Martwa a napewno uszkodzona karta micro SD

Wszystko o telefonii komórkowej, problemy, usługi, opinie, promocje etc.
Brewka

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 01 gru 2018, 14:55

Martwa a napewno uszkodzona karta micro SD

Post01 gru 2018, 21:56

Witam. kupiona ok 6 m-cy temu kingston 32GB class 10 micro SD za ok 70 zł i padła.
Karta do zeszłego tygodnia działała ładnie ostatnio żona włożyła do tel sony xperia t3 gdyż abonamentowy LG K10 2017 poszedł do serwisu na gwarancji uszkodzony port micro usb tel nie ładowało prawdopodobnie oderwane pady lub ścieżki bo wymienili też płytę główną.
Niestety przekładając kartę nie wiedziała iż sony ma uszkodzone gniazdo na kartę nie blokowało jej i wepchała na siłę karta została tak mimo iż oczywiście nie widziało jej po tyg tel rozebrałem wyjąłem kartę ipowrót do LG i tu jej zdziwienie bo nie działa.
podpinam do Laptopa i komunikat by formatować daje ok leci kawałek ok 20% i błąd iż nie można dokończyć hmmm... no to program dla SD z poziomem niskiego formatowania kończy i pokazuje iż karta ma 127,13MB myślę może inna partycja siedzi wipe data format czy coś takiego i ok odnowa partition i to samo da się to jeszcze jakoś uratować firmware jakieś czy coś??
VID 1908
PID 0226
tyle ustaliłem gdyby to było potrzebne

PS Do Administratora forum: jestem tu od paru chwil jeśli post w nie tym miejscu przepraszam i proszę o przekierowanie do właściwego miejsca a jeśli ok ostatnie linijki usunąć dziękuję

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Martwa a napewno uszkodzona karta micro SD

Post06 gru 2018, 08:40

Ciężka sprawa, do tych kart Kingston nic nie daje. Pozostaje tylko próbowanie z formatowaniem niskopoziomowym lub formatowanie pod linuksem. Ewentualnei format w którymś z telefonów.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Telefonia GSM”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości