szukam smartfona

Wszystko o telefonii komórkowej, problemy, usługi, opinie, promocje etc.
Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

szukam smartfona

Post25 sie 2013, 23:20

Tylko kiedy należy powiedzieć dość i przystopować z ceną. Niestety, w Polsce wytworzyła się jakaś moda na jak najdroższe smartfony, zwłaszcza wśród dzieciaków. A czy ktoś pomyślał, że to niekiedy 1/3 pensji czy 1/2 pensji.

Dla mnie taka granica to 700 zł. Więcej nie ma sensu wydawać. Po co? Ekran wielki, ledwo to się w dłoni trzyma ale moda jest, trzeba kupić. Ale gdzie wtedy wygoda użytkowania?

Producenci doją klientów ile wlezie. Ace 2 kosztował miesiąc temu 650 zł, a dzisiaj 750 zł bo takie jest polecenie centrali. Koszty na pewno się nie zmieniły aż tyle.

No ale oki, niech jeszcze będzie ale czy potrzeba coś więcej. Ten dwurdzeniowiec chodzi wystarczająco dobrze dla Jelly Bean (wiem bo sprawdziłem), ma aparatek dosyć dobry z lampą, po co więcej. I tak każdy dzisiaj ma cyfrówkę, co zrobi 10 razy lepsze fotografie. Ekran ma spory i komórka ledwo się mieści w dłoni. Bateria 1500 mAh. Powoli nie widzę sensu na wydawanie większych pieniędzy. Jak mam wywalić 1500zł to już wolę mieć tablet z bardzo dużym ekranem i telefon osobno. Będzie wygodniej a i szpanować można jak ktoś ma ochotę.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

szukam smartfona

Post26 sie 2013, 21:01

Nie no teraz szpan liczy się, czym droższy tym lepiej, tylko jakby te dzieciaki musiały własnoręcznie zarobić na taki fon to już inaczej mówiły by. Nie ma sensu rzucać się na coś czego i tak nie będziemy w stanie wykorzystać, jak choćby mocno przereklamowany Samsung Galaxy III na którego trzeba wyłożyć aż 1800zł.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

sheldon21

Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 17 sty 2013, 18:02

szukam smartfona

Post05 wrz 2013, 11:36

Co polecacie za fona do 800 zł?

Awatar użytkownika
bajbus

Ekspert
Posty: 632
Rejestracja: 22 kwie 2012, 12:10
Lokalizacja: Działdowo

szukam smartfona

Post05 wrz 2013, 13:29

Jaki cię interesuje z klawiaturą quwerty czy bez wielkość wyświetlacza i jakiej marki czy bez różnicy? Od siebie polecam xperie p Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Hotfix
Pozdrawiam,
Obrazek :)

sheldon21

Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 17 sty 2013, 18:02

szukam smartfona

Post05 wrz 2013, 17:11

jakoś xperia mi się nie widzi :)

Awatar użytkownika
bajbus

Ekspert
Posty: 632
Rejestracja: 22 kwie 2012, 12:10
Lokalizacja: Działdowo

szukam smartfona

Post05 wrz 2013, 18:03

Napisz chociaż jaka marka konkretnie cię interesuje bo jest tego dużo co mogę od siebie polecić Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Hotfix
Pozdrawiam,
Obrazek :)

sheldon21

Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 17 sty 2013, 18:02

szukam smartfona

Post05 wrz 2013, 19:22

Ja mam Samsunga galaxy mini 2 alee sie zastanawiam nad jakimś nowym,możę LG albo samsung tez moze być htc ,czyli co polecacie ?

Awatar użytkownika
bajbus

Ekspert
Posty: 632
Rejestracja: 22 kwie 2012, 12:10
Lokalizacja: Działdowo

szukam smartfona

Post05 wrz 2013, 19:35

W takim razie polecam samsunga post wyżej oraz LG L7 Optimus Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Hotfix
Pozdrawiam,
Obrazek :)

sheldon21

Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 17 sty 2013, 18:02

szukam smartfona

Post20 sty 2014, 16:02

Lepszy jest od galaxy mini 2?

-- 20 sty 2014, 17:02 --

ja nadal nie mogę się zdecydować jakiego wybrać smartfona.

Torad_eu

Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 30 maja 2013, 19:15

szukam smartfona

Post11 lut 2014, 16:11

Od zwykłego Galaxy jest lepszy,natomiast smartfona warto wybrać pod katem własnych potrzeb i preferencji,np do kwoty 700zł warto brać pod uwagę serię Sony Xperia np J lub M.

gramacz

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2013, 16:18

szukam smartfona

Post26 lut 2014, 23:27

ja używam zopo zp810 który kosztuje nie całe 600zł, ale obecnie idzie kupić ciekawsze modele za małe pieniądze.
Jak wolisz wydajnośc od LOGO to patrz na takie telefony jak IOcean X7 Plus, ZOPO C2 Platinum,
Albo zobacz to zestawienie, ustaw parametry jaki ci potrzebne i zobacz co wyjdzie Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Andziorka

VIP+
Posty: 594
Rejestracja: 06 kwie 2009, 17:50
Kontaktowanie:

szukam smartfona

Post04 maja 2014, 13:08

A ja polecam Motorolę Moto G. Niedawno wprowadzona do PL i cena oscyluje w granicach 600-700 zł. Telefon bezawaryjny, świetnie działa, bez żadnego zacinania. Najnowszy android Duży wyświetlacz 4,5 cala. I świetne opinie ludzi, warto poczytać w sieci :) Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
'Oto dzień zwycięstwa nad rozumem, głupiej wrażliwości Twej..'

Awatar użytkownika
mensajero

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 09 lut 2013, 01:51

szukam smartfona

Post10 maja 2014, 00:30

Hehe, temat troche stary. Sam nie wiem co bym wzial za 600-700zl obecnie. Moze uzywanego Samsunga Galaxy S3? Swietny do przegladania Internetu, robi fajne zdjecia i kreci dobre filmy. W zasadzie wszystko na Anroidzie obsluguje sie tak samo, kwestia bebechow. Dla mnie wazne jest zebym mogl przegladac Internet jednoczesnie sluchajac muzyki i zeby nie zacinalo. Plus S3 jest taki, ze ma Gorilla glass, wiec nawet uzywany powinien byc jak nowka jezeli chodzi o wyswietlacz.

Awatar użytkownika
Luk@sz_root

Ekspert
Posty: 350
Rejestracja: 05 lip 2010, 15:51
Kontaktowanie:

szukam smartfona

Post11 maja 2014, 00:09

@mensajero
Od siebie mogę polecić Motorole Moto G. Dość wydajny SoC (Snapdragon 400). 1GB ram i dość dobry wyświetlacz IPS. Niestety zdarzały się wadliwe egzemplarze (martwe piksele). W takim przypadku trzeba wysyłać na gwarancję (zazwyczaj UK). Do tego czysty Android i powłoka hydrofobowa. Bateria nazwijmy to - wystarczająca. S3 będzie bardziej multimedialny (lepszy aparat, jakość dźwięku i wyświetlacz - SAMOLED). Niestety, nie otrzyma już aktualizacji (w dalszym ciągu są gotowane romy przez innych developerów - nieoficjalne wsparcie jest dość duże). Pozostaje równie nowa Xperia SP (bardzo wydajny układ, jak za tą cenę). Dwa mocne rdzenie Krait i układ Adreno 320. W grach sprawdzi się doskonale. Niestety nie jest już tak różowo w kwestii aparatu i wyświetlacza (słabe nasycenie barw).
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget.
Obrazek

Awatar użytkownika
mensajero

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 09 lut 2013, 01:51

szukam smartfona

Post11 maja 2014, 01:35

Ja sie telefonem w zasadzie nie bawie, gier w ogole nie instaluje. Lubie natomiast miec komfort przegladania Internetu jak na komputerze stacjonarnym. Mam obecnie Samsunga Galaxy S3, zainstalowalem sobie wtyczke flash i moge ogladac transmisje meczow online z weeb.tv czy jakiegokolwiek innego streama (w weeb.tv mam akurat wykupione konto premium) bez koniecznosci instalacji zewnetrznego oprogramowania. Transmisje nie tna nawet gdy nie korzystam z wi-fi, a z internetu od operatora (3g albo 4g). Fajne jest tez to, ze gdy czytam jakis artykul na onecie i jest do niego dolaczony filmik, telefon bez problemu radzi sobie z jego odtworzeniem. Na S3 przesiadalem sie jakies 6-7 miesiecy temu z HTC Diamond i zdalem sobie sprawe jak bardzo bylem do tylu. Ogladanie telewizji HD na ekraniku 4,8 cala o rozdzielczosci wiekszej niz mam w laptopie zrobilo na mnie duze wrazenie. Wiadomo, potem czlowiek sie przyzwyczaja i ciezko byloby obejsc sie bez "luksusow" na starszym telefonie. Widzialem ostatnio filmik nagrany Galaxy S5 w jakosci 4K i nie moglem go odtworzyc na laptopie, bo raz ze bardzo wolno sie ladowal, a dwa ze mega cielo. S3 mam i polecam, kolega wlasnie bedzie sobie kupowal i mowi, ze nowe juz za 900zl mozna dostac. Ja kupowalem S3 zaraz przed premiera S4, a teraz na rynku jest juz S5, wiec cena jest chyba teraz najlepsza i szybko nie spadnie (pewnie do premiery S6).



  • Reklama

Wróć do „Telefonia GSM”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości