Smartfon do 1000 zł

Wszystko o telefonii komórkowej, problemy, usługi, opinie, promocje etc.
Exbitz

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 16 lis 2014, 19:55

Smartfon do 1000 zł

Post26 lip 2017, 14:07

Jako że powoli rozglądam się za nowym smartfonem w podanej granicy cenowej (1000 to absolutne maksimum), postanowiłem spytać o radę. Od razu podam swoje wymagania i opiszę na czym mi zależy, a na czym nie:
- Jak największa ilość pamięci RAM i flash oraz jak najlepszy procesor
- aparat kompletnie mnie nie interesuje, więc może być gorszy kosztem w/w
- wysoka rozdzielczość ekranu (w miarę możliwości)
- pojemna bateria (może być kosztem kosmicznej rozdzielczości i/lub pamięci flash oraz aparatu)

Chciałbym, żeby Android był możliwie jak najmniej "dopakowany" softem od producenta, to znaczy, żeby był jak najczystszy. Modele, w których można zainstalować LineageOS jako potencjalną alternatywę też byłyby dobrym wyborem, tak mi się wydaje.

Do tej pory kolega polecił mi telefony Xiaomi, głównie Xiaomi Redmi 4 Pro (ta wersja:Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników), który jest dostępny głównie na AliExpress, jednak nie jestem mocno przekonany do czekania w niepewności czy telefon przyjdzie do mnie w dobrym stanie. W Polsce jest wprawdzie dostępny, ale albo widziałem znacznie słabsze wersje, których nie biorę pod uwagę, albo zbliżone z podobnymi parametrami, które jednak są przynajmniej 200 zł droższe, w dodatku mają strasznie zaniżoną rozdzielczość ekranu.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, nie jestem ekspertem w temacie, ale jednocześnie wiem, czego wymagać i czego się wystrzegać. Jeśli chodzi o producentów, jestem otwarty, jednak nie chcę celować w żadne nieznane firmy (Xiaomi, które nie jest gigantem, jest tu wyjątkiem, bo poważnie rozważam telefon produkowany przez tę firmę), unikałbym także LG, ponieważ miałem już dwa telefony od nich i po prostu chcę spróbować czegoś innego.

Torad_eu

Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 30 maja 2013, 19:15

Smartfon do 1000 zł

Post29 paź 2017, 10:58

Akurat jeżeli chodzi o Xiaomi to jakość wykonania oraz konfiguracja w porównaniu do ceny jest na naprawdę dobrym poziomie, tylko polecam kupić w jednym z polskich sklepów internetowych gdzie otrzymasz na niego także gwarancję.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Smartfon do 1000 zł

Post29 paź 2017, 22:16

Dokładnie, niestety w Chinach gwarancja to problem. Warto też zobaczyć P10 Lite, który sam właśnie kupiłem.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

wlisik

Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 27 kwie 2013, 13:55

Smartfon do 1000 zł

Post30 paź 2017, 19:06

Vipeo Razor V9 za 499PLN

Clarence

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2017, 18:11

Smartfon do 1000 zł

Post26 lis 2017, 18:16

Samsungi są chyba najdroższe. A najtańsze są chyba Huawei.

Torad_eu

Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 30 maja 2013, 19:15

Smartfon do 1000 zł

Post30 gru 2017, 11:35

A p10 lite nie wykracza przypadkiem nieco ponad budżet? Celuj w P9 lite i też będziesz zadowolony. Daj znać na co ostatecznie padł wybór.



  • Reklama

Wróć do „Telefonia GSM”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości