Wybór smartfona

Wszystko o telefonii komórkowej, problemy, usługi, opinie, promocje etc.
Awatar użytkownika
Maverick

Stały bywalec
Posty: 394
Rejestracja: 30 kwie 2009, 19:05

Wybór smartfona

Post11 kwie 2017, 19:57

Tak mi się jeszcze przypomniała Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Do kupienia na allegro za Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Pamiętam że ktoś na shoutbox mi ją odradzał, nie wiem tylko czemu. 2 rdzenie 1.7 GHz + 1GB RAM to rzeczywiście niewiele, chociaż na androida 4.1 powinno wystarczyć.

Porównywałem TP-Link Neffos C5 z moim tabletem Lenovo Tab2 A8-50F, procesor podobny, różnica 1GB RAM'u. Mam androida 5.0.1 (aktualizowałem). Działa płynnie czasem zdarzy mu się zamyślać. Firefox działa dobrze, są przycinki. Czasem zdarza mu się wywalić do "pulpitu". :think:

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Wybór smartfona

Post12 kwie 2017, 22:26

Właśnie w tym 1GB będzie największy problem. Pozostanie jakieś 150MB na aplikacje. Resztę zje aktywnie system. Wbrew pozorom Jelly Bean mocno daje w kość userowi przy niewielkim ramie.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Wybór smartfona

Post13 kwie 2017, 12:46

cosik_ktosik pisze:Właśnie w tym 1GB będzie największy problem. Pozostanie jakieś 150MB na aplikacje. Resztę zje aktywnie system. Wbrew pozorom Jelly Bean mocno daje w kość userowi przy niewielkim ramie.

Dokładnie, nic dodać i nic ująć.
Niedawno była u mnie siostra i prosiła żebym coś zrobił z jej smartfonem LG Leon 4G LTE
(pamięć RAM 1 GB, pamięć wewnętrzna 8 GB, Android 5.1 Lollipop) ponieważ ciągle "krzyczał" że za mało pamięci.
Kupiła kartę 16 GB. i chciałem przenieść co się da na nią.
Okazało się że za wiele tego nie ma, kilkanaście zdjęć i dwa komunikatory.
Przeniosłem co mogłem, dodatkowo usunąłem wszystkie aplikacje które można było usunąć i nie używała ich siostra.
Efekt był taki że przestał wreszcie "krzyczeć" o małej pamięci ale zostało się tylko niecałe 100 MB :shock:
Wniosek - minimum musi być 2 GB. pamięci RAM + 16 GB. pamięci wewnętrznej.
Taki już kupisz o 100 zł. droższy...
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Maverick

Stały bywalec
Posty: 394
Rejestracja: 30 kwie 2009, 19:05

Wybór smartfona

Post17 kwie 2017, 10:52

XMan pisze:
cosik_ktosik pisze:Właśnie w tym 1GB będzie największy problem. Pozostanie jakieś 150MB na aplikacje. Resztę zje aktywnie system. Wbrew pozorom Jelly Bean mocno daje w kość userowi przy niewielkim ramie.

Dokładnie, nic dodać i nic ująć.
Niedawno była u mnie siostra i prosiła żebym coś zrobił z jej smartfonem LG Leon 4G LTE
(pamięć RAM 1 GB, pamięć wewnętrzna 8 GB, Android 5.1 Lollipop) ponieważ ciągle "krzyczał" że za mało pamięci.
Kupiła kartę 16 GB. i chciałem przenieść co się da na nią.
Okazało się że za wiele tego nie ma, kilkanaście zdjęć i dwa komunikatory.
Przeniosłem co mogłem, dodatkowo usunąłem wszystkie aplikacje które można było usunąć i nie używała ich siostra.
Efekt był taki że przestał wreszcie "krzyczeć" o małej pamięci ale zostało się tylko niecałe 100 MB :shock:
Wniosek - minimum musi być 2 GB. pamięci RAM + 16 GB. pamięci wewnętrznej.
Taki już kupisz o 100 zł. droższy...


Na tablecie jeszcze nie miałem problemu z brakiem pamięci. Na smartfonie raz się zdarzyło, po zainstalowaniu słownika (w sumie można też korzystać z translatora google - mniejsza o to). Mój obecny smartfon ma 256MB RAM, 128MB na pliki (karta pamięci do 16GB), działa pod kontrolą Androida 2.1. Procesor ma tylko 1 rdzeń 600MHz. Swoją premierę miał 7 lat temu.

Może Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników? Najwyżej kupię coś porządnego za rok, jak zmienię pracę.

-- 17 kwi 2017, 09:52 --

Miałem w ręku LG Joy - wymiary pasują. Leon jest nieco większy ale powinien mi odpowiadać. Chyba zamówię LG Leon.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Wybór smartfona

Post17 kwie 2017, 12:24

Przecież pisałem że LG Leon jest słaby.
Nadaje się jedynie jako zabawka dla dzieci :)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
szczerbate mleko

Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: 17 mar 2009, 20:06

Wybór smartfona

Post18 kwie 2017, 16:04

z co polecacie z chinskich smarfonów,warto ? ponoć jakość cena biją na kolana znane marki

Awatar użytkownika
samel15

Użytkownik
Posty: 222
Rejestracja: 17 cze 2012, 12:37
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem

Wybór smartfona

Post24 kwie 2017, 22:50

Z mojego doświadczenia to prawda. Porównując smartfony sztandarowych marek jak samsung do choćby xiaomi honora huawei z podobnych półek cenowych to często jest tak że chińczyki biją na łeb szajsungi, ale wszystko ma swoje wady i zalety, w przypadku chińczyków trzeba uważać czasami np. na brak obsługi niektórych pasm częstotliwości LTE, ale nie każdemu to przeszkadza. Jak dystrybucja jeszcze dosć niszowych u nas marek jak xiaomi się poprawi to staną się sporą konkurencją na tym rynku.
Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze od innych.



  • Reklama

Wróć do „Telefonia GSM”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości