" i dowiesz się wszystkiego.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Huawei P9 Lite 2017 i problem z kartą pamięci SD 64 GB.

Post27 maja 2017, 12:44

Kiszka, a mogłam kupić starszy telefon. :(

No, ale jak będę instalować tylko małe i fajne gry, to chyba tragedii nie będzie...

Telefon ma głównie służyć do surfowania w necie i dzwonienia...

Po prostu nie mogę go zapchać grami...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Telefonia GSM”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości