Poszukuję aplikacji do mierzenia siły sygnału sieci GSM

Wszystko o telefonii komórkowej, problemy, usługi, opinie, promocje etc.
Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Poszukuję aplikacji do mierzenia siły sygnału sieci GSM

Post21 wrz 2009, 11:44

Poszukuję aplikacji dla systemu Windows, która potrafi zmierzyć siłę sygnału danej sieci GSM. Dla przykładu, dajmy na to jestem w podróży i korzystam z mobilnego internetu, podłączam modem i chcę się dowiedzieć jaka jest siła sygnału w miejscu gdzie obecnie się znajduję.

Próbowałem kombinować poprzez odpytywanie modemu za pomocą terminalu ale coś jakoś mi to nie wychodzi, albo modem nie udostępnia zaawansowanych statystyk dot. sieci bazowej, siły sygnału itp.

Dla systemu Linux istnieją tego typu aplikacje, a dla Windows?
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Poszukuję aplikacji do mierzenia siły sygnału sieci GSM

Post21 wrz 2009, 12:43

Zainstaluj -> Yahoo! Wigdets.
Wypróbuj widżet -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Oprócz Wi-Fi pokazuje również siłę sygnału sieci, do której jesteś podłączony.
Pozostałe, domyślne widżety, które uruchamiają się po instalacji programu możesz wyłączyć.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Poszukuję aplikacji do mierzenia siły sygnału sieci GSM

Post21 wrz 2009, 19:30

Dzięki za propozycje ;)

Ostatecznie wybrałem aplikację Top Net Info, przy pomocy której łatwo mogę przesłać do modemu komendę odczytującą poziom sygnału. Wprawdzie odczyt poziomu sygnału podawany jest w skali od 0-31 ale już znalazłem skalę pomiaru siły sygnału GSM w przełożeniu na dBm. Może nie jest to zbytnio efektowne ale spełnia moje oczekiwania.

=>> W jaki sposób zmierzyć siłę sygnału sieci GSM
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Damian00765

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 19 cze 2010, 14:36

Poszukuję aplikacji do mierzenia siły sygnału sieci GSM

Post01 lip 2010, 15:57

Tak też posiadam program Top_netinfo i mam internet bezprzewodowy z orange i przy zwykłym pobieraniu mam jakieś 7-12Kb/s a dzięki temu programu mam 120-190kb/s, bo biore wymuszenie UMTS/HSDPA i net śmiga aż miło patrzeć. I strony jak się otwierają.



  • Reklama

Wróć do „Telefonia GSM”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości