Nowy LG Zero i jego nowy użytkownik

Wszystko o telefonii komórkowej, problemy, usługi, opinie, promocje etc.
voland

Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: 18 wrz 2012, 19:27

Nowy LG Zero i jego nowy użytkownik

Post13 lip 2017, 20:00

Cześć.

Tytułem wstępu, to jest mój pierwszy smrtphone i potrzebuję kilku rad. Telefon kupiony na wolnym rynku, nie u operatora. Orange na kartę, 30PLN na 31 dni do wszystkich rozmowy i smsy. Mam SE k800i obecnie.

1. Czy konieczne jest logowanie, czy też zakładanie konta na GM? Mam takowe, by czasami coś na YT dopisać w komentarzach, ale głównie po to, by kogoś obserwować. Inne konto e-mail nie wchodzi w rachubę?

2. Jaki program do ochrony. Coś z klasycznych (tak gdzieś czytałem) typu Norton, Eset, Kaspersky czy może coś jest ciekawszego i lepszego w użyciu - głównie mam na myśli łatwość/przyjazność w obsłudze, tzw. intuicyjność.

3. Z jakimi kosztami powinienem się liczyć? Mam kartę, nie abonament i mi wystarcza ładowanie za 30PLN na 31 dni do wszystkich, smsy i rozmowy. Tu dojdzie jeszcze użycie netu, ale nie jakiegoś potężnego, głównie transfer danych urządzenia i aplikacji w nim zainstalowanych fabrycznie.

4. Czytałem, że pobieranie i sprawdzanie poczty e-mail można od razu wyłączyć - mi to do niczego nie będzie w tej formie potrzebne, jak będę chciał, wejdę sam na pocztę i sprawdzę wtedy kiedy będę chciał, a nie telefon. ;) Jakie aplikacje wywalić, co wygasić powinienem by nie narażać się na koszty (limit opłaty powinien chyba i tak to uniemożliwić - nie ma kasy, nie ma usługi) i jakieś dziwne połączenia z netem w tle, bo telefon uważa, że ja tego koniecznie potrzebuję. Potrzebować to mogę nawigacji GPS jedynie.

5. Jakiej wielkości pamięć dokupić powinienem? 32GB będzie wystarczające, czy można się zatrzymać przy 16GB - jakich producentów wskażecie?:)

6. Ładowarka samochodowa, coś z rzeczy ogólnie na rynku, byle pasowały gniazda, czy też tu mam też się sugerować jakimiś producentami?

7. Jaką przeglądarkę polecacie?

Chciałbym to mieć w jednym miejscu zebrane, dlatego osobny wątek.:)

Dziękuję z góry. :)
Vista Business na ESPRIMO Mobile V5535

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Nowy LG Zero i jego nowy użytkownik

Post13 lip 2017, 20:45

ad1
z tego co się orientuję to Google chce konto na gmail ponieważ potem ono również służy do innych usług jak YT, Docs, kalendarz etc.

ad2
nie używam - zamula; jak nie instalujesz apek z nieznanych źródeł to ryzyko niewielkie

ad3
można zablokować aby aktualizacje odbywały suę tylko przez wifi co zmniejszy transfery; druga opcja to wykupić pakiet 2GB na miesiąc wystarcza zupełności na surfowanie i YT

ad4
w opcjach ustawia się pobieranie aktualizacji poprzez wifi, poczty jak nie skonfigurujesz to nie masz

ad6
raczej każdy ma te same parametry w końcu gniazdo samochodowe jest standardowe podobnie jak microUSB ;) mi osobiście najlepiej służy 2 częściowy zestaw (osobno wtyk i kabelek) jak coś się uszkodzi idzie dokupić zepsuty element

ad7
wbudowany chrome jest ok szybki i można eksportować swoje zakładki

voland

Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: 18 wrz 2012, 19:27

Nowy LG Zero i jego nowy użytkownik

Post13 lip 2017, 21:31

Hmm... Chciałem łukiem omijać wujka G o ile to możliwe. Normalnie korzystam z FF :) i tu mam zakładki. Z chrome już dawno nie korzystam, jak na początku był fajny, tak potem przesiadłem się na FF - też były zgrzyty, ale obecnie działa.

Ok, jak już wsadzę nową SIM kartę, to się odezwę znowu.:)
Co do ad. 5? Nie potrzebuję wielkiej pamięci, ale ta wbudowana ponoć jest już zapchana tym, co producent zainstalował, dlatego myślałem o mały powiększeniu, Jakieś foty teraz będą już ważyć.:) A chciałbym coś przenieść ze starego telefonu, muzykę również.:) Sądzę, że te 32GB to chyba starczy mi długo (naiwny jestem?). :)
Dziękuję za szybką odpowiedź.

------Połączono posty------

Ok. Jest karta włożona. Jednak podczas konfiguracji zapytano mnie o nr telefonu by na niego wysłać sms... a telefon właśnie czekał na końcową konfigurację - sprytnie pomyślane :o
W związku z tym, źle przypisałem sobie GM, chciałbym to zmienić. Coś w necie czytałem o twardym resecie ustawień, ale posty były z 2010 i 2012 roku. Czy można to zrobić inaczej? Dużo już zrobiłem, mogę kontakty przesyłać przez BT z telefonu na telefon, jak i inne rzeczy, zdjęcia, muzyka etc.
Jeśli nie ma innego sposobu, trudno, zrobię to w ten sposób. Czy mogę prosić o instrukcję krok po kroku jak dla dziecka?:)
Z innym rzeczami sobie już jakoś radzę. Wyczyściłem pulpit, poprzestawiałem ikony i dodałem sobie szybkie połączenie telefoniczne i smsem:) Myślę, że z resztą też sobie poradzę... tylko to konto GM. Chciałem mieć specjalne pod telefon, bo normalnie nie korzystam:)

Z góry dziękuję:)
Vista Business na ESPRIMO Mobile V5535



  • Reklama

Wróć do „Telefonia GSM”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości