Wybór smartfona do 1000 zł.

Wszystko o telefonii komórkowej, problemy, usługi, opinie, promocje etc.
voland

Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: 18 wrz 2012, 19:27

Wybór smartfona do 1000 zł.

Post10 kwie 2017, 19:25

Hej,

chciałbym się podpiąć pod temat, bowiem mam dość podobne oczekiwania. Szukając jakiegoś smartfonu, przeglądałem net w lewo i w prawo... Z wielości, będąc kompletnym laikiem, nic nie wybrałem.

Taka oto lista niedrogich SF z androidem widnieje na KŚ. Cena nie przekracza tych 1000 PLN.
Xiaomi Redmi 3S - ok. 900,-
Alcatel OneTouch Go Play - 550,-
LG Zero - 860,-
Asus Zenfone 2 Laser ZE500KL - 750,-
Huawei P8 Lite - ok. 700,- Było więcej, teraz ubyło propozycji.
Też początkowo celowałem w jakąś Xperię, mając nadal w użyciu Sony Erick k800i, myślałem, Sony będzie dla mnie. Jednak za te pieniądze... Xperie niczym nie wyróżniają się na tle innych, dużo tańszych, owe Xiaomi, czy wspomniane tutaj Nefosy (parametry mam na myśli jak i wygląd ogólny).
Sam z siebie celowałem w Alcatel, spodobała mi możliwość odbierania czy to normalnie, czy do góry nogami, telefon ma mikrofon zamienny i nie rozróżnia pozycji "góra-dół". Samsungi jakoś zupełnie mi nie odpowiadają. Mam już dość tej nazwy, samsunga widzę nawet w szufladzie ze skarpetkami;) Co za dużo, to nie zdrowo.

Ok, ktoś doradził mi LG Zero (aluminiowa obudowa, ponoć Gorilla Glass, dość słaba bateria, niewymienna, ale to chyba już norma, że SF działają do 48h maksymalnie).
Fotografować nie zamierzam, pstryknąć czasami jakąś fotkę, jasne, ale generalnie mam cyfrówkę do fotografii, muzyki szczególnie też nie słucham, edycja kontaktów, przypisanie im dzwonków/dźwięków i będzie ok. Grać też nie gram na telefonie, co najwyżej jakiś zapychacz nudy na dworcu typu lecące diamenciki :D
Rozmowy, smsy, mmsy no i net by się przydał, stąd LTE i by się z tego powodu nie wieszał;) GPS też nie głupia rzecz, ale jeśli go nie będzie, dam radę z mapą;)
Cena na stronie O! O! to całe 858,- sporo, jakoś nie chce zejść niżej.
Co powiecie o tym telefonie?
:)
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2017, 19:25 przez XMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: wydzieliłem z innego tematu
Vista Business na ESPRIMO Mobile V5535

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Wybór smartfona do 1000 zł.

Post10 kwie 2017, 20:50

LG Zero ma bardzo mały akumulator tylko 2050 mAh czyli 1 dzień i pod ładowarkę, a przy bardzo intensywnym użytkowaniu i całego dnia nie wytrzyma. Jeżeli smartfon ma wytrzymać 48 godzin to minimum 3000 mAh.

Jeżeli nie masz wygórowanych oczekiwań to kieruj się wyglądem/ergonomią i ceną bo w tej półce najdziesz bardzo podobny sprzęt.

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Wybór smartfona do 1000 zł.

Post11 kwie 2017, 12:33

Za 899zł masz redmi note 3 pro wersję 3gb.

voland

Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: 18 wrz 2012, 19:27

Wybór smartfona do 1000 zł.

Post11 kwie 2017, 20:32

Kurczę, ta cena w temacie jest cokolwiek zawyżona;) Ja chętnie bym od tego LG odjął ze 100 :D
Do LG przekonują mnie dwie rzeczy, obudowa - aluminium, nie jest zbyt uważny i czasami zdarza się, że telefon upadnie. SE lądował nawet na chodniku i powiem prawdę - cegła. Gubił klapkę od baterii, baterię i żyje, już niemal 10 lat :)
Widziałem recenzję na YT tego telefonu jak wchodził rok temu mniej więcej i wówczas cena była wygórowana... ale teraz? Pytanie, czy czekać dalej na obniżkę, czy też celować w coś z podobnymi parametrami, a tańsze i z zapleczem z Polski, a nie zza granicy. Bo jak trafi się peszek, to co pocznę? Gdzie zareklamuję? :) 800 nie chodzi piechotą jak dla mnie :)
Jakoś Samsungi mnie nie pociągają, już zastanawiałem się na TP Neffosem... ale nie znam tych producentów, firm, etc. LG to mam TV w domu, to znam Gold Star od lat ;)
Vista Business na ESPRIMO Mobile V5535

Kaszlak

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2017, 13:15

Wybór smartfona do 1000 zł.

Post13 kwie 2017, 13:27

Moto X style jest dobrym wyborem w tej cenie ma bardzo dobry aparat i wyswietlacz a mozna dostać go w dobrej cenie

Torad_eu

Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 30 maja 2013, 19:15

Wybór smartfona do 1000 zł.

Post26 kwie 2017, 10:46

Faktycznie, moto X style możesz już dostać w budżecie około 1 tys zł, wiec warto przyjrzeć się ej nieco bliżej, z innych ciekawych modeli także proponuję Xiaomi Redmi 3s, gdzie masz 3gb ram plus przyzwoite wykonanie i aparat. Za ten konkretny model względem jakości jaką oferuje- na pewno nie przepłacasz.

Awatar użytkownika
FreddieJ

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2016, 17:43

Wybór smartfona do 1000 zł.

Post02 maja 2017, 18:00

Według mnie obecnie najlepszym telefonem w cenie do 1000 zł jest Huawei P9 Lite. Trudno chyba będzie teraz zleźć lepszy.

Kokorod

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2017, 12:46

Wybór smartfona do 1000 zł.

Post24 maja 2017, 12:59

Fajny ten Huawei, ale dla mnie jest za duży nie da się go chyba objąć jedną dłonią i pisać na nim.
Ubolewam, bo ja również jestem na etapie poszukiwania nowego smartfona i trudno mi znaleźć choć odrobinę mniejszy, ale równie mocny. Może ktoś zasugeruje jakiś model?

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Wybór smartfona do 1000 zł.

Post25 maja 2017, 23:25

Kokorod pisze: i pisać na nim.

W telefonach masz funkcje trybu jednoręcznego gdzie możesz ustawić np. 4 cale i zmniejsza Ci wyświetlany obraz więc nie zawsze ta wielkość przeszkadza :)



  • Reklama

Wróć do „Telefonia GSM”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości