smartphone do ~2000 zł

Wszystko o telefonii komórkowej, problemy, usługi, opinie, promocje etc.
Rafi66

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 16 wrz 2012, 00:50

smartphone do ~2000 zł

Post22 paź 2015, 20:39

Witam. Szukam telefonu tak jak ww. przedziale za około 1000-2000 zł, ewentualnie mogę jeszcze dołożyć te 200 zł jak ktoś napiszę naprawdę dobre argumenty do moich oczekiwań które są niżej, dlaczego niby mógłbym dopłacić.
    mój budżet : 1000 do 2000 zł, ewentualnie mogę trochę dopłacić
    gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : cenowarka, allegro, olx, sklepy stacjonarne
    nówka czy używka : raczej nówka, boję się używek szczególnie z olx
    preferowany rozmiar wyświetlacza : 4,5'' +
    preferowany system mobilny : android, ale raczej nie gra roli system
    do czego będę używać urządzenia : najczęściej to korzystanie z apek i przeglądarki (dlatego ram to pierwsza rzecz na którą patrzę), zdjęcia, internet, muzyka (samsung level in / pl11), filmy.
    moje najważniejsze wymagania : ram > bateria > procek > GB > LTE > zdjęcia > muzyka (źródło dźwięku) > filmy (wyświetlacz i kolory)
Nic raczej z wymagań nie dopiszę, po prostu smartphone jest do wszystkiego i takiego szukam, ale strasznie denerwowały by mnie gdyby przy 100% baterii rano tel nie wytrzymałby całego dnia normalnego użytkowania, powiedzmy sobie np. przeglądania netu przy użyciu dolphina (nie chrome ;p) przez 6h i słuchania muzyki przez kolejne 6h.
Jeśli chodzi o granie to nie robię tego zbyt często, a jak już to w mniej wymagające od procka/gpu, więc procek jest mniej ważnym wymaganiem, choć jak ma mi po prostu lagować po zainstalowaniu 10 apek to też nie dobrze.

Moje propozycję:
    Samsung Galaxy S6 (chyba najbardziej opłacalny i ogólnie polecany)
    LG G4 (największy konkurent s6)
    Sony Xperia Z2 / Z3 (lubię xperie dx)
    OnePlus Two
    HTC One M8/M9
    Samsung Galaxy Note 4
    Motorola Nexus 6
    HTC ONE ME dual
I trochę te z niższej polki cenowej: (niższe parametry, ale uważam że cena/jakość tez jest ważnym czynnikiem w wyborze - i tutaj tez liczę ze ktoś się znajdzie i napisze czy warto kupić telefon troszkę starszy, czy z nowej generacji z pewnymi aktualizacjami)
    Samsung Galaxy S5
    LG G3 / G2
    Huawei P7 / P8
    Huawei Honor 8
    Motorola Moto X Play
    Sony Xperia M4 Aqua
    Meizu MX5
    ASUS ZenFone 2
    Motorola Moto X (2 gen.)
    Alcatel OneTouch Idol 3 5,5”
Na jakie odpowiedzi liczę? Podanie mi najlepiej pasującego telefonu do moich wymagań. Tak wiem, że wymagam praktycznie wszystkiego, dlatego podałem dużo telefonów.
Z góry dzięki za odpowiedzi i to chyba by było na tyle, przepraszam za ścianę tekstu.


  • Reklama

Wróć do „Telefonia GSM”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości