Tuner dvbt i antena POPRAWNY ODBIÓR

Wszystko o telewizji cyfrowej i satelitarnej
apa1975

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2012, 22:28

Tuner dvbt i antena POPRAWNY ODBIÓR

Post17 sie 2012, 22:43

W tym tygodniu kupiłam tuner dvbt (tuner cabletech):
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
+ antenę pokojową:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
tak się złożyło że tuner przyszedł wcześniej niż antena więc próbowałam podłączyć tuner do mojej starej anteny pokojowej. Dotychczas odbierałam na niej podstawowe kanały: polsat, tvp1, tvp2, tvn, tvn7, tv4, tvp info. Mam telewizor Sony Bravia KDL26B40 z ekranem LCD + kino domowe.
Po podłączeniu do starej anteny tunera dvbt działają tylko: TVP1, TVP1 HD, TVP2, TVP Info (ogólnopolski), TTV, Eska TV, Polo TV, ATM Rozrywka a jeśli chodzi o resztę pokazuje się komunikat: Kanał kodowany.
Czy to wina anteny? Jak mam nastroić te kanały? Czy są one płatne? Zależy mi żeby odbierał Polsat, TVN, TVN Siedem, TV4, bo te kanały oglądam najczęściej.
Mieszkam w Kielcach w centralnej części. Jak mam dostosować swoją antenę dla lepszego odbioru?

Proszę o pomoc :pray:

Z góry dziękuję za przeczytanie mojej wiadomości i poświęcony czas ;) :jupi:

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Tuner dvbt i antena POPRAWNY ODBIÓR

Post17 sie 2012, 23:45

apa1975 pisze:a jeśli chodzi o resztę pokazuje się komunikat: Kanał kodowany.
Czy to wina anteny? Jak mam nastroić te kanały? Czy są one płatne?

Te kanały należą do platformy Telewizji Mobilnej Cyfrowego Polsatu i nie są dostępne bezpłatnie.
Możesz je usunąć z listy programów.

apa1975 pisze:Zależy mi żeby odbierał Polsat, TVN, TVN Siedem, TV4, bo te kanały oglądam najczęściej.

te programy dostępne są na Multipleksie 2: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN Siedem, TV4, TV6, TV Puls, TV Puls 2.

Kielce są obecnie w zasięgu wszystkich trzech Multipleksów, a nadawane są one z ulicy Targowej.

apa1975 pisze:TVP1, TVP1 HD, TVP2, TVP Info (ogólnopolski), TTV, Eska TV, Polo TV, ATM Rozrywka

Odbierasz kanały z Multipleksu 1 i 3.

Spróbuj skierować antenę w innym kierunku, np. w kierunku ulicy Targowej, pokombinuj z dipolami anteny, jeżeli je posiada. Włącz ponownie automatyczne wyszukiwanie kanałów. Tylko poprzez ponowne wyszukiwanie możesz złapać Multipleks 3. Kanały same z siebie nie "wskoczą", tak jak to było w przypadku telewizji analogowej.

Awatar użytkownika
mint1991

Globalny Moderator
Posty: 758
Rejestracja: 26 lis 2008, 22:37
Kontaktowanie:

Tuner dvbt i antena POPRAWNY ODBIÓR

Post19 sie 2012, 22:24

Możesz jeszcze zwrócić antenę w stronę Świętego Krzyża.
Nigdy Nie Patrz Wstecz I Tak Nie Będzie Tak Jak Było Kiedyś...
Obrazek
Otrzymałeś od nas pomoc? Podoba Ci się to forum? - Poleć nas znajomym.

Teoria - wszystko wiemy, ale nic nie działa.
Praktyka - wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
My łączymy teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. :D



  • Reklama

Wróć do „Telewizja cyfrowa TV-Sat, DVB-T”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości