Telefonia komórkowa

Wszystko o telefonii komórkowej, problemy, usługi, opinie, promocje etc.
Awatar użytkownika
btonga

Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:18
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontaktowanie:

Telefonia komórkowa

Post26 sty 2009, 23:52

Temat chyba na czasie...bo chyba każdy ma lub miał jakąś komórkę. Motorola, nokia, siemens, LG, jaką polecacie ?
mac os x & win7 user

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Telefonia komórkowa

Post27 sty 2009, 00:08

Sony ericsson ;)
Wiesz, każdy model ma swoje plusy i minusy, nie można pisać kto jaki poleca, trzeba znać przedział cenowy i wymagania co telefon ma mieć. Modele się różnią i to bardzo.

Awatar użytkownika
btonga

Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:18
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontaktowanie:

Re: Telefonia komórkowa

Post27 sty 2009, 20:53

me@djohnsc pisze:każdy model ma swoje plusy i minusy, nie można pisać kto jaki poleca, trzeba znać przedział cenowy i wymagania co telefon ma mieć. Modele się różnią i to bardzo.


No właśnie fajnie by było, żeby każdy ( kto chce ) opisał trochę swój telefon i czy jest z niego zadowolony :D
Jakie ma funkcje, czy pracuje z kompem itd. Myślę, że to ciekawy temat
mac os x & win7 user

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Telefonia komórkowa

Post27 sty 2009, 21:13

Opiszę swoją, czemu nie. Używam obecnie Sony Ericson K550i bez przypisania do jakiejkolwiek sieci (bez simlocka, kupowany w firmowym sklepie Sony). Na początku wydał się dziwny, więcej klawiszy funkcyjnych. Ale z czasem okazało się, że to wszystko jest doskonałym rozwiązaniem. Układ w SE jest wzorcowy. Jedyna wada, to klawisz od Internetu, który łatwo wcisnąć.

Co do samego telefonu, ekranik 262k kolorów daje dobry obraz, menu standardowe soniakowe, dość przejrzyste. Obsługa Javy, podczerwień, bluetooth, MP3. Brakuje tylko WIFI.

Do tego aparacik 2MPx który jak na telefon ma dobre parametry. Jest to telefon z serii CyberShot. Można do niego wgrać firmware od Walkman, którejś tam wersji W6xxi, gdyż to fizycznie te same telefony.

Współpraca z komputerem poprzez kabel jest dość dobra, ale polecam komunikację poprzez bluetooth.

Wadą są niestety karty Memory Stick zamiast SD (zdecydowanie droższe).
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
btonga

Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:18
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontaktowanie:

Re: Telefonia komórkowa

Post27 sty 2009, 22:36

Mam od niedawna LG secret. Telefon LG ?! Co to ma być ?? Telewizory, monitory ale telefon ? No i muszę przyznać, że jestem miło zaskoczony ( wcześniej tylko motorolka ! ), intuicyjne menu bez dodatkowych bajerów, łatwo dojść do wszystkich przydatnych funkcji, aparat 5MP robi całkiem niezłe zdjęcia, kamera myślę, że jeszcze lepsza, hartowane szkło praktycznie nie do zarysowania, dotykowy ekran, gry po prostu zaskakujące ! , akcelerometr, gniazdo na mini sd do 4 mb, bardzo prosta obsługa synchronizacji z kompem itd, itd...
Moja opinia o tym telefonie jest bardzo dobra. :D
Oczywiście nie ma telefonu bez wad ale jak na razie dużo ich w LG secret nie zauważyłem. To moje zdanie ;)
Pozdrawiam
mac os x & win7 user

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Telefonia komórkowa

Post27 sty 2009, 22:39

A ja obecnie używam Sony Ericsson k530i. Jest on również bez simlocka. Mimo iż mam 16 lat, telefon jest z wyglądu bardziej dla poważnych i dorosłych ludzi (moim zdaniem). Jest on poręczny.
Ekran, ma również 262k kolorów, ale wyświetlacz w porównaniu z k550i jest lepszy, lepiej odwzorowuje kolory. Mimo tego, aparat, który ma 2MPx (tyle co k550i), to nie posiada on CyberShot, przez co zdjęcia nie są tak dobrej jakości i ostrości. Jakby połączyć ekran z k530i oraz aparat z k550i to byłoby super ;) [ps. co do fotek, możecie zobaczyć na mojej stronce, link w profilu]

Co do klawiatury, no cóż. Bardzo łatwo jest wcisnąć klawisz od internetu, nie tylko podczas pisania smsa, bo jeżeli chodzi o pisanie to tu podczas kliknięcia prawego przycisku funkcyjnego bardzo łatwo kliknąć klawisz narzędziowy (czy jak się zwie ten nad C).
Obsługa Javy, bluetooth, MP3. Brakuje tylko WIFI. (tak jak pisał cosik_ktosik o swoim fonie)
A co do podczerwieni, mi to jest zbędne więc nawet uważam to za + że jej nie ma.
Do mojego fona również można wgrać firmware od Walkmana w660i
Nie instalowałem oprogramowania dołączonego na płycie do komunikacji między fonem a kompem, po prostu wsadzam kabel do kompa i fona i działa ;)

cosik_ktosik pisze:Wadą są niestety karty Memory Stick zamiast SD (zdecydowanie droższe).


Dla mnie to zaleta xD

Dzięki technologii 3G Internet jest (dla moich wymogów, bo używam tylko TrackID w sumie) wystarczająco szybki.

Na fon nie narzekam ogólnie, chociaż najbardziej wkurzają mnie te dwa przyciski. Nie pamiętam, żeby mi się zaciął, zawiesił :) Reaguje szybko, i próbowałem zmusić go do zawieszenia, nie dało się :D
Ogólnie dla mnie nie ma wad, oprócz tych dwóch przycisków xD

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Telefonia komórkowa

Post28 sty 2009, 20:42

Ja nie będę się rozpisywał, od wielu lat jestem fanem SE, lubię komórki tej firmy i tyle :D
Pierwszy telefon miałem jeszcze za czasów kiedy firma nosiła nazwę "Ericcsson". Obecnie użytkuje dwie komórki SE k510i oraz k770i.

btonga, ogólnie, gdybym miał polecać, zapewne domyślasz się już, iż byłby to telefon właśnie z tej firmy, a co do konkretnego modelu, no niestety w tej kwestii nie doradzę, a to z uwagi, iż nie jestem zorientowany czego wymagasz od takiej komórki.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
btonga

Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:18
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontaktowanie:

Re: Telefonia komórkowa

Post28 sty 2009, 21:08

rokko pisze:Pierwszy telefon miałem jeszcze za czasów kiedy firma nosiła nazwę "Ericcsson".


Ercsson pamiętam doskonale, to mój drugi telefon ( pierwszy to taka " cegiełka " od Nokii, nie pamiętam nazwy ) a Ericsson to była wtedy rewelacja !
mac os x & win7 user

bartholo

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 04 cze 2010, 20:28

Telefonia komórkowa

Post18 cze 2010, 21:54

Moje SE:
W810i, k810i, j220, c902, k750i, k550i, satio, k850i
Wszystkie se są dobre tylko niektóre są strasznie irytujące typu c902 i k850i, są na platformie db3150 która jest do pupy lekko mówiąc.
Nie ważne co byś nie zrobił telefon będzie się zacinać i łapać restarty :evil:
cała reszta oprócz satio to starsze platformy db 2010/2020 są tak dobre że nawet nie ma co się ciąć.
Satio jest fenomenalny, nie ma co go porównywać z innymi fonami gdyż jego 12Mpx aparat robi furorę, dołączając lekko zmodowane stary kamery i już mamy nagrywanie w HD.
Każdemu go polecam tyle ode mnie :D

mantra

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2016, 11:30

Telefonia komórkowa

Post23 gru 2016, 15:53

Ja mam Microsoft ;) ( stara nokia) zna ktoś nową sieć premium mobile? chce zmienić sieć, i znalazłam ciekawego bloga na ten temat {ciach} ale wole, się dopytać, czy warto zmieniać sieć na tą?



  • Reklama

Wróć do „Telefonia GSM”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości